هر روز شاهد گسترش روابط فرهنگي بين ايران و روسيه هستيم

سفير روسيه در ايران با تأكيد بر ضرورت برقراري روابط فرهنگي ميان كشورها ، رابطه كشورش را با ايران در اين زمينه بسيار مطلوب عنوان كرد .

 

الكساندر مارياسف ، سفير روسيه در ايران ، در گفت و گو با خبرنگارفرهنگي "مهر"، اظهار داشت : روابط فرهنگي ميان كشورها ، براي پيشبرد و ارتقاء تمدن بشري بسيار ضروري و سازنده است .
وي با تأكيد بر اينكه توسعه روابط فرهنگي ، زير بنا و اساس توسعه فرهنگ ملي است ، تصريح كرد : برقراري روابط فرهنگي ميان كشورهاي مختلف ، عاملي تعيين كننده و زير بنايي اساسي ، براي توسعه  تلقي مي شود كه هرگز نبايد از آن غافل شد .
مارياسف، با يادآوري اينكه محوري ترين عامل براي توسعه بشر از ابتداي خلقت ، برقراري روابط فرهنگي بوده است گفت :  انسانها به طور غريزي و فطري ، همواره تمايل به برقراري ارتباط و تبادل عقيده و انديشه ها داشته اند كه همين امر، تكامل بشري و به موازات آن ، توسعه تمدن بشري و رسيدن به مرحله فعلي را بدنبال داشته است .
سفير روسيه در ايران با يادآوري اينكه ، روابط فرهنگي به ارائه فرهنگ ها ، اعتقادات ، رفتارها ، ارزشهاي ملي - ميهني 
مي انجامد ، گفت : بي شك تعالي فرهنگي ، در گرو تبادل فرهنگ ها و داشتن روابط فرهنگي مناسب و دوستانه است .
مارياسف در ادامه گفت و گو با "مهر" به پيشينه تاريخي و فرهنگي دو كشور ايران و روسيه اشاره كرد و افزود : اين دو كشور سابقه همسايگي طولاني و همچنين روابط فرهنگي بسيارارزشمند را در تاريخ خود ، ثبت كرده اند .
سفير روسيه در ايران ، تصريح كرد : به دليل داشتن همين روابط فرهنگي و مثبت است ، كه دو كشور ايران و روسيه ، سالهاست رابطه اي مناسب و پسنديده را با يكديگر دارند.
وي با تأكيد بر ضرورت گسترش روابط دو كشور ، اظهار داشت : ما در تلاش هستيم تا روابط فرهنگي و بدنبال آن روابط اجتماعي ، اقتصادي و سياسي خود را با كشور ايران كه به لحاظ فرهنگي بسيار غني است ، گسترش دهيم .
مارياسف، با اعلام اينكه هيأتهاي فرهنگي روسيه، به منظور برقراري مناسبات فرهنگي مطلوب، بسيار زياد به كشور ايران سفر مي كنند گفت : خوشبختانه ، هر روز شاهد گسترش روابط فرهنگي بين ايران و روسيه هستيم كه از اين ميان مي توان به مبادله استاد و دانشجو ، اعزام گردشگران روسي به ايران و پذيرش گردشگران ايراني در روسيه ، اشاره كرد .
وي همچنين يادآورشد : زبان فارسي در چند دانشگاه روسيه آموزش داده مي شود و تعداد زيادي نيز به صورت جداگانه به ايران آمده و در شرايط مطلوبي، زبان ملي ايران زمين را مي آموزند،  اين خود بهترين شيوه براي تبادل فرهنگها است كه ارتقاء سطح بينش ، دانش و آگاهي افراد را نيز بدنبال خواهد داشت .

کد خبر 28614

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha