نخستین اردوی آموزشی جهان اسلام در مشهد برگزار شد

مشهد- نخستین اردوی آموزشی جهان اسلام با هدف تبیین سیاست های گفتمان سازی در راستای معرفی چهره اسلام و با عنوان«مشهد جهانی، تشکل های جهانی» در اردوگاه دشت بهشت مشهد برگزار شد.

به گزارش خبرنگار مهر، عضو شورای مرکزی اتحادیه بین المللی امت واحده در این اردوی آموزشی با اشاره به رشد سلفی گری در جهان اسلام گفت: چهره تشیع را باید از راه ورود گردشگران خارجی به شهرهای ایران افزایش دهیم.

علی کمیلی ظهر جمعه در نخستین اردوی آموزشی جهان اسلام اظهار داشت: مهمترین مسئله حقوق بشر در جهان و از نگاه رهبرکبیر انقلاب مسئله فلسطین است.

وی ادامه داد: ما فعالان اجتماعی باید با برقرار کردن موج اجتماعی پیام صلح و امنیت غذایی را به مردم جهان برسانیم که این امر بازتاب رسانه ای گسترده ای داشت.

عضو شورای مرکزی اتحادیه بین المللی امت واحده گفت: امروز تشکل های مردمی فراوانی در ایران در حال فعالیت هستند که با هزینه های زیادی ایجاد می شوند اما هیچ کارایی و فعالیتی ندارند و گاهی عملکردی بدتر از سازمان ها و ارگان های دولتی دارند.

کمیلی ادامه داد: ما باید با مسلمانان از طریق انقلاب جهانی به گفتگو بنشینیم و بدنه حزب الله که از تفکر امام نشأت گرفته است را تقویت کنیم.

وی با بیان این که اسلام دینی است که علی عین عدالت را در آن برپا کرد و با دشمنان جنگید گفت: ما باید این دغدغه ولایت که مهمترین امر در جهت برائت ستیزی است را در جامعه اسلامی ایجاد کنیم تا خطری دین مان را تهدید نکند.

کمیلی بهترین راه گفتمان سازی در جهان اسلام را ارتباط با نخبگان دانست و افزود: ما باید با بهره گیری از ابزار گفتمان با فضای ذهنی مخاطبان نزدیکتر شویم.

کمیلی تصریح کرد: تشکل های زیادی در کشورهای مسلمان منطقه هستند که می خواهند با ما ارتباط برقرار کنند و این فرصتی برای صدور انقلاب به سایر کشورها است.

ارتباط چهره به چهره بهترین راه مقابله با تبیلغات رسانه های دشمن است

در ادامه حمید قریب رضا، مدیر موسسه گفتمان دینی به بحث ایران، شیعه و اسلام هراسی اشاره کرد و گفت: کارکرد رسانه های غربی این است که تلاش می کنند با فعالیت های خود الگویی در جامعه جهانی برای جلب جوانان به سمت اسلام هراسی و ایران هراسی جلب کنند.

وی با بیان این که در نتیجه این اقدامات رسانه های غربی و عربی نگاه جامعه جهانی به سمت ما بیشتر شده است افزود: این رسانه ها تمام تلاششان را می کنند که از الگوگیری فعالان فرهنگی از جمهوری اسلامی جلوگیری کنند.

قریب رضا با اشاره به این که علیرغم تبلیغات گسترده علیه اسلام و ایران مردم خود به دنبال واقعیت ها هستند تصریح کرد: بهترین راه برای راستی آزمایی توسط مردم ارتباط چهره به چهره است که از طریق حضور گردشگران خارجی این امکان میسر می شود.

وی به سفر تعدادی از اعضای تشکل های بین المللی به ایران اشاره کرد وگفت: تصور اکثر این افراد با آنچه در ایران از نزدیک مشاهده می کنند بسیار متفاوت است.

قریب رضا با بیان این که برای استفاده از ظرفیت گردشگران در کشور نباید منتظر دستگاه های دولتی باشیم گفت: پس از مذاکرات با کاهش و افزایش بازخوردهای مختلفی مواجه بودیم هجمه رسانه ای کشورهای عربی علیه جمهوری اسلامی ایران افزایش یافت.

وی ادامه داد: برخی رسانه های غربی با کاهش هجمه های خود علیه ایران درصدد ارتباط گیری با نظام جمهوری اسلامی هستند که مقام معظم رهبری با تبیین مواضع نظام علیه دولت های غربی و دشمنان پس از مذاکرات به مقابله با رفتار رسانه های غربی پرداختند.

قریب رضا تصریح کرد: رمز موفقیت ما در ارتباط با تشکل های مردمی دیگر کشورها ایجاد یک ارتباط مستمر با بهره گیری از فضای مجازی است

 

 

کد خبر 2864910

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 2 =