سهم ۸۰ درصدی خودروهای شخصی در تصادفات جاده‌ای

مدیرکل حمل و نقل و پایانه های آذربایجان شرقی با اشاره به اینکه خودروهای شخصی سهم ۸۰ درصدی را در تصادفات رانندگی دارند، گفت: ۶۰ درصد از جابجایی ها در محورهای برون شهری مربوط به خودروهای سواری شخصی است.

داریوش باقر جوان در گفتگو با مهر با بیان اینکه حدود ۴۰ درصد از جابجایی مسافران در جاده‌ها از طریق ناوگان حمل و نقل عمومی مسافری انجام می‌شود، گفت: ۶۰ درصد از جابجایی ها در محورهای برون شهری مربوط به خودروهای سواری شخصی است که عمده تصادفات را هم این خودروها موجب می شود.

وی با اشاره به اینکه سهم اتوبوس در تصادفات جاده‌ای کمتر از ۳ درصد است، افزود: اگرچه وجود حتی یک کشته هم زیاد است، اما باید توجه داشت که اتوبوس نسبت به خودروهای شخصی سهم کمتری در تصادفات دارد.

مدیرکل حمل و نقل آذربایجان شرقی با تاکید بر اینکه خودروهای شخصی سهم ۸۰ درصدی را در تصادفات دارند، ادامه داد: فرهنگ سازی در بخش حمل و نقل جاده‌ای به ما کمک می‌کند تا تصادفات را کاهش دهیم چراکه بخش عمده‌ای از تصادفات ناشی از فرهنگ نادرست رانندگی است.

باقرجوان با اشاره به اینکه سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای تلاش زیادی برای کنترل و نظارت بر رانندگی در حمل و نقل برون شهری می‌کند، گفت: امروزه به دلیل افزایش آگاهی در علوم و فنون رانندگی، وضعیت رانندگان در این بخش ارتقا یافته است.

کد خبر 2883759

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 0 =