قطعی آب صدای مردم غرب زاهدان را در آورد/بی آبی در دمای ۴۰ درجه

زاهدان-قطعی آب شبکه مشترکان غرب زاهدان در محدوده بولوار امیر کبیر، آزادگان و امام خمینی(ره) صدای مردم زاهدان را در آورد و موجب نارضایتی بسیاری از شهروندان در گرمای ۴۰ درجه هوا شد.

به گزارش خبرنگار مهر، قطعی و افت فشار آب آشامیدنی در فصل تابستان اهالی مناطق غربی زاهدان مرکز زاهدان را  به ستوه آورده، به طوری که زنگ های بی شمار به دفتر خبری مهر سیستان و بلوچستان گواهی بر سختی روا شده به مردم است، این شرایط سبب شد تا خبرنگار مهر برای اطلاع از کم و کیف ماجرا بررسی موضوع را در دستور کار قرار دهد.

یکی از اهالی ساکن در خیابان بدر زاهدان در این باره به خبرنگار مهر گفت: روزانه شاهد افت فشار شدید در این منطقه هستیم به طوری که فقط آب لوله کشی تنها خانه های طبقه همکف را جواب داده و برای انتقال آب به طبقات بالاتر حتما باید از پمپ استفاده شود که این بی تدبیری مسئولان هزینه های گزاف برق را به مردم نیز تحمیل کرده است.

ناصر محمدیان افزود: از وقتی که برق مصرفی مطابق مصوبه دولت ضمن افزایش حدودا ۳۰ درصدی به صورت پلکانی با شیب تند محاسبه می شود، اتصال پمب آب به برق، هزینه مضاعفی را به مردم تحمیل کرده است.

وی گفت: رفع مشکل افت فشار وظیفه مسئولان است، حال که مطابق شهرهای برخوردار آب بها آب شیرین پرداخت می کنیم باید خدمات به نحو مطلوب نیز به مردم ارائه شود.

این شاغل فرهنگی اظهار داشت: افت فشار شدید آب باعث نگرانی مردم شده، به طوری که بعضا افرادی که توانایی خرید پمپ آب را ندارند برای ساعت ها شاهد قطعی آب هستند.

یکی دیگر از ساکنان زاهدانی مستقر در خیابان شهید دستغیب زاهدان به مهر گفت: مردمان این دیار همواره محکوم به پذیرش مشکلات هستند، انگار رفاه برای مردم زاهدان نیامده است.

محمود شیبک گفت: روزی آب شور رویای داشتن آب شیرین را دو چندان می کرد اما افسوس که بی تدبیری و افت فشار و قطعی های مکرر در این مناطق غرب زاهدان بر مشکلات مردم افزوده است.

وی گفت: ار صبح امروز تا کنون نیز شاهد قطع کامل آب در این مناطق هستیم اما افسوس که هیچ کس حتی سامانه خرابی آب هم حق اطلاع رسانی و اگاهی به مردم را در خود نمی بینید.

این شهروند زاهدانی گفت: انگار از دید شرکت آب و فاضلاب حریم شهری تنها در مرکز شهر، محدوده استانداری تعریف می شود، ما در همسایگی ایستگاه تصفیه هستیم اما آن مناطق به هیچ عنوان مشکل افت فشار و کمبود آب را ندارند.

خبرنگار مهر برای پیگیری بیشتر موضع با رئیس اداره آب و فاضلاب شهرستان زاهدان تماس تلفنی بر قرار کرد و فرهاد سرگلزائی با قبول مشکل تحمیل شده به مردم با  آرامش خاصی به سوال های خبرنگار مهر پاسخ داد.

وی گفت: به علت نبود دقت لازم در حفاری شبکه فاضلاب در منطقه غرب زاهدان حد فاصل بدر از تقاطع پاستور تا امیرکبیر، شاهد تحمیل این سختی به مردم بوده ایم.

وی گفت: تجربه یک روز بدون آب خیلی سخت است، ما نیز این را به خوبی می دانیم اما صبح امروز در حین حفاری عملیات اجرای شبکه فاضلاب شهری، پیمانکار دقت لازم را نداشت و آسیبی جدی به خطوط انقال آب وارد کرد.

سرگلزائی بیان کرد: این امر سبب شد تا مجبور شویم شبکه توزیع آب را برای ساعتی قطع کنیم اکنون ترمیم شبکه به اتمام رسیده، تست لازم انجام شده و تا دقایقی دیگر آب در شبکه توزیع رها می شود.

وی ضمن عذرخواهی از مردم غرب زاهدان اظهار داشت: پیش بینی می شود تا طی مسیر آب در لوله، تا ۲۰ دقیقه دیگر کلیه مردم مناطق غرب زاهدان که شاهد رفع قطعی آب باشند.

کد خبر 2868701

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 0 =