آب آشامیدنی«چرمهین» و«باغ‌بهادران» عاری از هر گونه آلودگی است

اصفهان – مدیرعامل آب و فاضلاب استان اصفهان گفت: چرمهین و باغ‌بهادران در شهرستان لنجان دارای بهترین نوع آبهای زیرزمینی با کیفیت بسیار خوب است و هر نوع آلودگی و عدم تصفیه آب در این منطقه را رد می‌کنم.

هاشم امینی در گفتگو با خبرنگار مهر، در ارتباط با این شایعه که آب بخش هایی از شهرستان لنجان از جمله باغ بهادران و چرمهین ناسالم است، اظهار داشت: در این دو نقطه از منابع آب محلی مانند چاه و آبهای زیرزمینی استفاده می شود اما مرکز بهداشت در بحث کیفیت آب نظارت کافی دارد.

وی با بیان اینکه مرجع بالادستی در بحث کیفیت آب مرکز بهداشت استان است، افزود: سازمان آب و فاضلاب نیز رصد کیفی در ارتباط با آب این مناطق انجام داده که تا امروز هیچ گونه مشکلی در این ارتباط وجود نداشته است.

مدیرعامل آب و فاضلاب استان اصفهان با اشاره به اینکه ادعاهای آلوده بودن آب این منطقه صحت ندارد، بیان داشت: این منطقه دارای بهترین نوع آبهای زیرزمینی با کیفیت بسیار خوب است و آب پس از تصفیه فیزیکی و گندزدایی‌های لازم به دست مصرف کننده می رسد.

وی در این ارتباط که آیا پایین رفتن سطح آبهای زیرزمینی در طول سالیان اخیر تاثیری در کیفیت آب این منطقه نداشته است، ابراز داشت: این امر ممکن است از نظر کیفیت هدایت الکتریکی تاثیرگذار بوده و سختی آب را افزایش دهد اما آلوده بودن آب این منطقه را به شدت رد می کنم.

اجرای کامل طرح آبرسانی به باغ بهادران، منتظر تامین اعتبار

 امینی با بیان اینکه طرح آبرسانی به باغ بهادران و چند شهر و روستای همین حوالی در حال انجام است، بیان داشت: این طرح به دلیل محدودیت های اعتباری تنها تا ۵۰ درصد پیشرفت داشته است و  مابقی آن به محض تخصیص اعتبارات دولتی انجام می شود.

کد خبر 2863339

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 0 =