رشته هایی‌ که‌ به‌ ورامین نرسیدند/ دغدغه‌ای‌ که‌همچنان‌پا‌برجااست

ورامین-یکی‌‌از‌مهمترین دغدغه ها‌و‌مشکلات‌‌چندسال‌اخیر در شهرستان ورامین،کمبود پزشک‌عمومی‌و متخصص‌‌به‌ویژه‌در مناطق‌محروم‌است‌و‌حل‌این‌معضل‌همواره‌به‌عنوان‌یکی‌از مطالبات مسئولان و‌مردم مطرح‌بوده‌است.

به گزارش خبرنگار مهر، شهرستان ورامین اگرچه در نزدیکی پایتخت قرار داشته و هر روز شاهد افزایش جمعیت است اما با مشکلات عدیده بهداشتی و درمانی روبرو بوده به طوری که امکانات موجود جوابگوی نیازهای متعدد مردم نیست.

یکی از مهم ترین دغدغه ها و مشکلات چندسال اخیر در شهرستان ورامین، کمبود پزشک عمومی و متخصص بویژه در مناطق محروم و کم برخوردار است و حل این معضل همواره به عنوان یکی از مطالبات جدی مسئولان و مردم مطرح بوده است.

دغدغه ای که همچنان پابرجا است

طی سال های گذشته  و به منظور حل این مشکل، راه اندازی دانشگاه علوم پزشکی دولتی در ورامین برای تربیت دانشجویان علوم پزشکی  از سوی مسئولان پیگیری شد و ابتدا قرار بود شعبه بین الملل دانشگاه علوم پزشکی قشم به ورامین منتقل شود اما پس از کش و قوس های فراوان این امر محقق نشد.

بالاخره تلاش های مسئولان نتیجه داد و شورای گسترش وزارت علوم تشکیل مجتمع آموزش عالی سلامت در ورامین را به تصویب رساند و مقرر شد در سال جاری دانشجویان وارد این مجتمع عالی شوند.

رشته هایی که هنوز به ورامین نرسیدند

خبرگزاری مهر در چهارم اردیبهشت ماه در گزارشی با عنوان واکاوی مهر درباره ماهیت یک دانشگاه تازه التأسیس به بررسی آخرین وضعیت دانشکده پزشکی ورامین پرداخت  و نوشت دعلیرغم وعده های داده شده از سوی مسئولان وقت دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، شعبه بین الملل این دانشگاه در قشم به ورامین انتقال نیافت اما مسئولان در دیدار با وزیر بهداشت تلاش داشتند تا دانشکده ای پزشکی را در ورامین تأسیس کنند.

دانشکده پزشکی ورامین

در همین تاریخ بابک بختیاری رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان ورامین با اشاره به راه اندازی مجتمع آموزش علی سلامت ورامین گفت:  مجتمع آموزش عالی سلامت در ورامین راه اندازی شده است اما در رابطه با رشته های ارائه شده در این مجتمع باید صبر کرد و در این راستا هنوز ابلاغی به این شبکه انجام نگردیده است.

ساختمان دانشگاه علوم پزشکی ورامین در یکی از بهترین نقاط شهر است

سید رضا احمدی در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به این نکته که شورای اسلامی و شهرداری ورامین یکی از بهترین ساختمان های خود را برای راه اندازی دانشکده پزشکی اختصاص داده است اظهار داشت: شهرداری و شورای اسلامی شهر ورامین در گذشته برای دانشگاه علمی کاربردی خود ساختمانی را در میدان ولیعصر(عج) ساخت.

رییس شورای اسلامی شهر ورامین افزود: راه اندازی دانشکده پزشکی دولتی در ورامین همواره یکی از مطالبات مردم این منطقه بوده است و با توجه به اهمیت موضوع شهرداری و شورای اسلامی شهر ورامین نیز برای همکاری در این زمینه اعلام آمادگی کرد.

راه اندازی دانشگاه پزشکی مطالبه مردم و مسئولان ورامین بوده است

وی ادامه داد: امروز منطقه ورامین با کمبود پزشک بویژه در مناطق محروم مواجه است و راه اندازی دانشکده پزشکی و تربیت دانشجویان پزشکی می تواند این مشکل را برطرف سازد.

سید رضا احمدی

احمدی اضافه کرد: این ساختمان از سوی شهرداری و شورای اسلامی شهر ورامین برای راه اندازی دانشکده پزشکی اختصاص پیدا کرده و آوردن رشته های غیر از پزشکی مورد نظر مسئولان و اکثر مردم نخواهد بود.

شهرداری و شورای شهر با راه اندازی رشته های غیر پزشکی مخالف است

وی عنوان کرد: شایعاتی طی روزهای اخیر مطرح شده که قرار است این دانشگاه به تربیت دانشجویان علوم تغذیه بپردازد که شهرداری و شورای اسلامی شهر ورامین که ساختمان این دانشگاه را تأمین کرده با این موضوع مخالف است.

احمدی گفت: مردم منتظر راه اندازی رشته های پزشکی در شهرستان ورامین هستند و امیدواریم این موضوع تحقق پیدا کند و شهرداری و شورای اسلامی شهر ورامین نیز برای به ثمر نشستن این امر اماده هرگونه همکاری است.

مجتمع سلامت فراتر از یک دانشکده پزشکی است

سید حسین نقوی حسینی نماینده مردم ورامین در مجلس شورای اسلامی نیز که موضوع تشکیل این دانشگاه را پیگیری می کند اظهار داشت: مجتمع آموزش عالی سلامت که از سوی شورای گسترش وزرات علوم به تصویب رسیده فراتر از یک دانشکده پزشکی است.

سیدحسین نقوی حسینی، سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس

وی افزود: بنده سابقه مدیریت در مجتمع عالی پیامبر اعظم را دارم و می دانم که اینگونه مجتمع ها محصور در چند رشته نیست و می تواند در رشته های مختلف دانشجو بپذیرد.

پیگیری های خبرنگار مهر نشان داد که هنوز مشخص نیست که دقیقا چه رشته هایی برای تحصیل دانشجویان در مجتمع آموزش عالی سلامت ورامین قطعی شده به همین خاطر باید منتظر ماند و دید بالاخره آرزوی مردم ورامین رنگ واقعیت به خود می گیرد.

خبرنگار: محمدرضا حیدری

کد خبر 2861310

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 9 + 4 =