جوانان برگزیده موسیقی ایران معرفی شدند/ درخشش بچه های نواحی

نفرات برگزیده نهمین جشنواره موسیقی جوان در بخش های موسیقی کلاسیک، موسیقی نواحی و موسیقی ایرانی و دستگاهی معرفی شدند.

به گزارش خبرنگار مهر، هنرمندان برگزیده بخش های مختلف نهمین جشنواره موسیقی جوان در گروه های سنی الف، ب و ج جمعه شب ۲۰ شهریور ماه در حضور تعداد زیادی از هنرمندان پیشکسوت موسیقی ایرانی به ترتیب زیر انتخاب شدند.

ساز پيانو

هیات داوران نهمین جشنواره موسیقی جوان در بخش ساز پيانو در گروه سنی «الف» تندیس، لوح تقدیر و جایزه این بخش را به ترتیب به کامیار حاجی زاده از بوشهر به عنوان رتبه اول، هستی آریان نیا از كرج به عنوان رتبه دوم و آوین سلطانی دانا از كرج به عنوان رتبه سوم اهدا کردند.

در رده سنی «ب» نیز آناهيتا جمشيدي از شيراز و هليا سرايداريان از اصفهان مشتركا رتبه اول و اشکان لایق از تهران رتبه دوم را كسب كردند و تنديس جشنواره، لوح تقدير و جايزه نقدي را دريافت كردند.

هيات داوران در اين بخش نوازنده اي را شايسته رتبه سوم ندانستند.

در رده سنی «ج» نیز به ترتیب سید طهمورث طباطبایی شکر آبی از تهران رتبه اول، پویا جهان آرای از تبريز رتبه دوم و سپهر دولو خونگر از تهران رتبه سوم را به همراه تندیس، لوح تقدیر و جایزه کسب کردند.

ساز فلوت

هيات داوران نهمين جشنواره موسيقي جوان در بخش ساز فلوت در رده سني «الف» هيچ يك از شركت كنندگان را شايسته رتبه اول و دوم ندانستند و  تنديس، لوح تقدير و جايزه نقدي خود را مشتركا به کیمیا شیدایی از تهران و غزل فتوره چی از تهران به عنوان رتبه سوم اهدا كردند.

در رده سني «ب»، هيات داوران ساز فلوت هيچ يك از شركت كنندگان اين بخش را شايسته رتبه اول ندانستند و تنديس، لوح تقدير و جايزه خود را به ترتيب به نازنین سلطانی راد از تهران به عنوان رتبه دوم و آرین فیروزیان از تهران و نگار نراقی از تهران به عنوان رتبه سوم اهدا كردند.

در رده سني «ج» ساز فلوت نيز تنديس، لوح تقدير و جايزه نقدي اين بخش مشتركا به بهاره مدبری از شيراز و محمد شجاعی علی آبادی از هشتگرد به عنوان رتبه اول و سبا کوه بُر از شيراز به عنوان رتبه سوم تعلق گرفت.

هیات داوران هیچ یک از شرکت کنندگان این بخش را شایسته رتبه دوم تشخیص نداده است.

ساز گيتار

در بخش ساز گيتار رده سني «الف»، هيات داوران تنديس، لوح تقدير و جايزه خود را به مبينا يوسفي قرايي از گرگان به عنوان رتبه اول و سارا شارعی حدادزاده از كرمان به عنوان رتبه سوم اهدا كردند.

هیات داوران هیچ یک از شرکت کنندگان این بخش را شایسته رتبه دوم ندانستند.

در رده سني «ب» اميرحسين شيباني از گنبد رتبه اول و سياوش كشاورزي از تهران رتبه سوم را كسب و تنديس، لوح تقدير و جايزه نقدي را دريافت كردند.

هیات داوران هیچ یک از شرکت کنندگان این بخش را شایسته رتبه دوم ندانستند.

در رده سني «ج» نيز هیات داوران هیچ یک از شرکت کنندگان این بخش را شایسته رتبه اول و دوم ندانستند و تنديس، لوح تقدير و جايزه خود را مشتركا به ماهر پورعبیات از اهواز و فرشاد فتايي از تهران به عنوان رتبه سوم تقديم كردند.

ساز ويولن

هيات داوران نهمين جشنواره موسيقي جوان در بخش ساز ويلن در رده سني «الف» تنديس، لوح تقدير و جايزه خود را به ترتيب به رز سان احمدی از تهران به عنوان رتبه اول، سید دانیال خلیفه از كرج به عنوان رتبه دوم و آرمان نیک پور طهرانی از تهران و علیرضا آذربو از تهران مشتركا به عنوان رتبه سوم اهدا كردند.

در رده سني «ب» نيز تنديس، لوح تقدير و جايزه هيات داوران به ترگل کریمی مقدم از كرج به عنوان رتبه اول و احمدی از تهران به عنوان رتبه دوم اهدا شد.

هیات داوران هیچ یک از شرکت کنندگان این بخش را شایسته رتبه سوم ندانستند.

در رده سني «ج» نيز تنديس، لوح تقدير و جايزه هيات داوران به ترتيب به امیرحسین نوروزناصری از تهران و محمدامین عطایی از تهران به عنوان رتبه اول رسید و مهران دبستانی از تهران به عنوان رتبه دوم انتخاب شد. هیات داوران هیچ یک از شرکت کنندگان این بخش را شایسته رتبه سوم ندانستند.

هيات داوران ساز ويولن از وفا حميدي وادقاني نيز تقدير كردند.

ساز ويولنسل

هيات داوران بخش ساز ويولنسل جشنواره نهم موسيقي جوان در رده سني «الف»، تنديس، لوح تقدير و جايزه خود را به ثنا شهميري از تهران به عنوان رتبه اول اهدا كردند.

هیات داوران هیچ یک از شرکت کنندگان این بخش را شایسته رتبه دوم و سوم ندانستند.

در رده سني «ب» داوران اين بخش صبا فردوسي از تهران را به عنوان رتبه اول برگزيدند و تنديس، لوح تقدير و جايزه نقدي خود را به وي اهدا كردند.

هیات داوران هیچ یک از شرکت کنندگان این بخش را شایسته رتبه دوم و سوم ندانستند.

در رده سني ج نيز هيات داوران هیچ یک از شرکت کنندگان این بخش را شایسته رتبه تشخیص نداده اند.

ساز كلارينت

هيات داوران نهمين جشنواره موسيقي جوان در بخش ساز كلارينت رده سني «ب» تنديس، لوح تقدير و جايزه خود را به ترتيب به کیمیا سید روهینا از تهران به عنوان رتبه اول و آنیتا یعقوبی از تهران به عنوان رتبه سوم اهدا كردند.

هیات داوران هیچ یک از شرکت کنندگان این بخش را شایسته رتبه دوم ندانستند.

در گروه های سنی «الف» و «ج» تکنوازی کلارینت به دلیل عدم شرکت نوازندگان در جشنواره، مسابقه برگزار نشد.

ساز ترومپت و ابوا

در بخش ساز ترومپت هيات داوران از امیررضا صالحی و در بخش ساز ابوا هيات داوران از حسام صدفی نژاد تقدير كردند.

برگزیدگان نهمین جشنواره موسیقی جوان در بخش موسیقی نواحی

بخش ساز قوپوز

هیات داوران نهمین جشنواره موسیقی جوان در بخش قوپوز در گروه سنی «الف»تنها اسماء میکائیلی از مشکین شهر را شایسته تقدیر دانستند.

در رده سنی «ب» نیز تنها شاهین هاشم نژاد فرشبافی از تبریز به عنوان نفر برگزیده تندیس، لوح تقدیر و جایزه این بخش را دریافت کرد.

بخش ساز تار آذری

هیات داوران نهمین جشنواره موسیقی جوان در بخش تار آذری در گروه سنی الف تندیس، لوح تقدیر و جایزه این بخش را به فواد مصلحت جو از تبریز به عنوان نفر برگزیده اهدا کرد.

در رده سنی «ب» نیز حسین صبری خیاوی از مشکین شهر عنوان برگزیده این بخش را به همراه تندیس، لوح تقدیر و جایزه کسب کرد.

بخش ساز کمانچه آذری

هیات داوران نهمین جشنواره موسیقی جوان در بخش کمانچه آذری در گروه سنی«الف» تنها چیچک شاطرزاده تبریزی از تبریز را شایسته تشویق دانستند. در رده سنی ب نیز تنها آرمین زینال زاده از تبریز شایسته تشویق شناخته شد.

بخش دوتار مازندران

هیات داوران نهمین جشنواره موسیقی جوان در بخش دوتار مازندران تنها گروه سنی «ب» مهرشاد ابراهیمی تیرکلایی از ساری را شایسته تقدیر دانستند.

بخش دوتار شمال خراسان

هیات داوران نهمین جشنواره موسیقی جوان در بخش دوتار شمال خراسان تنها در گروه سنی «ب» آریا صادقی قهرمانلو از تهران را شایسته تقدیر دانستند.

بخش دوتار تربت جام

هیات داوران نهمین جشنواره موسیقی جوان در بخش دوتار تربت جام در گروه سنی «الف» از سهیل جامی قادرآبادی از تربت جام به عنوان کم سن ترین و جوانترین شرکت کننده در جشنواره تقدیر کرد. در این رده سنی همچنین از کیان واحدی از تربت جام تقدیر شد.

در رده سنی «ب» نیز تنها مصطفی تیموری از تربت جام شایسته تقدیر شناخته شد.

بخش آواز تربت جام

هیات داوران نهمین جشنواره موسیقی جوان در بخش آواز تربت جام در گروه سنی «الف »مبین درپور از تربت جام را شایسته تقدیر دانستند.

بخش ساز تنبور

هیات داوران نهمین جشنواره موسیقی جوان در بخش تنبور در گروه سنی«الف» تندیس، لوح تقدیر و جایزه این بخش را به ترتیب به حافظ کریمی از کرند غرب رتبه اول، پویا عباسی از کرمانشاه رتبه دوم و وریا کریمی از کرند غرب رتبه سوم اهدا کرد. در این بخش پونه پرنیا از كرمانشاه نیز شایسته تقدیر شناخته شد.

در رده سنی «ب» نیز به ترتیب علی کمالی از دالاهو رتبه اول و نگین قبادی از کرمانشاه رتبه دوم و جلال جهانی قوشخانه از تهران رتبه سوم را به همراه تندیس، لوح تقدیر و جایزه کسب کردند. در این بخش نیز شهریار قبادی از كرمانشاه شایسته تقدیر شناخته شد.

بخش ساز للـه‌وا

هیات داوران نهمین جشنواره موسیقی جوان در بخش لـلـه‌وا در گروه سنی «الف» محراب قیاسی از آمل را به عنوان نفر برگزیده معرفی کرد.

بخش نرمه نای و ضرب کردی

هیات داوران نهمین جشنواره موسیقی جوان در بخش نرمه نای و ضرب کردی در گروه سنی «ب»پارسا احمدزاده(نرمه نای) از سقز، آلان فاروقی(ضرب کردی) از سقز، آروین دباغی(نرمه نای) از بوکان و متین دادرس(ضرب کردی) از بوکان را شایسته تشویق ویژه معرفی کرد.

بخش ساز سرنا

هیات داوران نهمین جشنواره موسیقی جوان در بخش سرنا علی کمالی از دالاهو را شایسته تشویق ویژه معرفی کرد.

بخش ضرب کردی

هیات داوران نهمین جشنواره موسیقی جوان در بخش ضرب کردی امید دباغی از بوکان را به عنوان نفر برگزیده معرفی کرد.

بخش دوسرکوتن

هیات داوران نهمین جشنواره موسیقی جوان در بخش دوسرکوتن سید محمدرضا محمدی سیدکلایی از قائم شهر را به عنوان نفر برگزیده معرفی کرد.

بخش ساز دف

هیات داوران نهمین جشنواره موسیقی جوان در بخش دف در گروه سنی «الف» تندیس، لوح تقدیر و جایزه این بخش را به ترتیب به علی کاربین از مشهد رتبه اول، علی هاشمی و عسل شاکری از تهران مشترکا رتبه دوم  اهدا کرد. هیات داوران در این بخش هیچ یک از شرکت کنندگان را شایسته رتبه سوم تشخیص نداد.

در رده سنی «ب» نیز به ترتیب سهند سلیمی از صحنه رتبه اول، کاوه سلیمانی از صحنه و فریا فرامرزی از بوکان مشترکا رتبه سوم را به همراه تندیس، لوح تقدیر و جایزه کسب کردند. هیئت داوران در این بخش هیچ یک از شرکت کنندگان را شایسته رتبه دوم تشخیص نداد. همچنین تقدیر هیئت داوران از مجتبی محربی از شهرضا تقدیر کردند.

برگزیدگان نهمین جشنواره موسیقی جوان در بخش موسیقی دستگاهی

بخش آواز

هیات داوران نهمین جشنواره موسیقی جوان در بخش آواز هیچ یک از شرکت کنندگان رده سنی «الف» را شایسته کسب رتبه تشخیص نداد.

در رده سنی «ب» نیز هیات داوران هیچ یک از شرکت کنندگان این بخش را شایسته کسب رتبه اول ندانست. در این بخش سروش فیروزیان از سمنان حائز رتبه دوم شناخته شد. عنوان سوم این بخش نیز مشترکا به بهادر صحت نائینی از اصفهان و پوریا عابدینی از ابهر اختصاص پیدا کرد.

در گروه سنی «ج» نیز هیات داوران هیچ یک از شرکت کنندگان این بخش را شایسته کسب رتبه اول ندانست. رتبه دوم این بخش مشترکا به سیدعلی(پارسا) حسن دخت از اصفهان و رضا شریعت منش از اصفهان تعلق گرفت. رتبه سوم این بخش نیز به امید آزاک از ملایر رسید

 بخش ساز کمانچه

هیات دوران نهمین جشنواره موسیقی جوان در بخش کمانچه تندیس، لوح تقدیر و جایزه این بخش را در گروه سنی «الف» به ترتیب به علی کهن کن از تهران رتبه اول، سامیار مطلبی کاشان از تهران رتبه دوم و فاطمه ابروفراخ  از سرایان اهدا کرد.

در رده سنی «ب» ساز کمانچه نیز به ترتیب آریا طبیب زاده قمصری از همدان رتبه اول، مشکات نصیری از زنجان رتبه دوم و عسل شاکری از تهران رتبه سوم را کسب کردند و تندیس، لوح تقدیر و جایزه این بخش را دریافت کردند.

در رده سنی «ج» ساز کمانچه نیز تندیس، لوح تقدیر و جایزه ویژه این بخش به ترتیب پریسا کریمی از اراک رتبه اول، متین آهنگری از تهران رتبه دوم و فرزان پورعارف از بیرجند رتبه سوم اهدا شد.  

بخش ساز سنتور

هیات داوران نهمین جشنواره موسیقی جوان در بخش سنتور در گروه سنی «الف» تندیس، لوح تقدیر و جایزه این بخش را به ترتیب به سید نیما جمال از کاشان و عارف شاهدی نواز خلجان از تبریز مشتركا رتبه اول و نیایش طالبی دادوکلایی از ساری رتبه سوم اهدا کردند. هیات داوران در این بخش هیچ یک از شرکت کنندگان را شایسته کسب رتبه دوم تشخیص ندادند.

در رده سنی «ب» نیز به ترتیب امیرعلی خلیلی طهرانی از تهران رتبه اول، آرمان مهدیه نجف آبادی از نجف آباد رتبه دوم و سهیل دیاری بیدگلی از تهران رتبه سوم را کسب کردند.

در دره سنی ج بخش سنتور هیات داوران هیچ یک از شرکت کنندگان این بخش را شایسته رتبه تشخیص نداد.

بخش ساز قانون

هیات داوران نهمین جشنواره موسیقی جوان در بخش قانون در گروه سنی«الف» تندیس، لوح تقدیر و جایزه این بخش را به ترتیب به ستایش حامدی از تهران رتبه اول، نگار سوهانی از تهران رتبه دوم و مایسا نادری از تهران رتبه سوم اهدا کرد.

در رده سنی «ب» نیز به ترتیب آیناز راثی از تهران رتبه اول و غزل بهشت نژاد از بهارستان رتبه سوم را به همراه تندیس، لوح تقدیر و جایزه کسب کردند. در این بخش هیئت داوران هیچ یک از شرکت کنندگان را شایسته کسب رتبه دوم تشخیص نداد.

در رده سنی «ج» نیز به ترتیب مژگان محمدحسینی از تهران رتبه دوم و آیدا بختیاری از همدان رتبه سوم را به همراه تندیس، لوح تقدیر و جایزه کسب کردند. در این بخش هیئت داوران هیچ یک از شرکت کنندگان را شایسته کسب رتبه اول تشخیص نداد.

بخش ساز تنبک

هیات داوران نهمین جشنواره موسیقی جوان در بخش تنبک در گروه سنی «الف» تندیس، لوح تقدیر و جایزه این بخش را به ترتیب به آرش مهدیه نجف آبادی از نجف آباد رتبه اول، پارسا نظری از قزوین و منصور صادق نژاد نائینی از اصفهان مشترکا رتبه سوم اهدا کرد. در این بخش هیات داوران هیچ یک از شرکت کنندگان را شایسته کسب رتبه دوم تشخیص نداد.

در رده سنی «ب» نیز به ترتیب علی مظفری گودرزی از اهواز رتبه اول و بهنام میرزا هاشمی از شیراز رتبه دوم و حسن ایزدی از شیراز رتبه سوم را به همراه تندیس، لوح تقدیر و جایزه کسب کردند.

در رده سنی «ج» نیز به ترتیب همایون جهانشاهی از شهرضا رتبه اول و مهسا نساج پور اصفهانی از اصفهان رتبه دوم و نیلوفر محسنی از تهران رتبه سوم را به همراه تندیس، لوح تقدیر و جایزه کسب کردند.

بخش ساز تار

هیات داوران نهمین جشنواره موسیقی جوان در بخش تار در گروه سنی «الف» تندیس، لوح تقدیر و جایزه این بخش را به ترتیب به علی قنبری ایلخچی از ایلخچی رتبه اول، آرشام عباس پور مکوند از اهواز رتبه دوم و الهه میرزایی ارجنگی از ایلخچی رتبه سوم اهدا کرد.

در رده سنی «ب» نیز به ترتیب آرین طوفانی از مشهد رتبه اول و مازیار یکتایار از سنندج رتبه دوم و کسرا منصور از تهران رتبه سوم را به همراه تندیس، لوح تقدیر و جایزه کسب کردند.

در رده سنی «ج» نیز به ترتیب میثم ثقفی از یزد رتبه اول و امیرعلی لطفی فروشانی از خمینی شهر رتبه دوم و هومن قنبری ایلخچی از تهران رتبه سوم را به همراه تندیس، لوح تقدیر و جایزه کسب کردند. بر اساس نظر هیات داوران همه شرکت کنندگان گروه ج ساز تار بسیار خوب بودند.

بخش ساز عود

هیات داوران نهمین جشنواره موسیقی جوان در بخش عود در گروه سنی «الف» تندیس، لوح تقدیر و جایزه این بخش را به ترتیب به محیا قلی بیکیان از تهران رتبه اول، آرمین صفاتی از مراغه و دیبا حکیم الهی از تهران مشترکا رتبه سوم اهدا کرد. در این بخش هیئت داوران هیچ یک از شرکت کنندگان را شایسته کسب رتبه دوم تشخیص نداد.

در رده سنی «ب» نیز به ترتیب بهار بدیعی تبار از تهران رتبه اول و سروش کمال پور از تهران رتبه دوم و یاسمین آقامحمدی از تهران رتبه سوم را به همراه تندیس، لوح تقدیر و جایزه کسب کردند.

در رده سنی «ج» نیز به ترتیب آریا لطیف پور از تهران رتبه اول و حجت فرجیان از تهران رتبه دوم و ندا چراغیان مهماندوست از تهران رتبه سوم را به همراه تندیس، لوح تقدیر و جایزه کسب کردند.

بخش ساز سه تار

هیات داوران نهمین جشنواره موسیقی جوان در بخش سه تار در گروه سنی «الف» تندیس، لوح تقدیر و جایزه این بخش را به ترتیب به ریحانه بهروز از یزد رتبه اول، نصرت اله اکبری از ساری رتبه دوم و محمدجواد بشیری یزدی از یزد رتبه سوم اهدا کرد.

در رده سنی «ب» نیز به ترتیب بهراد بنایی از تهران رتبه دوم و امیرمحمد عسگری نژاد از قزوین رتبه سوم را به همراه تندیس، لوح تقدیر و جایزه کسب کردند. هیات داوران در این بخش هیچ یک از شرکت کنندگان را شایسته کسب رتبه اول تشخیص نداد.

در رده سنی «ج» به ترتیب رضا اسدی از بندرعباس رتبه دوم و محمدجواد احمدزاده از تهران و میثم ثقفی از یزد مشترکا رتبه سوم را به همراه تندیس، لوح تقدیر و جایزه کسب کردند. هیات داوران در این بخش هیچ یک از شرکت کنندگان را شایسته کسب رتبه اول تشخیص نداد.

بخش ساز نی

هیات داوران نهمین جشنواره موسیقی جوان در بخش نی در گروه سنی «الف» تندیس، لوح تقدیر و جایزه این بخش را به ترتیب به محمدصادق غلام الدین از شهرضا رتبه اول، علیرضا محمدی از قم رتبه دوم و ستایش ابوالحسنی از زرین شهر رتبه سوم اهدا کرد.

در رده سنی «ب» نیز به ترتیب کیارش بکتاشیان اصفهانی از تهران رتبه اول و عباس کرمی هرستانی از خمینی شهر رتبه دوم و آرمان خوشبویی از اصفهان رتبه سوم را به همراه تندیس، لوح تقدیر و جایزه کسب کردند.

در رده سنی «ج» نیز به ترتیب فراز میرزایی دوآبی از صحنه رتبه دوم، حسام رایگان از قزوین و علی عرب از خمین مشترکا رتبه سوم را به همراه تندیس، لوح تقدیر و جایزه کسب کردند. هیات داوران در این بخش هیچ یک از شرکت کنندگان را شایسته رتبه اول تشخیص نداد.

کد خبر 2912985

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
 • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
 • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
 • 1 + 4 =

  نظرات

  • نظرات منتشر شده: 2
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • سینا خویه ۰۰:۳۰ - ۱۳۹۴/۰۶/۲۹
   0 0
   اسلام متاسفانه برای جشنواره موسیقی جوان فراخوان همگانی وجود نداشت من هنرمندای زیادی میشناختم ک اصلا خبری از برگزاری جشنواره نداشتن امید وارم حد اقل برای مراسم های بعدی. فراخوان مناسب و همگانی پخش بشه
  • ف.خ ۰۳:۲۵ - ۱۳۹۵/۰۷/۱۱
   0 0
   ممنون بابت خبررسانی در زمینه اعلام نتایج