ابلاغ تقدير ايران از راي مخالف ونزوئلا و كوبا به قطعنامه شوراي حكام/ تقويت و گسترش مناسبات اقتصادي و سياسي

رئيس مجلس شوراي اسلامي گفت: سفر به آمريكاي لاتين در حقيقت فرصت مناسبي است تا مراتب تقدير جمهوري اسلامي ايران از راي عادلانه ونزوئلا و كوبا در نشست شوراي حكام انرژي اتمي به مقامات اين دو كشور ابلاغ شود.

به گزارش خبرنگار پارلماني "مهر"، رئيس مجلس شوراي اسلامي پيش از سفر رسمي خود به چند كشور آمريكاي لائين به تشريح اهداف اين سفر پرداخت و ابراز اميدواري كرد مذاكرات روساي مجالس اين كشورها به گسترش روابط كمك كند.

حداد عادل كه در جمع خبرنگاران در پاويون جمهوري فرودگاه مهرآباد تهران سخن مي گفت، اظهار داشت: كشور ما عليرغم مسافت طولاني با كشورهاي كوبا و ونزوئلا روابط دوستانه و گسترده اي با  اين دو كشور دارد و اكنون به دعوت روساي مجالس اين كشورها به آنجا سفر مي كنم.

وي افزود: ما در طول مسير، توقف كوتاهي در كشور دوست مغرب خواهيم داشت و بعد از انجام سفر رسمي به كوبا و ونزوئلا در اوروگوئه و برزيل نيز بازديد خواهيم كرد.

رئيس مجلس تصريح كرد: با توجه به روابط همه جانبه كشورما با دو كشور كوبا و ونزوئلا در اين سفر علاوه بر هيات نمايندگان مجلس از دولت جمهوري اسلامي نيز آقايان اسكندري وزير جهاد كشاورزي و رئيس كميسيون مشترك اقتصادي كوبا و طهماسبي وزير صنايع و معادن و رئيس كميسيون مشترك اقتصادي ونزوئلا نيز ما را همراهي مي كنند كه اميد است مجموع مذاكرات ما به گسترش روابط كشورمان به آن كشورها كمك كند.

حداد عادل افزود: ما در اين سفر مواضع عمومي سياست خارجي جمهوري اسلامي ايران و ديدگاههاي خود را در خصوص دستيابي و استفاده صلح آميز از انرژي هسته اي تبيين مي كنيم.

وي افزود: اين سفر در حقيقت فرصتي است تا مراتب تقدير جمهوري اسلامي ايران از  راي عادلانه ونزوئلا و كوبا در نشست شوراي حكام انرژي اتمي به مقامات اين دو كشور ابلاغ شود.

رئيس مجلس خاطرنشان كرد: اين سفر، سفري است كه با همراهي روساي كميسيون هاي مشترك اقتصادي ونزوئلا و كوبا صورت مي گيرد و ما را يك گام در روابط اقتصادي خود با اين كشورها پيش مي برد.

حداد عادل در پايان متذكر شد: ما در سفر به اين كشورها، برنامه اي براي حضور در دانشگاه هاي مهم اين كشورها داريم كه از اين فرصت مناسب براي تبيين ديدگاه هاي فرهنگي نظام جمهوري اسلامي ايران استفاده خواهيم كرد.

کد خبر 289631

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha