بیشترین بودجه را به توسعه فناوری اطلاعات اختصاص داده‌ایم

معاون آموزش متوسطه وزیر آموزش و پرورش گفت: آموزش و پرورش بیشترین بودجه را به توسعه فناوری اطلاعات اختصاص داده است.

به گزارش خبرگزاری مهر، علی زرافشان در کارگروه بررسی مسائل تفاهم نامه وزارت آموزش و پرورش و وزارت ارتباطات که در اردوگاه شهید باهنر برگزار شد، به اهمیت نقش آموزش و پرورش در تحقق چشم انداز 1404 اشاره کرد و گفت:مسئولیت ما معلمان در ستاد آموزش و پرورش بسیار زیاد است

معاون آموزش متوسطه وزیر آموزش و پرورش با تاکید بر این که آینده جهان در اختیار کشورهایی است که توسعه یافته و فعال هستند، افزود: توسعه اطلاعات آموزش و پرورش به عنوان دستگاه پیشران بیشترین بودجه را به خود اختصاص داد با استفاده از این تفاهم نامه می توانیم برنامه های آموزش و پرورش را عملیاتی کنیم.

وی تصریح کرد: در این تفاهم نامه کمیته هایی تحت عنوان زیرساخت و خدمات، امنیت و دسترسی، محتوا و شبکه رشد، آموزش و شبکه شاد، تجهیزات و سخت افزار مدارس همچنین سامانه های مختلف تبیین شده است.

زرافشان با بیان این که هر کمیته با یک دبیر هدایت می شود افزود: جشنواره تولید محتوا در آموزش و پرورش برای توسعه برنامه های فناوری برگزار شد چرا که در پایه ششم و در درس کار و فناوری برای ایجاد ایمیل های دانش آموزی باید همکاری دو جانبه وزارت ها دیده شود.

زرافشان خاطرنشان کرد: توسعه شبکه ملی مدارس، توسعه فناوری های نوین در خدمت آموزش و پرورش، توسعه محتوای آموزشی مبتنی بر فناوری، توسعه و ارتقا منابع انسانی و خدمات دولت الکترونیک از مصوبات و برنامه های تفاهم نامه بین دو وزارت است.

معاون آموزش متوسطه وزیر آموزش و پرورش اضافه کرد: با دانشگاه فرهنگیان تعامل بسیار خوبی داریم به طوریکه در سال 95، 25 هزارمعلم جدید وارد آموزش و پرورش می شوند.

 

کد خبر 2908023

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 7 =