عدم تمایل بخش خصوصی به مشارکت در طرح های حمل و نقل شهری شهریار

شهریار- رئیس کمیسیون خدمات شهری، حمل ونقل و ترافیک شورای اسلامی شهر شهریار گفت: به دلیل عدم سودآوری و صرفه اقتصادی، مشارکت بخش خصوصی در ناوگان حمل و نقل شهری شهریار ضعیف است.

به گزارش خبرنگار مهر، شامگاه سه شنبه جمشید فرجی رئیس کمیسیون حمل ونقل، ترافیک و خدمات شهری شورای شهر شهریار در جمع خبرنگارارن با اشاره به نقش موثر و تعیین کننده سرمایه گذاری های بخش خصوصی در شکوفایی و توسعه هر چه مطلوب تر شهر در ابعاد گوناگون فرهنگی، اجتماعی، بهداشتی، اقتصادی و عمرانی و... اظهارداشت: هدف سرمایه گذار، سودآوری و بهره وری است و به طور طبیعی در حوزه هایی که صرفه اقتصادی محدود و ضعیف است، سرمایه گذار رغبتی به ورود و فعالیت در آن پیدا نمی کند.

وی افزود: حوزه حمل و نقل در شهریار نیز از این قاعده مستثنی نیست و به دلیل سودآوری محدود، تمایل بخش خصوصی به سرمایه گذاری در این حوزه کم رنگ است.

فرجی گفت: اغلب فعالیت های بخش خصوصی در حوزه حمل ونقل شهریار به مشارکت در احداث و بنای پارکینگ های شهری محدود می شود و در صورت ورود فعالانه و هر چه بیشتر بخش خصوصی و تزریق سرمایه در جهت پیشبرد پروژه ها مهم حمل و نقل، توفیقات مطلوبی حاصل خواهد شد.

رئیس کمیسیون خدمات شهری، حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی شهر شهریار عنوان کرد: توسعه پارکینگ ها یکی از دستور کارهای جدی مدیریت شهری بوده و در صورت تحقق برنامه ریزی های انجام شده، بخشی از مشکلات حوزه حمل ونقل و ترافیک درون شهری رفع می شود.

وی افزود: تاکید بر لزوم احداث پارکینگ در واحدهای جدید التاسیس مبتنی بر نیازسنجی های مطالعاتی و کارشناسانه است که بی توجهی به آن مشکلات خاص به خود را به همراه می آورد.

فرجی یادآور شد: امیدواریم با همگرایی و وحدتی که میان مسئولان شهری در این شهرستان وجود دارد، روند توسعه پایدار شهری با سرعت و شتاب فزاینده تری طی شده و شهرستان شهریار به الگویی کم نظیر در بین شهرستان های استان تهران و حتی کشور تبدیل شود.

کد خبر 2886931

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 1 =