پرهیز رسانه‌های کرمانشاه از تبلیغات زودهنگام/رصد فضای مجازی استان

کرمانشاه- درجلسه ستاد انتخابات استان کرمانشاه،بر پرهیزرسانه‌های استان از تبلیغات زودهنگام برای کاندیداهای انتخاب آتی مجلس تاکید واز رصد فضای مجاز ی استان برای برخور د با متخلفین خبرداده شد.

به گزارش خبرنگار مهر، هشتمین ستاد انتخابات استان کرمانشاه، عصر دوشنبه با حضور استاندار کرمانشاه، معاون سیاسی امنیتی استانداری کرمانشاه و جمعی از مسئولین ذیربط برگزار شد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه، در این نشست در پرهیز رسانه های استان از تبلیغات زود هنگام برای کاندیداهای شرکت کننده در انتخابات آتی مجلس تاکید کرد.

ابراهیم رحیمی زنگنه افزود: براین اساس تذکراتی نیز به رسانه های مکتوب استان داده شده است و با متخلفین در این زمینه برخورد می شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه، ۹۰ درصد سایت های مجازی استان را غیر مجاز دانست و گفت: متاسفانه علی رغم اینکه بخش اعظمی از تبلیغات در فضای مجازی صورت می گیرد، کنترل چندانی برای تبلیغات های انتخاباتی بر این فضا  وجود ندارد.

رحیمی زنگنه، تعدا نشریات مکتوب فعال استان را ۲۸ نشریه اعلام و تصریح کرد: برای جلوگیری از تبلیغات زود هنگام انتخاباتی تذکرات لازم به این نشریات نیز داده شده است.

در ادامه سرپرست معاونت سیاسی و امنیتی استاندار کرمانشاه با تاکید بر اینکه تبلیغات زود هنگام یکی از دغدغه های موجود است، گفت: تبلیغات زود هنگام در فضای رسانه ای استان اعم از مجازی یا مکتوب به فضای سیاسی و امنیتی استان آسیب وارد می کند، لذا برای جلوگیری از این موضوع فضای مجازی استان نیز رصد خواهد شد.

امیر شاه آبادی، با انتقاد از آغاز تبلیغات در رسانه های مکتوب استان، «انشقاق قومی و قبیله ای»، «تخریب رقبای انتخاباتی» و «ایجاد توقع در مردم با دادن وعده ها و وقول های غیر قابل تحقق درمورد دستگاه های اجرایی» را از خطوط قرمز در امر تبلیغات انتخابات برشمرد.

سرپرست معاونت سیاسی و امنیتی استاندار کرمانشاه از رصد رسانه های استان براساس سه رویکرد ذکر شده  خبرداد.

 

کد خبر 2908150

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 3 =