ایجاد اشتغال وظیفه مهم و اصلی تمام دستگاه های اجرایی است

کرمانشاه- استاندار کرمانشاه مهمترین وظیفه تمامی دستگاه های استان را توجه ویژه به اشتغال دانست و گفت: موضوع رفع بیکاری و ایجاد اشتغال تنها به چندین دستگاه مرتبط نیست.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی استانداری کرمانشاه، ابراهیم رضایی بابادی در نشست شورای برنامه ریزی و توسعه استان کرمانشاه، این شورا را بالاترین مرجع تصمیم گیری در استان برای پیشبرد امور عنوان کرد و افزود: در این شورا دستگاه ها نباید تنها به فکر گزارش دادن باشند و نحوه اداره این شورا باید از حالت گزارش دادن توسط دستگاه ها خارج شود.

وی با اشاره به توزیع اعتبارات و منابع استان در شورای برنامه ریزی این موضوع را نشانگر اهمیت بالای این شورا دانست و گفت: در این جلسه باید برای پیشبرد امور تلاش شود نه اینکه دستگاه ها تنها به ارائه گزارش بپردازند.

رضایی تصریح کرد: مباحث و مسائل باید در کارگروه ها تصمیم سازی شوند و در این جلسه برای رفع مشکلات تصمیم گیری نمائیم لذا همه کارگروه ها باید این موضوع را سرلوحة کاری خود قرار دهند.

رئیس شورای برنامه ریزی و توسعه استان از این شورا به عنوان کابینه استان یاد کرد و گفت: در این شورا فقط باید به تصمیم گیری بپردازیم.

استاندار کرمانشاه خاطرنشان ساخت: در جلسات کارگروه ها باید مشکلاتی که استان با آنها روبرو می باشد، مطرح شود تا در جلسات شورای برنامه ریزی برای رفع مشکل تصمیم گیری کنیم.

وی با اشاره به برگزاری جلسات شورای برنامه ریزی و توسعه استان در سال گذشته ادامه داد: تشکیل این شورا در سال ۱۳۹۲ تنها ۵ جلسه بوده اما در سال گذشته بیش از ۲۰ جلسه تشکیل شده و امسال با توجه به اینکه هر هفته به صورت مستمر تشکیل می گردد به بیش از ۳۰ جلسه هم خواهد رسید زیرا با برنامه ریزی و اتخاذ تصمیمات صحیح قصد داریم که به حل مشکلات بپردازیم.

رضایی در بخش دیگری از سخنان خود از مهمترین وظایف تمامی دستگاه ها را توجه ویژه به اشتغال دانست و بیان داشت: موضوع رفع بیکاری و ایجاد اشتغال تنها به چندین دستگاه مرتبط نیست بلکه این موضوع از وظایف اصلی و مهم تمامی دستگاه ها است و همه مدیران برای رفع بیکاری باید دغدغه و برنامه داشته باشند.

وی بیان داشت: تمامی دستگاه ها برای ایجاد شغل باید فکر و برنامه جدید داشته باشند زیرا با تحقق این موضوع ضمن ایجاد کمک به افزایش تولید و رونق اقتصادی، از سوی دیگر ناهنجاری های اجتماعی نیز کاهش پیدا می کند.

رضایی با تاکید بر این مطلب که با اهمیت ترین موضوع برای مدیران، ایجاد اشتغال برای جوانان است، اظهار داشت: این موضوع باید با حساسیت ویژه دنبال شود و شغل های جدیدی با تولید فکرهای جدیدی ایجاد گردد.

استاندار کرمانشاه بیان داشت: دستگاه ها با همفکری و همدلی در راستای ایجاد شغل های جدید گام بردارند و همچنین از تجربیات دیگر استان ها نیز استفاده کنند و اینکه همواره تکرار می کنیم که مدیران از تجربیات دیگر استان ها استفاده کنند به معنای عقب ماندگی استان نسبت به دیگر استان ها نیست بلکه استان کرمانشاه در بسیاری از موارد از دیگر استان ها هم جلوتر است لذا استفاده از تجربیات دیگر ولو اینکه یک قدم استان را به پیش ببرد باز هم ارزشمند است.

وی همچنین با اشاره به برنامه اداره کل راه و شهرسازی استان برای رفع ۸۰ نقاط حادثه خیز در استان گفت: این اقدام کاری بسیار ارزشمند و بزرگی است که در کاهش تلفات جاده ای بسار موثر خواهد بود.

کد خبر 2868412

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 9 =