تامین اجتماعی مازندران ۲۰۰ میلیارد ریال کسری اعتبار دارد

بابل - مدیرکل تامین اجتماعی مازندران گفت: این سازمان با کمبود اعتبار ۲۰۰ میلیارد ریالی مواجه است و نیاز است دولت برای تامین آن کمک کند.

به گزارش خبرنگار مهر، علی اصغر محمودی بعد از ظهر پنجشنبه در مراسم افتتاح ساختمان جدید تامین اجتماعی شهرستان بابل با اشاره به این موضوع که زنگ خطر در این سازمان به صدا درآمده است ادامه داد: با توجه تعطیلی کارگاههای این استان منابع ما قطع شده و بیمه بیکاری افزایش یافته است و اگر این روند ادامه بیابد، مجبور می شویم این موضوع را پیگری قانونی کنیم.

محمودی اظهار داشت: با تعریف غلط ارائه شده از بیمه بیکاری، کارگران این کارگاهها با توجه به این موضوع که حقوقشان کفایت آنان را نمی کند  بیکار می شوند و از مزایای بیمه بیکاری استفاده می کنند و این در حالی است که در کارگاه دیگر مشغول به کار می شوند واین معضلی از تعبیر نادرست بیمه بیکاری است که باید اصلاح تا بحران  اشتغال در جامعه ما حل شود.

وی در پایان سخنانش اظهار داشت:  ما در حال حاضر ۲۰۰ میلیارد ریال کمبود اعتبار داریم  که باید جبران شود و در حال حاضر  ۱۴۵ میلیارد ریال حقوق به مستمری بگیران  این استان پرداخت کردیم که انتظار دارییم که بخشی از این مطالبات را دولت به تامین اجتماعی پرداخت کنده تا این سازمان دچار بحران شود.

رئیس تامین اجتماعی شعبه ۲ شهرستان بابل نیز اظهار داشت ما در حال حاضر ۶۰ درصد نفوس جمعیت این شهرستان تحت پوشش بیمه قرار دارند که این امار در سال ۸۴ از  سه هزار و ۵۰۰ نفر به ۱۶ هزار و ۵۰۰ نفر در سال گذشته رسیده است.

احمد اصغر نتاج اعتبار  هزینه شده برای ساختمانی تامین اجتماعی بابل را ۲۷ میلیارد ریال بیان کرد.

کد خبر 2860597

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 3 =