براي خودم متاسفم كه ازبرگزاري جشنواره بين المللي طنز دير باخبر شدم

من از برگزاري جشنواره بين المللي طنز در ايران دير با خبر شدم به همين خاطر براي خودم متاسف هستم ، اما به محض با خبر شدن از اين كار هنري زيبا در آن شركت كردم .

"عباس محبوب " بازيگر طنز با بيان اين مطلب در گفت و گو با خبر نگار ادبي " مهر" ،افزود: در جشنواره مذكور تاكنون چند اثر طنز را در زمينه هاي مختلف ديده و شنيده ام كه بسيار خوب بودند .  به دست اندركاران اين كار خسته نباشد مي گويم. اميدوارم اين كار در سالهاي بعد همچنان ادامه داشته باشد . مطمئنا" اگر اين كار ادامه  داشته باشد در سالهاي بعد پربارترخواهد بود.
وي با اظهار تاسف از اينكه عده اي از هنرمندان طنزرا با لودگي اشتباه گرفته اند ، گفت : كار طنز تنها خنداندن نيست بايد در كاري كه به صورت طنز ارايه مي شود حرفي براي گفتن وجود داشته باشد. طنز در حالي كه شاد است و انسان را مي خنداند در پس زمينه خود پيام و حرفهايي دارد كه گفتن آن به حالت عادي دشوار يا ناممكن است.
محبوب كه سابقه فعاليت در طنز تلوزيوني را نيز در كارنامه خود دارد ، تصريح كرد : ما طنز را به خوبي نمي شناسيم . هر بازيگري آرزو دارد كه در بيو گرافي كاري خود يك كار طنز هم داشته باشد. كار طنز از نظر سبكهاي بازيگري مشكل ترين سبك است . در كار طنز انسان در هر شرايطي بايد سعي كند نقشي شاد و هنري را ارايه كند. طنز كار سختي است .  
وي خاطرنشان كرد : عده اي از طنز نويسان و سازندگان آثار طنز فكر مي كنند طنز براي خندان است . اما طنزي كه در آن پيام و حرف نباشد معني ندارد و بايد گفت ؛ طنز بدون پيام هيچ چيز نيست. طنز هنري است كه انسان در قالب آن يك  پيام اجتماعي را به مخاطب مي دهد . 
عباس محبوب در اظهار نظري در مورد اولين جشنواره بين المللي طنز كه در ايران برگزار مي شود، گفت: اولين نكته مهم و خوب در اين جشنواره بين المللي بودن آن است . وقتي كشورهاي متفاوت در يك جشنواره حضور داشته باشند تبادل  فرهنگ بوجود مي آيد و اين بسيار خوب است. اينگونه جشنواره ها مي توانند طنز ايران را به دنيا معرفي كنند.    
کد خبر 28332

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha