تجهیز مدارس همدان برای اسکان ۱.۵ میلیارد تومان اعتبار می خواهد

همدان- معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی آموزش و پرورش استان همدان با بیان اینکه ۴۰۰ میلیون تومان برای تجهیز کلاس های اسکان مسافر هزینه شد،گفت: تجهیز اتاقهای درجه ج اسکان ۱.۵میلیارد تومان اعتبار می خواهد.

به گزارش خبرنگار مهر، محمد بداغی ظهر دوشنبه در جمع خبرنگاران با بیان اینکه نوروز امسال حدود ۱۲۱ هزار نفر روز مسافر در استان همدان پذیرش شد، اظهار داشت: تابستان سال گذشته ۲۸۴ هزار نفر مسافر در ستاد اسکان آموزش و پرورش استان همدان پذیرش شد.

وی با بیان اینکه ۱۹ پایگاه ستاد اسکان در استان همدان فعال است، بیان کرد: این پایگاه ها ۱۸۴ فضا شامل مدارس، ادوگاه ها، خوابگاه ها و مراکز آموزش رفاهی را در برم میگیرد.

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی آموزش و پرورش استان همدان با بیان اینکه هزار و ۷۶۱ اتاق در استان همدان برای پذیرش مهمانان در تابستان در نظر گرفته شده است، ادامه داد: به طور میانگین در هر اتاق پنج نفر پذیرش می شود.

بداغی اتاق های ستاد اسکان آموزش پرورش را در چهار درجه ویژه، «الف»، «ب» و «ج» عنوان کرد و افزود: نوروز امسال ۱۴ درصد افزایش پذیرش خانوار نسبت به نوروز سال گذشته در همدان اتفاق افتاد.

وی با بیان اینکه تابستان امسال باید منتظر افزایش مسافر در همدان باشیم، ادامه داد: در نوروز تمام دستگاه ها درگیر بحث پذیرش و اسکان مسافران هستند ولی در تابستان آنچه که اتفاق می افتد فقط ستاد اسکان آموزش و پرورش فعال است.

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی آموزش و پرورش استان همدان با بیان اینکه در تابستان مسافران به صورت تدریجی به استان سفر می کنند، ابراز داشت: در ایام تعطیلات تابستان کلاس های نوع «ج» هم پر می شوند ولی برای اسکان اولویت نخست استفاده از کلاس های ویژه است اما اختیار انتخاب درجه کلاس با مهمان است.

محمد بداغی با بیان اینکه مهمانان در ایام روز به دنبال سرپناه و جای گرم هستند و همه فضاها اعم از نمایشگاه ها، سالن های ورزشی، مدارس و غیره درگیر می شود ولی در تابستان از فضاهای باز استفاده می شود، عنوان کرد: امسال برنامه داریم که تعدادی چادر خریداری و در اختیار مسافر قرار دهیم.

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی آموزش و پرورش استان همدان با بیان اینکه برای نخستین بار یک مدرسه ویژه در شهر همدان برای تابستان راه اندازی می شود، ادامه داد: مهمانان به دو شکل اینترنتی و یا به شکل سنتی حضوری می توانند اقدام به رزرو اتاق ها کنند.

بداغی با بیان اینکه در دو سال گذشته حدود ۴۰۰ میلیون تومان برای تجهیز کلاس ها هزینه شده است، بیان کرد: برای تبدیل کلاس های نوع «ج» به نوع «ب» حدود یک و نیم میلیارد تومان اعتبار نیاز است.

وی با بیان اینکه در فصل در تابستان تجهیزات سرمایشی و حمام مورد تقاضای مهمانان است، عنوان کرد: مدارس از حیث استقرار جغرافیایی تغییری در نرخ ندارند و براساس تجهیزات درجه بندی می شوند.

کد خبر 2861946

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 0 =