۱۰۰۰ میلیارد ریال مطالبات معوقه در حوزه برق استان مرکزی

اراک- مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان مرکزی گفت: مطالبات معوقه شرکت توزیع برق استان مرکزی از مشترکین صنعتی، تجاری، دولتی، خانگی و سایر سازمان ها حدود یک هزار میلیارد ریال است.

به گزارش خبرنگار مهر، محمد الله داد، ظهر دوشنبه در جمع خبرنگاران استان مرکزی اظهار داشت: مطالبات معوقه توزیع برق استان مرکزی از مشترکین صنعتی، تجاری، دولتی، خانگی و سایر سازمان ها حدود یک هزار میلیارد ریال است.

وی افزود: از این میزان بدهی ۳۶۰ میلیارد ریال مربوط به صنایع، ۲۱۰ میلیارد ریال مشترکین خانگی، ۲۰۰ میلیارد ریال نهادهای دولتی، ۱۲۰ میلیارد ریال مشترکین تجاری و ۱۰۰ میلیارد ریال نیز مربوط به سایر مشترکین و سازمان ها است.

الله داد گفت: این میزان بدهی معوقه در مقایسه با مطالبات سایر شرکت های توزیع برق در کشور رقم بالایی است و امیدواریم با همراهی مشترکین حوزه های مختلف توزیع برق، مطالبات پرداخت شده و زمینه برای افزایش توان اجرایی توزیع برق استان مرکزی و گسترش خدمات این شرکت فراهم شود.

مدیرعامل شرکت توزیع برق استان مرکزی افزود: در چهار ماه ابتدایی سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته خاموش های استان مرکزی ۳۱ درصد کاهش داشته است و خاموشی هایی نیز که در این مدت اتفاق افتاده اند عمدتا کوتاه مدت بوده است.

وی اظهار داشت: تا پایان سال جاری ۲۰ هزار چراغ جدید در معابر جایگزین چراغ های فرسوده خواهند شد و در حال حاضر پنج هزار چراغ به این منظور خریداری شده و امیدواریم تا پایان سال به طور کامل به انجام برسد.

مدیرعامل شرکت توزیع برق استان مرکزی تصریح کرد: ۲۰ درصد پیک بار در استان مرکزی مربوط به فعالیت وسایل سرمایشی مشترکین صنعتی و خانگی است.

الله داد افزود: در صورت مشارکت مشترکین صنعتی و کشاورزی در طرح ذخیره برق، و همکاری آنان در مدیریت مصرف کل هزینه مصرف آنها بخشیده خواهد شد.

وی کفت: طی سال گذشته ۱۷ میلیارد ریال از بدهی صنایع به سبب همکاری در کاهش مصرف بخشیده شده است.

الله داد با اشاره به اینکه اعتبارات عمرانی توزیع برق استان مرکزی سالانه ۱۰۰ میلیارد تومان است، تصریح کرد: با توجه به اینکه هر سال ۲۵ هزار مشترک جدید به مشترکین استان مرکزی اضافه می شود برای برا هزینه های این اشتراکات اضافه اعتبار پیش بینی شود.

مدیرعامل شرکت توزیع برق استان مرکزی اظهار داشت: در حوزه مدیریت مصرف، توزیع برق استان مرکزی در سال گذشته رتبه سوم را در کشور به دست آورده است.

وی با اشاره به چالش های پیش روی شرکت توزیع برق گفت: استفاده های غیرمجاز و در واقع دزدی برق، یکی از مهمترین چالش های توزیع برق است که اتلاف منابع، هدر رقت انرژی، آسیب به سیستم برق و خسارات زیادی را به دنبال دارد.

الله داد یادآور شد: در ارزیابی میزان پرداخت های الکترونیکی در سال گذشته، شرکت توزیع نیروی برق استان مرکزی رتبه ۳۲ را از بین ۳۹ شرکت توزیع کشور به دست آورد که رقم خوبی نیست و نشان از آن دارد که باید در این حوزه در استان مرکزی اقدامات بیشتری صورت گیرد تا شاهد افزایش پرداخت های الکترونیکی و جلوگیری از اتلاف وقت، منابع و انرژی باشیم.

کد خبر 2879876

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 2 =