اتمام همه پروژه های نیمه تمام در زنجان نیازمند ۱۲ سال زمان است

زنجان- استاندار زنجان گفت: اتمام کل پروژه های نیمه تمام استان زنجان با توجه به روند تخصیص منابع به ۱۰ تا ۱۲ سال زمان نیاز دارد.

به گزارش خبرنگار مهر، جمشید انصاری ظهر یکشنبه در جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان زنجان افزود: با اعتبارات فعلی نمی‌توان تمامی پروژه های نیمه تمام استان را تکمیل کرد و روند موجود در زمینه اعتبارات نشان دهند این امر است.

وی ادامه داد: اجرای پروژه های عمرانی با منابع محدود موجود، پروژه های نیمه تمام زیادی را به سالهای بعد تحمیل می‌کند و در سال‌های آینده مشکل ساز خواهند شد.

انصاری گفت: پیش‌بینی می‌شود امسال پنج‌هزار و ۷۰۰ میلیارد ریال درآمد برای استان حاصل شود که این میزان در مقایسه با سال گذشته افزایش ۴۰ درصدی داشته است.

استاندار زنجان گفت: اعتبارات بخش عمرانی و تملک دارایی سرمایه‌ای ۴۰۳ میلیارد تومان در نظر گرفته شده است که از این میزان ۱۶۵ میلیارد تومان مربوط به طرح‌های ملی، ۵۳ میلیارد تومان مربوط به تبصره ۲۲ یا ماده ۱۸۰ قانون برنامه، ۹۴ میلیارد تومان اعتبار طرح‌های ویژه در استان و ۹۰۷ میلیارد ریال اعتبارات استانی است که از این میزان اعتبارات استانی ۴۸۴ میلیارد ریال در قانون بودجه تعیین و تکلیف شده و ۴۲۳ میلیارد ریال در سطح شهرستان‌ها توزیع شده است.

انصاری با بیان اینکه دستگاه‌های ملی هریک به وظایف خود عمل کنند و برای انجام وظایف خود مطالبه بودجه نکنند، افزود: از ابتدای مرداد ماه سال جاری هیچ نوع مکاتبه ای از دستگاه های اجرایی در خصوص مسائل بودجه و برنامه ریزی به استانداری پذیرفته نخواهد شد و دستگاه‌ها موظف‌اند کلیه‌ مکاتبات و پیگیری های خود را در خصوص  مسائل بودجه و همین‌طور تدوین برنامه ششم توسعه از طریق سازمان مدیریت و برنامه ریزی انجام دهند.

وی ادامه داد: در همین راستا تغییرات قابل توجهی در کمیته‌های شهرستانی اعمال خواهد شد و فرمانداران نقش راهبری پیدا خواهند کرد.

استاندار  زنجان افزود: قبل از ادغام سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان‌ها در استانداری‌ها این سازمان به صورت مستقل در استان‌ها اداره می‌شد و مسؤولیت  برنامه ریزی و تنظیم بودجه دستگاه‌های اجرایی را در سطح  استان بر عهده داشت.

 

کد خبر 2857310

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 14 =