حمایت از پایان نامه هایی که نیاز صنایع دریایی را برطرف کنند

دبیر ستادتوسعه فناوری و صنایع دانش بنیان دریایی معاونت علمی وفناوری از حمایت از پایان نامه های دانشجویی که نیاز صنایع دریایی را برطرف کنند، خبر داد.

محمد سعید سیف در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: بنا داریم طبق تفاهم نامه ای که با دانشگاههای مطرحی همچون دانشگاه امیرکبیر، خواجه نصیر الدین طوسی، امیرکبیر و تربیت مدرس منعقد کرده ایم از پایان نامه های تحصیلی کاربردی در صنعت دریایی حمایت کنیم.

وی با اشاره به طرح حمایت از پایان نامه های تحصیلات تکمیلی در حوزه صنایع دریایی گفت: دستورالعمل این طرح با هدف حمایت از مطالعات کاربردی در حوزه مهندسی دریا، در دو سطح عمومی و اختصاصی، نهایی و مصوب شده که  اطلاع رسانی جامعی به اعضای هیات علمی مرتبط با مهندسی و فناوری دریا و دستگاه های مربوطه صورت گرفته است.

به گفته دبیر ستاد توسعه فناوری و صنایع دانش بنیان دریایی معاونت علمی و فناوری، طرح حمایت از پایان نامه ها از سوی این ستاد، با همکاری معاونت پژوهشی و فناوری وزارت علوم و تحقیقات در دو سطح عمومی و اختصاصی تهیه شده است.

وی با اشاره به حمایت عمومی از پایان نامه ها خاطرنشان کرد: حمایت عمومی به این صورت است که پایان نامه های حوزه مهندسی دریا در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری مبلغی ثابت دریافت می کنند.

وی درخصوص حمایت های اختصاصی عنوان کرد: علاوه بر حمایت عمومی، جهت حمایت از طرح ها و پژوهش های صنعت محور و اقتصاد محور نیز حمایت اختصاصی داریم.

سیف با بیان اینکه پایان نامه هایی حمایت می شوند که نیاز صنایع دریایی را برطرف کنند، افزود: علاوه بر این همچنین طرح های تحقیقاتی از متخصصان و شرکت ها جهت کاربردی کردن مورد حمایت قرار می گیرند.

وی ادامه داد: کمیته نظارت و ارزیابی بر طرح های فناورانه ستاد توسعه فناوری و صنایع دانش بنیان دریایی، از ابتدای سال تا کنون، ۳۰ طرح تحقیقاتی را جهت ارزیابی و حمایت، دریافت کرده است. امیدواریم که به زودی این طرح ها تایید شوند.

کد خبر 2856896

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 7 =