عربستان سعودي در اعتراض به انتشار كاريكاتور توهين آميز به اسلام در دانمارك سفير خود را در اين كشور فرا خواند.

به گزارش خبرگزاري مهر به نقل از شبكه خبري العربيه ، روزنامه "جيلاندز بوستن" 30 سپتامبر گذشته 12 كاريكاتورتوهين آميز بر ضد مقدسات مسلمانان ترسيم كرد كه خشم مسلمانان را در دانمارك و خارج آن به دنبال داشت .

در يكي از آنها كاريكاتور توهين آميزبر ضد پيامبر اسلام به شكل يك معتمر(فردي كه حج عمره انجام مي دهد) كه دستاري به شكل بمب بر سرش گذاشته است، ترسيم كرده بود.

اخيرا رسانه هاي عربستان به منظور دفاع از اسلام و مسلمانان و انتقاد به عملكرد رسانه هاي غربي، با ارسال بيش ازهزار نامه به وزراي فرهنگي و تظاهراتي ده روزه، اعتراض خود را اعلام مي كنند.

كاركنان رسانه هاي جمعي عربستان اعم از شبكه هاي اينترنتي، شبكه هاي ماهواره اي و روزنامه ها به منظور دفاع از پيامبر اكرم(ص) با ارسال هزاران نامه به وزير فرهنگ دانمارك و با تظاهرات چندين روزه اعتراض خود را به كاريكاتور اهانت آميز پيامبر اكرم (ص) آغاز كردند.

سازمان كنفرانس اسلامي هم در اعتراض به اقدام توهين آميز روزنامه دانماركي درباره مقدسات مسلمانان وسكوت دولت اين كشوردر قبال اين اهانت آشكار، يك برنامه فرهنگي دانمارك در مورد خاورميانه را تحريم كرد.

دبيرخانه سازمان كنفرانس اسلامي دربيانيه اي اعلام كرد اين سازمان تصميم گرفت برنامه فرهنگي دانمارك درمورد خاورميانه را دراعتراض به اهانت يكي از روزنامه هاي اين كشور به حضرت محمد ( ص) تحريم كند.

کد خبر 282785

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 7 =