محصولات قرآنی را متناسب با ذهن و ضمیر و درک همه اقشار تولید کنیم

معاون فرهنگی قوه قضاییه در جریان بازدید از نمایشگاه قرآن بر ضرورت تولید محصولاتی برای عموم مردم در حوزه های علمیه تاکید کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر، حجت الاسلام والمسلمین هادی صادقی معاون فرهنگی قوه قضاییه در بازدید از نمایشگاه بین المللی قرآن کریم گفت: نمایشگاه قرآن فرصتی برای عرضه و آشنایی بیشتر با مفاهیم قرآنی است. در نمایشگاه قرآن کریم هم فضایی برای تولید کنندگان آثار قرآنی فراهم شده و در عین حال فرصتی برای انس و ارتباط با کلام وحی برای بازدیدکنندگان ایجاد شده است. خوشبختانه حضور بخشهایی مانند بخش حوزوی توانسته این موضوع را تقویت کند.

صادقی حضور گسترده مردم برای بازدید از نمایشگاه بین المللی قرآن کریم را بیانگر تشنگی آنها برای مفاهیم قرآنی عنوان کرد و گفت: ما باید تمام تلاش مان را صرف کنیم تا بتوانیم این معارف عالی را با زبان همه فهم در دسترس مردم قرار دهیم. همانطور که خود قرآن از ملکوت اعلی و از حضرت حق نازل و مکرر در مکرر نازل شده است تا به ما رسیده ما نیز باید مفاهیم بلند آن را به حد کودکان مان نیز برسانیم.

وی در بازدید از غرفه های ویژه کودکان و نوجوانان گفت: ما باید بتوانیم محصولات قرآنی را متناسب با ذهن و ضمیر و درک همه اقشار تولید کنیم. این مهم بر عهده حوزه علمیه و روحانیون محترم است که باید در این مورد کار کنند. فعالیت آنها باید معطوف به بیرون و عموم مردم باشد، حوزه علمیه باید تولیدات زیادی برای عموم مردم داشته باشند.

معاون فرهنگی قوه قضایه تجمیع مجموعه ها در کنار یکدیگر را یکی از ویژگی های مثبت جا نمایی غرفه ها در نمایشگاه قرآن کریم در سال جاری دانست و افزود: امسال سالن های بهتری به نمایشگاه قرآن اختصاص داده شده، نظم بهتری در چیدمان غرفه ها مشاهده می شود و در نتیجه مردم آرامش و رفاه بیشتری در جریان بازدید دارند و دسترسی بهتری به مجموعه ها دارند و این جای قدردانی دارد.

صادقی که در جریان بازدید از بخش دانشگاهی زمان بیشتری را به غرفه دانشگاه علوم پزشکی اختصاص داد، دراین باره توضیح داد: قرآن و طب برای من جالب بود، همان طور که می دانید بین روح و جسم رابطه متقابلی است. اما متاسفانه در اغلب دانشگاه های ما  طب غربی حاکم است. این طب بریده از معنا و روح و مسائل روحانی است، ولی پژوهشکده هایی که در نمایشگاه قرآن حضور پیدا کرده اند. بخش ارتباط با طب سنتی و مسائل معنوی و قرآنی را داشتند اینها در همان مسیر درست حرکت می کنند. امید می رود که بتوانیم به طبی صحیحی برسیم که جسم و روح را با هم ببیند، اگر راهی برای سلامت و تغذیه داشته باشد به حرف دو بعد جسم و روح توجه شود.

معاون فرهنگی قوه قضاییه در ادامه بازدید در غرفه شبکه جهانی ولایت به ظهور و بروز شبکه های متفاوت دینی در ماهواره ها به زبان های مختلف اشاره کرد و گفت: برخی افراد رسانه های جدید را به تریبون خود تبدیل کرده اند و این یک سبک استفاده از رسانه است که به جای مخاطب چند ده نفری مخاطبین چند صد هزار نفری داشته باشند و کار بدی هم نیست.

صادقی به شیوع سبک های گفتگو محور در این شبکه ها اشاره کرد و افزود: متاسفانه اغلب این گفت و گو ها به نزاع هایی می انجامد، این مناظره ها اغلب به جای تقریب آفرینی، دوری و نفرت می آفریند و تعداد کمی از آنها به افزایش آگاهی می انجامد، بنابراین بهتر است از این روش پرهیز شود؛ قالب هایی مانند مناظره در این زمینه ها پاسخگو نیست.

وی با بیان اینکه روشنگری ها و تبین های فکری پاسخگو است، تصریح کرد: در انتخاب موضوع بیشتر باید دقت کرد و از موضوعاتی که تفرقه انگیز است اجتناب شود. برخی از موضوعات تنها جنبه تاریخی دارد و باز کردن آنها و به بحث گذاشتن آنها به غیر نفرت و تفرقه تاثیری ندارد.

کد خبر 2854871

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 17 =