دومین جشنواره لقمان حکیم دانشگاه آزاد برگزار می‌شود

شناسهٔ خبر: 2889111 -
رئیس مرکز توسعه‌ پژوهش و فناوری علوم پزشکی دانشگاه آزاد از برگزاری جشنواره لقمان حکیم در شهریور ماه سال جاری خبر داد.

یه گزارش خبرگزاری مهر، ناصر استاد با بیان اینکه جشنواره لقمان حکیم از سال گذشته آغاز به کار کرده است، گفت: امسال دومین سال برگزاری جشنواره لقمان حکیم در حوزه علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی است.

وی افزود: به موازات تغییراتی که در حوزه معاونت علوم پزشکی در راستای مأموریت حوزه علوم پزشکی رخ داد دانشگاه شاهد افزایش کیفیت آموزش، افزایش فعالیت در حوزه پژوهش علوم پزشکی و فناوری است و به طبع باید در مکانی از این پژوهشگران علوم پزشکی تقدیر به عمل می‌آوردیم.

رئیس مرکز توسعه‌ پژوهش و فناوری علوم پزشکی دانشگاه آزاد افزود: جشنواره لقمان حکیم در ۴ بخش آموزش، پژوهش، سلامت و دانشجویی برگزار می شود.

وی با اشاره به اهداف دانشگاه آزاد در برگزاری این جشنواره گفت: فعالیت های پژوهشی در حوزه پزشکی مهمترین هدف جشنواره است. در برنامه ۴ ساله حوزه پزشکی دانشگاه آزاد افزایش فعالیت های پژوهشی و تقدیر از پژوهشگران فعال و سرمایه گذاری بر روی این افراد به عنوان یکی از فعالیت های مهم در نظر گرفته شده است.

 ۵۰  درصد تولیدات علمی در حوزه پزشکی در دانشگاه آزاد صورت می گیرد

استاد گفت: علی رغم اینکه کمتر از ۳۰ درصد حوزه های پزشکی در دانشگاه آزاد حضور دارند ۵۰ درصد تولیدات علمی این حوزه در دانشگاه آزاد صورت می گیرد بنابراین باید در حوزه علوم پزشکی اقدامات مؤثرتری صورت گیرد.

وی افزود: به دلیل توسعه و تنوع جغرافیایی واحدهای مجری گروه پزشکی، دریافت مدارک جشنواره را به صورت سیستماتیک و آنلاین انجام داده ایم. محققان ما در هر جای ایران می توانستند از طریق سیستم آنلاین کاندید این جشنواره شوند.

مژده اربابی دبیر همایش لقمان حکیم دانشگاه آزاد گفت:  مجری این دوره از جشنواره لقمان حکیم واحد علوم دارویی است و از میان ۹۰ واحد دانشگاهی که فراخوان به آنها ارسال شده است ۳۰ واحد مشارکت فعال داشته اند و آثار خود را در ۴ بخش یا محور، آموزش، پژوهش، سلامت و دانشجویی ارسال کرده اند.

وی با بیان اینکه این ۴ بخش نیز شامل ۱۲محور است، گفت: آثار ارسالی به تفکیک توسط جلسات داوری با حضور اساتید انتخاب شد و ۳۰ نفر برگزیده خواهند شد.

جشنواره لقمان حکیم سوم شهریور ماه برگزار می شود.

x

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
1 + 3 =