خرسندی ملت ایران از پیروزی های اخیر عراق و سوریه علیه تکفیری ها

در ادامه با اشاره به تحولات عراق و سوریه اظهار کرد: خبر پیروزی های اخیر علیه تحرکات تروریست های تکفیری داعش در عراق و سوریه موجب خرسندی مردم ایران شده است.

به گزارش خبرگزاری مهر  کاظم جلالی رئیس مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی با حاکم الزاملی رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس عراق دیدار و گفتگو کرد.

در این دیدار ابتدا آقای جلالی با اشاره به اشتراکات متعدد دینی، تاریخی، فرهنگی بین مردم دو کشور ایران و عراق گفت: وجود اشتراکات فی مابین و اهمیت ارتباطات تاریخی بین مردم دو کشور آنها را بیشتر به هم نزدیک ساخته است.

وی در ادامه با اشاره به تحولات منطقه ای به ویژه در عراق و سوریه اظهار کرد: خبر پیروزی های اخیر علیه تحرکات تروریست های تکفیری داعش در عراق و سوریه موجب خرسندی مردم ایران شده است و اهتمام جدی برای دفع کامل این فتنه منطقه ای باید با قوت بیشتری ادامه یابد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی  در ادامه افزود: مردم و مسئولان جمهوری اسلامی پشتیبان مردم غیور عراق در مقابل با توطئه های طراحی شده علیه حاکمیت ملی و وحدت مردم عراق هستند و داعش را دشمن بشریت می دانند.

وی در این راستا از سیاست سکوت و انفعال کشورهای غربی از قبال ارتکاب جنایات آشکار تروریستی داعش در عراق و سوریه انتقاد کرد.

رئیس مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی همچنین نسبت به برگزاری باشکوه و موفقیت آمیز یازدهمین کنفرانس آتی و کمیته های جانبی اتحادیه پارلمانی کشورهای عضو سازمان همکاری اسلامی (PUIC) طی سال جاری در بغداد ابراز امیدواری کرد و گفت: برگزاری موفق این کنفرانس در مقطع حساس کنونی برای جهان اسلام از اهمیت زیادی برخوردار است.

در این دیدار همچنین ناصر سودانی  نماینده مردم اهواز با اشاره به توطئه های دشمنان اسلام برای ایجاد تفرقه در بین مسلمانان گفت: نقشه های مذبوحانه دشمنان برای ایجاد اختلاف و تفرقه بین مسلمانان با شکست مواجه شود و سبب گردیده بیداری و تنفر از توطئه های آنان در بین مردم کشورهای منطقه افزایش یابدو

وی با تاکید بر لزوم گسترش ارتباطات پارلمان بین دو کشور ایران و عراق آن را برای تقویت همکاری های فیمابین در زمینه های مختلف مهم و ضروری ارزیابی کرد.

در این دیدار همچنین حاکم الزاملی رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس عراق از جمهوری اسلامی ایران به عنوان کشوری مهم و برخوردار از سابقه تمدنی و دوستی محکم با عراق امروز یاد کرد و گفت: مردم عراق، امروز، جمهوری اسلامی ایران را به عنوان دولت واقعی و صادق خود می شناسند و بر این باورند که پشتیبانی های مستمر ایران از مردم عراق در مقابله با تروریسم داعش اثرات و نتایج بزرگی به همراه داشته است.

وی ارتباطات پارلمانی بین دو کشور به ویژه در سطح بین المجالس اسلامی را خوب و رو به رشد ارزیابی و تاکید کرد: افزایش آمد و شد های پارلمانی و سیاسی دو کشور به تقویت پایه های مبادلات و همکاری های فیمابین در زمینه های مختلف اقتصادی، تجاری و فرهنگی؟ می شود.

وی همچنین ابراز امیدواری کرد: با شکست کامل تحرکات تروریستی در عراق افق وسیع تری برای گسترش هر چه بیشتر مناسبات دو کشور همسایه در تمام زمینه ها ترسیم شود.

وی در پایان بر لزوم ایجاد یک شبکه منسجم تبلیغاتی و رسانه ای علیه جنایات ضد بشری داعش و سایر گروه های تروریستی در منطقه را خواستار شد.

کد خبر 2868509

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 6 =