ایران هدایتگر مبارزات ضدتروریسم در منطقه وجهان/اسرائیل منبع خشونت

نماینده مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی گفت: رژیم صهیونیستی و کشورهای سلطه‌گر و حامی جریان‌های تکفیری و تروریستی در منطقه منبع و سرچشمه همه خشونت‌ها در بُعد امنیتی و حکومتی هستند.

جواد سعدون‌زاده در گفت‌وگو با خبرنگار مهر گفت: شایسته‌ترین و مستحق‌ترین کشور دنیا که در عمل و شعار مخالف تمام انواع تروریسم است، جمهوری اسلامی ایران است. تاریخ شکوهمند انقلاب اسلامی به‌ویژه در برهه‌های دفاع مقدس و پس از آن و همچنین در بدو شکل‌گیری بنیان نظام جمهوری اسلامی درگیر جریان‌های تروریستی داخلی و خارجی بوده است که متاسفانه شاهد این پدیده غیرانسانی هستیم.

عضو فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت در مجلس نهم افزود: ایران همواره همه گرایش‌ها و جریان‌های تروریستی را در سراسر جهان محکوم کرده است؛ به‌ویژه تروریسم دولتی را که در اقصی نقاط جهان و کشورهای پیرامونی ظهور و تجلی دارد.

عضو کمیسیون انرژی مجلس گفت: خوشبختانه جمهوری اسلامی در مجامع بین‌المللی و سازمان‌های حقوق‌بشری هیچ پرونده‌ای ندارد که این سازمان‌ها بتوانند با استناد به آن ثابت کنند ایران در عملیات‌های تروریستی مشارکت یا دخالت دارد.

وی خاطرنشان کرد: هم افکار عمومی جهان و هم کشورهای منطقه بر این باورند که ایران به‌دلیل صلاحیت و شایستگی ذاتی و سوابق ضدتروریستی در منطقه، به دلیل آموزه‌های دینی و عملکرد مناسب نظام، می‌تواند به عنوان گرانیگاه و مرکز ثقل مبارزه با تروریسم در منطقه و جهان باشد.

سعدون‌زاده تاکید کرد: صحبت از خشونت و مبارزه با جریان‌های خشن و ضدمردمی اگر در سطح شعار و ادعا باقی بماند قطعا یاوه‌گویی است؛ اما ایران به دلیل استعداد و قدرت ذاتی و شکوهمندی عملکرد گذشته‌اش می‌تواند به عنوان هدایتگر مبارزات ضدتروریسم در منطقه و جهان باشد.

عضو فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت در مجلس نهم، رژیم صهیونیستی و کشورهای سلطه‌گر و حامی جریان‌های تکفیری و تروریستی در منطقه را منبع و سرچشمه همه خشونت‌ها در بعد امنیتی و حکومتی دانست و افزود: این کشورها در قالب حمایت از هسته‌های تروریستی در سراسر جهان نقش به سزایی در افزایش گرایش و شدت جریان‌های ضدتروریستی به ترورهای کور ایفا می‌کنند.

عضو کمیسیون انرژی مجلس خطاب به مسئولان دستگاه دیپلماسی خارجی کشور، متذکر شد: دستگاه دیپلماسی کشور به عنوان دستگاهی قوی، مدعی و دارای گفتمان احترام به آزادی مردم و حفظ امنیت افراد و جوامع مختلف باید بر لزوم ایجاد ثبات در منطقه و جهان تاکید بیشتری داشته باشد و بر مبنای شعارهای بلندی که جزو حقوق اولیه جوامع بشری است، جریان رو به رشد و فعالی را در مبارزه علیه تروریسم هدایت کند.

وی با اشاره به برگزاری کنگره‌ها و همایش‌های بین‌المللی توسط جمهوری اسلامی ایران، گفت: این مراسم‌ها ظرفیت بسیار بسیار موثر و راهگشایی را در مقیاس منطقه‌ای و جهانی به وجود می‌آورد. این کنگره‌ها می‌تواند با استفاده از قدرت رسانه‌ای و تضارب آرایی که در این گونه همایش‌ها به وجود می‌آید، در خلق گفتمان مبارزه با تروریسم در منطقه و جهان موثر باشد.همچنین به‌دلیل راهگشابودن مشورت‌های گروهی و استفاده از خرد جمعی بعید نیست که چنین همایش‌هایی بتواند راه مبارزه با تروریسم را هم در بعد فرضیه‌پردازی و فکری و هم در بعد عملی و اجرایی به نتایج و دستاوردهای بزرگی برساند.

به‌گفته نماینده مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی، برگزاری دومین کنگره بین‌المللی 17000 شهید ترور را فرصتی مغتنم در مبارزه با شجره خبیثه تروریسم خواند که می‌تواند بسیاربسیار مؤثر و کارآمد باشد.

سعدون‌زاده بر استفاده از هسته‌های علمی در دومین کنگره بین‌المللی 17000 شهید ترور تاکید کرد و افزود: استفاده از چنین هسته‌هایی در انعکاس و بازتاب نتایج این کنگره بین‌المللی خیلی مؤثر است. اگر این کنگره از ظرفیت کارشناسی، پژوهشی و علمی مناسبی برخوردار باشد می‌تواند در کسب نتایج جدید و علمی، موفقیت خوبی به دست آورد.

عضو فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت در مجلس نهم در عین حال متذکر شد: صرف گردهمایی و ایجاد فضای رسانه‌ای مطلوب خوب است اما به دست آوردن نتایج علمی و پایدار می‌تواند ماحصل یک هسته پژوهشی و علمی وابسته به چنین کنگره‌هایی باشد. استفاده از ظرفیت‌های کارشناسی برای ایجاد نتایج بلندمدت و پایدار راهگشا است. اگر برگزارکنندگان توجه داشته باشند و  بتوانند متخصصان، فرزانگان و فرهیختگان کشورهای مختلف را به این همایش دعوت کنند، شاید خروجی خوب و مؤثر این کنگره تاثیرگذارتر باشد.

عضو کمیسیون انرژی مجلس یادآور شد: امیدوارم دست‌اندرکاران این کنگره از دانشمندان و دانشگاهیان داخلی و کشورهای قربانی ترور دعوت کنند و بتوانند این جذابیت را برای افکار عمومی جهان و خانواده شهدای ترور در همه کشورها به وجود آورند تا همه آن‌ها به تعقیب اهداف کنگره مذکور ترغیب شوند. به بیان روشن‌تر برگزارکنندگان باید از دانش و تجربیات خانواده‌های قربانی ترور بهره کافی و وافی را ببرند.

 

کد خبر 2854923

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 9 + 6 =