نيازهاي مشاوره اي فرهنگيان كشور برآورده نمي شود

مدير گروه پژوهشي راهنمايي ، مشاوره و روانشناسي تربيتي پژوهشكده تعليم و تربيت، با اشاره به نياز مبرم معلمان به مشاوره هاي رواني ، تدريس و تحصيل ، گفت: كلاسهاي آموزش ضمن خدمت نمي تواند نيازهاي مشاوره اي فرهنگيان را مرتفع كند.

قدسي  احقر ، در گفتگو با خبرنگار اجتماعي خبرگزري مهر خاطر نشان ساخت: تاكنون در مورد ضرورت رسيدگي به نيازهاي روحي ، رواني و مشاوره اي فرهنگيان هيچ نظر سنجي صورت نگرفته است.

وي تصريح كرد: همين امر سبب شده هزينه ، وقت و نيروي انساني در كلاسهاي آموزش ضمن خدمت فرهنگيان چندان اثر بخش نباشند.

احقر ياد آور شد: تعداد زيادي از معلمان تنها براي دريافت مدرك و بهره مندي از امكانات و مزاياي مالي در چنين كلاسهاي ضعيف و نمايشي حاضر مي شوند. در حالي كه بسياري از آنان معتقدند بار علمي شخصي كه به عنوان استاد در كلاس هاي آموزش ضمن خدمت حاضر مي شود بسيار كمتر از دانش پژوهان اين كلاسها است.

عضو هيات علمي پژوهشكده تعليم و تربيت آموزش و پرورش خاطر نشان ساخت: چنانچه در مورد نيازهاي فرهنگيان نظر سنجي درستي انجام شود افراد متخصص نيز در راستاي رفع نيازهاي واقعي معلمان معرفي خواهند شد.

احقر تاكيد كرد: اگر آموزش مجازي و استفاده از لوح هاي فشرده آموزشي جايگزين چنين كلاس هايي شود ، تمامي معلمان بر اساس نيازهاي فردي و خصوصي و به تناسب ميزان اوقات فراغت و حتي در دورافتاده ترين مناطق كشور مي توانند از اطلاعات علمي و به روزاستفاده كنند و زير پوشش آموزش منطقي و واقعي قرار بگيرند. 

وي با اشاره به اينكه حركت تمام كشورهاي پيشرفته دنيا به سمت دنياي مجازي است ، گفت: آموزش مهارتهاي عمومي و خصوصي در ايران نيز بايد رو به همين سو باشد ، چرا كه در غير اين صورت آموزش تنها جنبه ظاهري پيدا مي كند.  

کد خبر 289526

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 10 =