اقدام شهرداری در قطع درختان مسیر بی آر تی قانونی است

رشت-رییس کمیسیون حمل و نقل و ترافیک شورای رشت با دفاع از اقدام شهرداری در قطع درختان مسیر بی آر تی گفت: اقدام شهرداری کاملا قانونی بوده و راه اندازی مسیر اتوبوسرانی تندرو از ضروریات ترافیکی رشت است.

به گزارش خبرنگار مهر، محمدحسین واثق کارگرنیا ظهر چهارشنبه در نشست با خبرنگاران بر قانونی بودن قطع درختان مسیر خط ویژه اتوبوس های تندرو تاکید کرد و گفت: با تغییراتی که در طرح مذکور توسط مشاور ایجاد شد، قطع تعداد کمتری از درختان مدنظر قرار گرفت و این اقدام از سوی شهرداری پس از طی مراحل قانونی و مصوبه کمیسیون ماده ۷ انجام شده است.

رییس کمیسیون حمل و نقل و ترافیک شورا با اشاره به ضرورت اجرای خط اتوبوسرانی تندرو در رشت گفت: راه اندازی خط اتوبوس تندرو در رشت، پیش زمینه ای برای اجرای سایر ناوگان های حمل و نقل عمومی از جمله حمل و نقل ریلی در شهر است و راه اندازی خط B.R.T از ضروریات ترافیکی شهر محسوب می شود.

واثق کارگرنیا به قطع درختان در سایر پروژه های شهری نیز اشاره کرد و افزود: قطع درختان برای اجرای زیرگذر شهید رجایی که برای توسعه شهر الزامی است نیز پیش از این انجام شده و باید بپذیریم که قطع درختان بر خلاف میل باطنی شهرداری و اعضای شورا است اما رفتن به سمت توسعه هزینه بردار است و برای جبران این هزینه باید شهرداری را مکلف به کاشت مجدد درختان در مسیرهای فوق کرد.

به گفته وی، شهرداری مکلف است در مسیر B.R.T دو برابر بنه درختان قطع شده، نهالکاری کند.

این عضو شورا همچنین با اشاره به غفلت از تعریض و بازگشایی مسیرها و خیابان های جدید در رشت طی سال های گذشته گفت: تعریض خیابان شهدا که مبادی ورودی شهر از شرق استان است و از پرترددترین مسیرهای مرکز استان محسوب می شود، سال ها مورد غفلت قرار گرفته است.

وی با بیان اینکه برای تعریض این خیابان، ۵۲ مغازه باید به تملک شهرداری درآید، افزود: با وجود اینکه مجوز چنین اقدامی به شهرداری داده شده اما طی سال های گذشته تنها سرقفلی ۲۰ مغازه در این خیابان در اختیار شهرداری قرار گرفته و تعریض این خیابان پرترافیک شهر به دلیل عدم بودجه کافی شهرداری در بودجه سال جاری نیز مورد بی توجهی قرار گرفته است.

واثق کارگرنیا با تاکید بر تعریض این خیابان تا پایان سال گفت: کمیسیون حمل و نقل و ترافیک شورا پیگیر تعریض این خیابان است تا شهرداری بتواند تا پایان سال تعریض این خیابان را در اولویت خود قرار دهد و ترافیک مسیر فوق را کاهش دهد.

رییس کمیسیون حمل و نقل و ترافیک شورا همچنین از صدور کارت های الکترونیکی شهروندی تا پایان سال خبر داد و گفت: با بهره مندی از تجربیات استان های دیگر، شهرداری و شورا در تعامل با چند بانک معتبر برای اجرای این مهم هستند و پیش بینی می کنیم تا پایان سال شهروندان رشتی از داشتن کارت های شهروندی برای استفاده از پارکومتر ها و ناوگان حمل و نقل عمومی بهره مند شوند.

وی افتتاح زیرگذر شهید رجایی رشت را همرمان با دهه فجر اعلام کرد و با بیان اینکه شهرداری در تلاش است در نقاط موردنیاز شهر، پل های عابرپیاده مکانیزه نصب کند، گفت: تامین پل های عابرپیاده در نقاط موردنیاز شهر از نخستین اقدامات ایمن سازی و روانسازی ترافیک شهری است و شهرداری مکلف شده تا پایان سال، ۱۶ پل عابرپیاده مجهز به آسانسور را در اولویت اجرای خود قرار دارد.

کد خبر 2870258

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 12 =