تَشکل‌های فرهنگی و هنری البرز تقویت می‌شوند

کرج - مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان البرز از تقویت تَشکل‌های فرهنگی و هنری این استان خبر داد و بر ضرورت این امر تاکید کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، سیدموسی حسینی کاشانی شامگاه پنجشنبه در نشست با فعالان عرصه فرهنگ و هنر استان که با حضور استاندار در سالن شهدای دولت استانداری برگرار شد، اظهار کرد: تقویت تشکل‌های فرهنگی و هنری و موسسات فرهنگی و هنری استان نیازمند تقویت زیرساخت‌های مربوطه است که اداره کل فرهنگ و ارشاد البرز توجه و اهتمام ویژه‌ای در این خصوص دارد.

وی ادامه داد: استان البرز ظرفیت‌های فرهنگی و هنری قابل توجهی دارد و تقویت تشکل‌ها و موسسات فرهنگی و هنری استان به شکوفا شدن این ظرفیت‌ها کمک شایانی می‌کند.

حسینی کاشانی گفت: فعالیت‌های بسیار قابل توجهی در راستای ارتقای امور فرهنگی و هنری در استان البرز صورت گرفته و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان البرز در این خصوص وارد عمل شده است.

حسینی کاشانی افزود: البرز در بسیاری زمینه‌ها از جمله نشر دارای پتانسیل‌های قابل توجه است و ناشران مهمی در این استان فعالیت می‌کنند که باید از ظرفیت‌های آنها به بهترین نحو استفاده شود.

نماینده تئاتر استان نیز در این نشست گفت: تئاتر استان البرز در دو سال اخیر یعنی پس از رئیس‌جمهور شدن دکتر روحانی به میزان قابل توجهی رشد داشته و بالنده بوده که امیدواریم این امر تداوم داشته باشد.

هنر بهترین دارو برای از بین بردن خمودگی روح بشر است

کوروش خزایی اصل در بخش دیگری از سخنان خود ادامه داد: اساس پیدایش هنر، یاد دادن روش بهتر زیستن به بشریت است که این امر بر اهمیت فعالیت‌های هنری می‌افزاید ضمن اینکه هنر بهترین دارویی است که می‌تواند روح بشر را از خمودگی و انزوا دربیاورد.

وی افزود: ارتقای فعالیت‌های هنری مستلزم تشکیل و تقویت نهاد صنفی مربوط به فعالیت‌های هنری است و این نهاد می‌تواند مطالبات صنفی هنرمندان استان را پیگیری کند و اقدامات لازم را انجام دهد.

این هنرمند گفت: خانه هنرمندان به عنوان نهاد صنفی مسئول پیگیری مطالبات صنفی هنرمندان تاثیرات بسیار قابل توجهی دارد و تشکیل این خانه به هیچ وجه سخت نیست.

خزایی اصل ادامه داد: از همه مسئولان ذیربط می‌خواهیم تا برای تقویت تشکیلات صنفی مربوط به حوزه هنر تلاش کنند و اقدامات مورد نیاز در این زمینه صورت گیرد.

مدیریت نخبه‌ستیز به ضرر هنر و فرهنگ است

این هنرمند تاکید کرد: مدیریت نخبه‌ستیز به ضرر هنر و فرهنگ است ضمن اینکه باید همواره به یاد داشته باشیم که «امنیت در فرهنگ» به هیچ وجه با «امنیتی کردن فرهنگ» مساوی نیست.

خزایی اصل، مدیریت نخبه‌ستیز را امری نامطلوب دانست و اظهار امیدواری کرد که شاهد چنین مدیریتی در استان البرز نباشیم.

در ادامه این نشست، نماینده شعر و ادب استان البرز نیز گفت: زیبایی از ویژگی‌های کمالی انسان است و هنر، زبان زیبایی محسوب می‌شود.

قاصم انصاری ادامه داد: شعر از هنرهای اصیل ایرانی است و کمتر خانه‌ای را می‌توان در ایران پیدا کرد که کتاب شعر درآن موجود نباشد ضمن اینکه شعر برای نمایش توانایی‌های خود به هنرهای دیگر نیاز دارد.

تعامل با هنرمندان نیازمند ظرافتهای خاص خود است

وی افزود: تعامل داشتن با هنرمندان نیازمند داشتن ظرافت خاص در تعامل است و مسئولان ذیربط باید این مسئله را در نظر داشته باشند و در فعالیتهای خود به آن توجه کنند.

انصاری در پایان گفت: هنرمندان استان البرز انتظار دارند که دیده شوند و مشکلات و موانع سر راه فعالیت‌های آنها نیز با جدیت و دقت کافی مورد توجه قرار گیرد.

کد خبر 2897411

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 13 =