موزه هنرهای تزیینی اصفهان با کمبود فضا روبرو است

اصفهان- مدیر موزه هنرهای تزیینی ایران در اصفهان با اشاره به اینکه موزه هنرهای تزیینی حدود ۶ هزار شیء دارد، افزود:متاسفانه با وجود داشتن تعداد کثیری از اموال موزه ای تنهاتوانایی نمایش ۴۰۰ شیء را داریم.

محسن احمدی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: یکی از مشکلات ما در بحث موزه داری نداشتن فضای کافی و مناسب برای نمایش آثارمان است و به همین دلیل شاید تنها یک بیستم آثارمان را در موزه به نمایش گذاشته ایم.

وی بیان داشت: محل فعلی موزه، در دوره صفوی رکیب خانه بوده و کاربرد موزه نداشته و در واقع ما یک خانه قدیمی را به موزه تغییر کاربری داده ایم و از فضاهای حداقل آن در حد امکان استفاده کرده ایم.

احمدی با اشاره به اینکه موزه هنرهای تزیینی نزدیک به ۶ هزار شیء دارد، افزود: متاسفانه با وجود داشتن تعداد کثیری از اموال موزه ای تنها توانایی نمایش ۴۰۰ شیء موزه ای را داریم که این یک نقطه منفی در بحث موزه داری است.

وی درباره موزه خصوصی سماوی هم که در بخشی از موزه هنرهای تزیینی آثار آن به نمایش گذاشته شده، گفت: یکی از نیازهای هر موزه، داشتن گالری های موقت برای برگزاری کارگاه ها و نمایشگاه ها در راستای جذب مخاطب و تبلیغات است.

گالری های موقت موزه

احمدی بیان داشت: ما نیازمند این پروسه هستیم تا بتوانیم موضوعات این گالری ها را عوض کنیم.

وی با بیان اینکه اشیای تاریخی موزه خصوصی سماوی هم از بهمن ماه سال گذشته تا آخر مرداد ماه سال جاری در موزه هنرهای تزیینی نمایش داده می شود افزود: در گالری های موقت موزه، آثار هنرمندان، دانشجویان هنر و کسانی که کارهای خاص هنری دارند، ارائه می شود.

وی گفت: برای مثال دانشجویان صنایع دستی آثاری چون کار با شیشه، کار با فلز، نقاشی روی پارچه و انواع دیگر هنرها را به نمایش می گذارند.

احمدی گفت: موزه ما در شهر اصفهان که مادر هنرهای ایران است و شاخه های زیبای هنری زیادی از گذشته تا حال داشته، فعالیت می کند، ولی این موزه حجم کوچکی از هنرهای اصفهان است و نیاز داریم سیاست گذاران هنری و فرهنگی شهر به فکر طراحی و تاسیس یک موزه بنیادی، اساسی، بزرگ تر و درخور شان اصفهان باشند.

کد خبر 2870091

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 3 =