طرح تشكيل شوراهاي مشاوره دانشجويي نشانه ضعف شوراهاي صنفي است // وظايف شوراهاي صنفي به حل مشكل آب و نان دانشجويان محدود شده است

شوراهاي مشاوره دانشجويي بايد در تعامل با شوراهاي صنفي قرار گيرند و ضمن بهره گيري از تجربيات اين تشكل صنفي به عنوان يك تشكل كه با راي مستقيم دانشجويان تعيين مي شوند به فعاليت هاي خاص خود بپردازند.

"ياشار دارابيان" در گفتگو با خبرنگار دانشگاهي "مهر"، ضمن اظهار اين مطلب افزود: يكي از دلايل عملكرد ضعيف شوراهاي صنفي در بحث مشاوره به مسئولين دانشگاه در اين است كه اساسنامه آنها قوي نيست و بالاتر از "آب و نان" در وظايف آن ذكر نشده است. به اين جهت مسئولين وزارت علوم ضمن اينكه اساسنامه شوراهاي صنفي را تجديدنظر مي كنند بايد در تدوين اساسنامه شوراهاي مشورتي نيز نسبت به غني بودن كار اين شوراها دقت نظر داشته باشند تا موجب دلزدگي دانشجويان نشود.

وي اضافه كرد: فضاي ساليان اخير شوراهاي صنفي چنين بوده است كه فعالان آن بيش از آنكه بخواهند مسئولين را در پيگيري امور دانشجويان مشاوره بدهند در فكر سازماندهي و ساماندهي خود بودند كه تشكيل اتحاديه صنفي از جمله آن است.

عضو اسبق شوراي صنفي دانشجويان دانشگاه صنعتي اميركبير افزود: رجعت فعالان سياسي دانشجويي به طرح و بحث دغدغه هاي صنفي دانشجويان و اعلام مواضع مكرر آنها در راستاي پيگيري مطالبات صنفي به عنوان يكي از زمينه هاي اصلي فعاليت گواه اين است كه شوراهاي صنفي ضعيف عمل كردند. 

کد خبر 288561

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha