درباره پرونده راه‌آهن و پیکان سکوت می‌کنم/ هیچ فشاری وجود نداشت

رئیس کمیته استیناف فدراسیون فوتبال در واکنش به اینکه آیا با رای این کمیته در خصوص پرونده راه‌آهن و پیکان حق به حقدار رسیده است، گفت: من در این باره سکوت می‌کنم.

به گزارش خبرنگار مهر، علیرضا صالحی در پاسخ به این سوال که آیا به تصمیم خود درباره پرونده راه‌آهن و پیکان اعتقاد قلبی داشته اید، گفت: من نمی‌دانم که آیا نامه‌هایی که  روی سایت فدراسیون فوتبال قرار گرفته است را در اختیار دارید یا خیر. من این را بگویم که قاضی یک محکمه بر اساس مستنداتی که وجود دارد حکم را صادر می‌کند و بر حکم خود هم اعتقاد راسخ دارد.

وی در این باره عنوان کرد: در تاریخ ۹۴/۰۲/۲۰ بود که سازمان لیگ گزارشی را داده بود که بر اساس آن تخلفی صورت گرفته است. با توجه به اینکه در آخرین روز نقل و انتقال باشگاه راه آهن درخواست از استثنای ماده شش فیفا استفاده کرد که بر اساس آن قرارداد بازیکن باید قبل از ۲۸ دسامبر ۲۰۱۴ باید ثبت شده باشد و ماده ششم می‌گوید که در خارج از بازه نقل و انقال بازیکن خارجی در روز آخر نقل و انتقال لیگ شما باید بازیکن آزاد باشد که روز هفتم دیماه بوده است که بر همین اساس موتومبا یک توافق نامه‌ای داشته که به لیگ ایران بپیوندد.

رئیس کمیته استیناف با اشاره به نامه فدراسیون ترکیه گفت: طی نامه‌ای که از فدراسیون ترکیه رسیده که به نوعی فسخنامه بود که سازمان لیگ بر اساس آن گزارش خود را مستند کرد. بنابراین ما حکم قبلی خود را فسخ  کردیم. این نامه در روز پنجشنبه گذشته رسیده است. که بلافاصله بعد از آن یعنی طی روزهای جمعه و شنبه و یکشنبه به تعطیلات خوردیم ولی بعد از تعطیلات جلساتی را برگزار کردیم و حکم خود را فسخ کرده و حکم اولیه کمیته انضباطی را تاکید کردیم.

صالحی درباره اینکه گفته می‌شود فشارهایی از سوی ارگان‌هایی وجود داشته در گفتگو با برنامه ورزش و مردم تاکید کرد: اگر بحث فشارها را مطرح کنیم از همان اول هم می‌توانست وجود داشته باشد ولی ما حکم اولیه را قاطع صادر کردیم پس چنین چیزی وجود نداشت.

وی در خصوص اینکه برخی‌ها معتقدند با این رای اعتماد به آرای انضباطی فدراسیون فوتبال کاهش پیدا کرده است، گفت: رکن قضایی تمام تلاش خود را می‌کند. اگر کمیته استیناف می‌خواست فقط یک حکمی را صادر کرده باشد که یک تاییده روی حکم کمیته انضباطی می‌گذاشت تا کار به اینجا نمی‌کشید ولی ما پرونده را کاملا بررسی کردیم تا رای خود را صادر کنیم.

صالحی پاسخ به این سوال که آیا فکر می‌کنید با صدور این رای حق به حقدار رسید، اینگونه واکنش نشان داد: من در این باره سکوت می‌کنم چون روند رسیدگی ما به پرونده مشخص است.

رئیس کمیته استیناف درباره اینکه آیا باشگاه پیکان به این رای اعتراض کرده است، بیان کرد: از سوی پیکان هیچ اعتراضی به ما نرسیده است ولی در نامه سازمان لیگ این حق را قائل شده است که اگر شکایتی دارد می‌تواند نسبت به باشگاه ترکیه‌ای به مراجع قضایی شکایت کند.


 

کد خبر 2864783

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 7 =