نفرات برگزيده جشنواره سراسری قرآن و عترت دانشجویان معرفی شدند

سنندج- سی امين جشنواره سراسری قرآن و عترت دانشجويان با معرفی نفرات برتر امروز چهارشنبه در كردستان به كار خود پايان داد.

به گزارش خبرنگار مهر، سی امین جشنواره سراسری قرآن وعترت كه از ۹ شهریورماه امسال در دانشگاه كردستان آغاز شد ظهر امروز چهارشنبه با معرفی نفرات برتر به كار خود پایان داد.

مراسم اختتامیه این جشنواره با حضور معاون قرآنی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر علوم، نماینده ولی فقیه در كردستان و جمع دیگری از مسئولان استانی برگزار شد.

برگزیدگان بخش كتبی

در رشته ترجمه و مفردات قرآنی، محمدرضا ابراهیمیان از دانشگاه زنجان، فاطمه خالقی از دانشگاه فردوسی مشهد و پیمان فیروزی از دانشگاه سیستان و بلوچستان اول تا سوم شدند.

همچنین در رشته مفاهیم قرآنی، فرزانه محمدپور از دانشگاه سیستان و بلوچستان، زهره محموددهنوی از دانشگاه صبح صادق و عارف پیشه‌ور از دانشگاه بیرجند، حائز رتبه‌های برتر شدند.

در رشته دیدگاه و سیره معصومین، علی‌محمد صالحی از دانشگاه صنعتی اصفهان، محمدمهدی سعادت‌یار از دانشگاه شیراز و سبحان معتمدی‌جویباری از دانشگاه دامغان، سه عنوان برتر را کسب کردند، در رشته آشنایی با احادیث و ادعیه، مینا محمدی از دانشگاه زنجان، علیرضا چکشیان از دانشگاه تربیت مدرس تهران و سیدعلی میرافضلی از دانشگاه صنعتی شریف تهران موفق به ایستادن بر سکوهای اول تا سوم شدند.

در رشته احکام هم، سحر کمانگر از دانشگاه گیلان، سیدمجید حسینی از دانشگاه زنجان و الناز شکری از دانشگاه بوعلی سینای همدان، عناوین نخست را از آن خود کردند.

در سی امین جشنواره قرآن و عترت دانشگاه‌های سراسر کشور، بیش از ۳۰۰ دانشجوی دختر و پسر برتر مسابقات مراحل دانشگاهی و منطقه‌ای در ۶ بخش شفاهی، کتبی، پژوهش، ادبی، هنری و فن آوری و در قالب ۳۲ رشته شرکت کرده بودند.

برگزیدگان بخش شفاهی برادران

بر این اساس در رشته ترتیل پسران ۱۵ نفر شرکت کرده بودند که در پایان، مجید فقیه از دانشگاه قرآن و عترت اصفهان، رتبه نخست را کسب کرد و محمدمهدی میرجلیلی و سیدمیلاد صالحی، هر دو از دانشگاه امام صادق برادران، عناوین دوم و سوم را به دست آوردند.

در رشته قرائت تلاوت تحقیق، سعید حاجیان از پژوهشکده نهج‌البلاغه، رتبه نخست را به دست آورد و امید حسینی‌‌ نژاد از فردوسی مشهد و علی محمدپور از موسسه عالی راه دانش بابل در جایگاه‌های دوم و سوم قرار گرفتند.

در رشته حفظ ۵ جزء که با حضور ۱۵ نفر برگزار شد، محمد ستمار از دانشگاه گیلان، اول شد و میلاد احمدوند از دانشگاه رازی و سعید یوسفی از دانشگاه خوارزمی نیز به ترتیب عناوین دوم و سوم این رشته را از آن خود کردند.

حمید جهانشاهلو از دانشگاه شهیدباهنر کرمان، رضا باقری از دانشگاه محقق اردبیلی و مصطفی مرادی هم از دانشگاه شهید بهشتی، برگزیدگان رشته حفظ ۱۰ جزء با حضور ۱۵ شرکت کننده و جلال رضایی از دانشگاه علوم اسلامی رضوی مشهد، محمدرضا رضایی از دانشگاه قم و امیرحسین عطارزاده از دانشگاه امام صادق، برگزیدگان بخش حفظ ۲۰ ج‌زء با حضور ۱۳ شرکت کننده بودند.

در رشته حفظ کل هم که ۱۸ نفر شرکت کرده بودند، موسی معتمدی از دانشگاه قم رتبه نخست را به دست آورد و رضا نژادتبریزی از دانشگاه قرآن و حدیث قم و فرهاد رشوندی از دانشگاه ارومیه نیز به ترتیب عناوین دوم و سوم را از آن خود کردند.

اما شرکت کنندگان در رشته‌های اذان و مداحی، پیش از این آثار خود را به جشنواره ارسال کرده و مورد داوری قرار گرفت که طی آن رشته اذان، شاهد بیش‌ترین تعداد مسابقه دهنده، یعنی ۱۴۴ نفر بود و در این بخش، مصطفی فلاح از دانشگاه خوارزمی، سامان مترصدی از دانشگاه گیلان و احسان رمزی از دانشگاه خراسان رضوی، سه رتبه برتر را به خود اختصاص دادند.

در بخش مداحی هم که با حضور ۸۲ نفر برگزار شد، محمد قربانی از دانشگاه صنعتی شریف، حسین عبدلی از دانشگاه ملایر و سیدمرتضی حسینی از دانشگاه معارف قرآن اصفهان به ترتیب حائز رتبه‌های اول تا سوم شدند.

برگزیدگان بخش شفاهی خواهران

بخش شفاهی سی امین دوره این جشنواره شامل رشته های ترتیل، قرائت، حفظ ۵ جزء، ۱۰ جزء، ۲۰ جزء و حفظ كل و همچنین مداحی است.

در رشته ترتیل فهیمه گلپایگانی از دانشگاه مازندران رتبه نخست، فرزانه کلالی از دانشگاه فردوسی مشهد رتبه دوم و ندا مرادی از دانشگاه شهید بهشتی رتبه سوم را کسب کردند.

در رشته تلاوت تحقیق نسا منبوهی از دانشگاه شهید چمران اهواز رتبه اول، مریم هاشمی از دانشگاه بین المللی امام رضا(ع) رتبه دوم و زهرا حسین پور از دانشگاه شیراز رتبه سوم را به خود اختصاص دادند.

در رشته حفظ ۵ جزء هم به ترتیب زهرا یوسفی از دانشگاه امام صادق(ع)، سعیده نصیری فرد از شهیدمدنی آذربایجان و فاطمه مرادی از دانشگاه امام خمینی(ره) قزوین رتبه های اول تا سوم را از آن خود کردند.

فائز سادات قریشی نسب از دانشگاه یزد، فاطمه اسماعیلی از دانشگاه امام صادق(ع) و فاطمه خالقی از دانشگاه فردوسی مشهد به ترتیب رتبه های اول تا سوم رشته حفظ ۱۰ جزء قرآن کریم را کسب کردند.

در رشته حفظ ۲۰ جزء قرآن کریم هم نرگس خوشبخت از دانشگاه اصفهان رتبه اول، مهدیه شمس از دانشگاه یزد رتبه دوم و فاطمه بدیعی از دانشگاه کاشان رتبه سوم را بدست آوردند.

در رشته حفظ کل قرآن کریم هم رتبه اول را طاهره نایبی موحدی از دانشگاه مذاهب اسلامی، رتبه دوم را ملیحه طالبیان از دانشگاه کاشان و رتبه سوم را هم زهرا قربانی از دانشگاه معارف قرآن و عترت اصفهان کسب کردند.

در رشته مداحی نیز زهرا کولیوند از دانشگاه شاهد رتبه اول، مریم اسکندری از دانشگاه خوارزمی رتبه دوم و ملیحه مشرفی از دانشگاه فردوسی مشهد رتبه سوم را به خود اختصاص دادند.

کد خبر 2902025

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 3 =