تشریح برنامه‌ های سازمان تامین تامین اجتماعی در حوزه ورزش همگانی

مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی با تأکید بر لزوم برنامه ریزی و فعالیت هدفمند این سازمان در حوزه ورزش همگانی گفت: تأمین اجتماعی برای ترویج ورزش همگانی در بین بازنشستگان و مستمری بگیران آمادگی کامل دارد.

به گزارش خبرگزاری مهر، دکتر سیدتقی نوربخش در جلسه شورای ورزش سازمان تأمین اجتماعی اظهار داشت: با توجه به اهمیت موضوع سرمایه انسانی و رسالتی که سازمان تأمین اجتماعی در قبال مستمری بگیران بر عهده دارد، می‌توانیم در حوزه ورزش همگانی اقدامات مناسبی را در دستور کار قرار دهیم.

وی با بیان اینکه هزینه‌ای که در حوزه درمان مستمری بگیران پرداخت می شود 3 برابر سایر افراد تحت پوشش تأمین اجتماعی است، افزود: برای جلوگیری از بیماری و افزایش روحیه نشاط و شادابی در جامعه بزرگ مستمری بگیران تأمین اجتماعی باید تلاش بیشتری داشته باشیم.

نوربخش با اشاره به جامعه 5 میلیون نفری بازنشستگان و مستمری بگیران اصلی و تبعی سازمان تأمین اجتماعی گفت: در رابطه با این عزیزان باید اقداماتی کنیم تا باعث همبستگی و تعلق خاطر بیشتر آنان به سازمان تأمین اجتماعی شود.

به گفته وی، برگزاری المپیاد ورزشی که در سال گذشته در سازمان تأمین اجتماعی انجام شد، رضایتمندی بالایی را در بین مستمری بگیران ایجاد کرد و باعث شد که توسعه ورزش همگانی در بین بازنشستگان مورد توجه سازمان تأمین اجتماعی قرار گیرد.

مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی بر لزوم توسعه ورزش همگانی در بین مستمری بگیران و همچنین کارکنان شاغل در مراکز بیمه ای و درمانی این سازمان تأکید کرد و گفت: باید راهبردهای مشخصی در این حوزه داشته باشیم و بر اساس راهبردهای کلان، استراتژی و همچنین برنامه عملیاتی  سازمان را طراحی کنیم. برنامه عملیاتی سازمان باید به خوبی طراحی شود و در تدوین راهبردها باید دقت کافی صورت گیرد تا این راهبردها در سازمان ماندگار باشد

نوربخش توزیع عادلانه امکانات ورزشی در سراسر کشور را مورد تأکید قرار داد و افزود: در این رابطه نیز باید استراتژی مشخصی داشته باشیم و باید راهبرد سازمان را در رابطه با خرید خدمت و یا ایجاد مراکز ورزشی تدوین کنیم تا در سطح کشور هماهنگی مناسب در توزیع امکانات ورزشی بوجود آید.

وی ادامه داد: در سازمان تأمین اجتماعی هزینه های قابل توجهی در حوزه ورزش انجام می‌شود و باید این هزینه ها را با راهبردهای مشخصی انجام دهیم و ساماندهی لازم را داشته باشیم.

کد خبر 2868602

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 2 =