وكلاي دفاع از جنايات ديكتاتور سابق عراق و 7 تن از معاونينش اعلام كردند صدام و يارانش در اعتراض به اجبار دادگاه براي حضور آنان در جلسات بعدي دادگاه تصميم به اعتصاب غذا گرفتند.

به گزارش خبرگزاري مهربه نقل ازخبرگزاري فرانسه، وكلاي مدافع صدام و همدستانش اعلام كردند صدام و 7 تن از همدستانش تصميم گرفتند همگي با هم دست به اعتصاب غذا بزنند.

اين وكلا بيان كردند اين اعتصاب دراعتراض به تلاش هاي دادگاه محاكمه صدام براي حاضر كردن صدام وهمدستانش به طور اجباري درجلسات بعدي دادگاه انجام مي شود.

وكلاي صدام اعلام كردند اين تصميم ازفردا آغاز مي شود.

هفته گذشته نماينده دادستان كل عراق تاكيد كرد ممكن است صدام را مجبور كنيم درجلسات دادگاه جهت رسيدگي به جنايات وي بر ضد بشريت حاضر شود.

صدام و همدستانش دردو جلسه گذشته( نهم و دهم) دادگاه رسيدگي به جناياتش شركت نكردند، تيم دفاع از جنايات اركان رژيم سابق هم جلسه 29 ژانويه را ترك كردند، سه تن از مسئولان كوچك حزب بعث سابق به علت ايجاد اغتشاش درجلسه دادگاه از سالن اخراج شدند.

ديكتاتورسابق عراق و همدستانش تاكنون در چند جلسه گذشته دادگاه محاكمه خود درجنايت كشتار بيش از 140 شيعه بيگناه در منطقه دجيل در سال 1982 حاضر شده اند، اما با وجود شهادت چندين شاهد درباره جنايات آنها، حاضر به اعتراف نشده اند.
قراراست يازدهمين جلسه دادگاه محاكمه صدام فردا( 24 بهمن ماه) برگزارشود.

کد خبر 289575

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha