وضعیت مطلوب سلامت اجتماعی قم انعکاس بیشتری پیدا کند

قم - دادستان قم با قابل تحسین خواندن وضعیت سلامت اجتماعی استان قم، گفت: باید وضعیت مطلوب سلامت اجتماعی قم انعکاس بیشتری پیدا کند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پایگاه خبری پلیس، مصطفی برزگر گنجی در دیدار کاظم مجتبایی فرمانده انتظامی استان قم که با حضور رئیس کل دادگستری و جمعی از قضات دادگستری این استان برگزار شد، با نمونه خواندن دو مجموعه فرماندهی انتظامی استان و دادستانی قم در کشور گفت: قم در پیشگیری جرائم و تجزیه و تحلیل مسائل در مقایسه با استان‌هایی که هم ردیف قم هستند، پیشتاز است و مجموعه قضایی استان نیز بیشترین تعامل را با پلیس دارا است.

وی با قابل تحسین خواندن وضعیت سلامت اجتماعی استان در حال حاضر گفت: باید وضعیت مطلوب سلامت اجتماعی قم انعکاس بیشتری پیدا کند.

دادستان قم با تأکید بر اینکه باید قدر این همدلی، همزبانی و یکرنگی دستگاه‌های انتظامی و قضایی استان را بدانیم، ابراز داشت: همکاری و قدردانی مردم از خدمتگزارانشان، حاکی از رضایت آنان از امنیت استان بوده و این مرهون زحمات پلیس و تعاملات فی‌مابین این دو دستگاه است.

مدیرکل دادگستری استان قم نیز در این جلسه با بیان اینکه قانون جدید آیین دادرسی کیفری در آینده و گذر زمان بسیار ارزشمند و تأثیرگذار خواهد بود، اظهار داشت: مسئولیت پلیس در وضعیت جدید سنگین‌تر شده و باید با دقت بیشتر به‌گونه‌ای عمل کند که به هدف مصوبین این قانون برای ارتقاء حقوق شهروندی و رضایت‌مندی بیشتر در این زمینه جامه عمل پوشانده شود و استان قم هم بتواند به بهره‌وری حداکثری از این قانون دست پیدا کند.

کاهش آمار قتل و سرقت در قم

فرمانده انتظامی استان نیز در ابتدای این دیدار با گرامیداشت یاد و خاطره شهید دکتر بهشتی و شهدای هفتم تیر و عرض تبریک هفته قوه قضاییه عنوان داشت: هرچند نیروی انتظامی به‌واسطه ماهیت خود با دادگستری در ارتباط است ولی این دیدارها می‌تواند در پیشرفت هرچه بهتر مأموریت‌های هر دو سازمان مثمر ثمر باشد.

کاظم مجتبایی با قدردانی از حمایت‌های مجموعه قضایی استان از پلیس، منشأ این حمایت‌ها را تقوا و دلسوزی برای اساس امنیت کشور و شهر کریمه اهل‌بیت(س) دانست و افزود: این همراهی‌ها در ارتقاء انگیزه پلیس و بهبود عملکرد بسیار مؤثر است.

وی در ادامه با بیان اشراف پلیس بر مجموعه‌های رفاهی بین راهی و پوشش انتظامی پلیس در تالارها، اثر این پوشش را بر مراسم و کاروان‌های عروسی مثبت ارزیابی کرد.

فرمانده انتظامی استان قم ادامه داد: اراده ما، برخورد جامع با جرایم است، آمار قتل و سرقت در استان کاهش پیدا کرده و در خصوص مقابله با شرارت نیز دو قرارگاه عملیاتی خیبر و ذوالفقار فعال شده و در زمینه مواد مخدر نیز کشفیات مطلوب داشته‌ایم.

وی تأکید کرد: در مجموعه پلیس استان، یک پیوستگی وجود دارد که اقدام جدی در هر حیطه بر سایر قسمت‌ها نیز اثر می‌گذارد.

کد خبر 2849840

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 1 =