نظام‌های صنفی کشاورزی کشور نیازمند حمایت جدی دولت هستند

قزوین- رئیس گروه بررسی‌های اقتصادی و اجتماعی دفتر امور تشکل‌های کشاورزی گفت: نوع فعالیت کشاورزان کشور به گونه‌ای است که نظام های صنفی کشاورزی برای انجام اقدامات اساسی نیازمند حمایت دولت هستند.

به گزارش خبرنگار مهر، مسعود عدل طلب در جلسه نظارت و ارزیابی عملکرد نظام های صنفی کشاورزی استان که صبح سه شنبه با حضور رئیس سازمان تعاون روستایی استان، روسای ادارت شهرستان های قزوین و دیگر مسئولان مربوطه استان در سالن جلسات سازمان تعاون روستایی برگزار شد، اظهار داشت: عملکرد استان قزوین در امور زیربنایی نظام صنفی مطلوب و سازنده بوده است که امیدواریم این رویه ادامه داشته باشد.

وی با اشاره به رسالت دولت در تعامل با نظام های صنفی کشاورزی بیان کرد: دولت با توجه به وظایف حاکمیتی خود از سویی و نیز رویکرد واگذاری امور تصدی گری خود، می توان با ارجاع این امور به نظام های صنفی، بسیاری از مسائل و مشکلات کشاورزان و به تبع آن کشاورزی کشور را حل کند.

عدل طلب ادامه داد: همچنین لازم است دولت در این فرایند، همواره بین تولیدكنندگان و سیاستگذاران عرصه کشاورزی تعامل و اعتماد سازی های لازم را ایجاد کند.

رئیس گروه بررسی های اقتصادی و اجتماعی دفتر امور تشکل های کشاورزی گفت: ماهیت و نوع فعالیت کشاورزان کشور به گونه ای است که نظام های صنفی کشاورزی برای انجام اقدامات اساسی و بنیادین خود نیازمند حمایت جدی دولت هستند.

وی با اشاره به ضرورت های حاکم بر عملکرد نظام های صنفی کشاورزی گفت: این نظام ها باید به گونه ای عمل کنند تا ارائه هر گونه خدمات بخش کشاورزی در آینده منوط به ارائه پروانه اخذ از نظام صنفی کشاورزی باشد.

عدل طلب افزود:  لازمه تحقق این شرایط ارائه خدمات و رضایت حداکثری بهره برداران از عملکرد نظام های صنفی کشاورزی است که امیدواریم با تلاش همه دست اندر کاران این عرصه هر چه سریع تر محقق شود.

رئیس گروه بررسی های اقتصادی و اجتماعی دفتر امور تشکل های کشاورزی در پایان از افتتاح پایگاه اطلاع رسانی نظام صنفی کشور خبر داد و افزود: هدف از افتتاح این پایگاه رفع مشکلات نظام صنفی کشاورزی و اعضای آن و نیز استفاده از آخرین اطلاعات و تجارب سایر استان ها بوده است.

رئیس سازمان تعاون روستایی استان قزوین نیز در ادامه این جلسه بیان کرد: یكی از مهم ترین حقوق و وظایف نظام صنفی كشاورزی، ایجاد تعامل، تلاش و پیگیری در جهت استیفای حقوق و خواسته های قانونی كشاورزان و اعضای نظام های صنفی در مراجع تصمیم ساز و تصمیم گیر است.

معین الدین ادامه داد: یکی از فعالیت های اساسی نظام صنفی کشاورزی اعتبار بخشی به پروانه فعالیت است که این وظیفه مهم باید مورد استفاده حداکثری همه افراد دخیل در کشاورزی قرار گیرد.

وی با اشاره به ثمرات این اعتباربخشی برای کشاورزان اظهار داشت: پروانه اعتبار یافته از نظام های صنفی کشاورزی می تواند امتیازات متعددی را برای کشاورزان به همراه داشته باشد.

علینقی سیمیاری معاون اداری مالی سازمان تعاون روستایی استان نیز در ادامه این جلسه گفت: در صورتی می توان نسبت به سازماندهی وضعیت كشاورزان در ابعاد مختلف اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی گام های موثری برداشت که برنامه ریزی صحیح و مدیریت شده نظام های صنفی محقق شود.

وی افزود: اصل مهم و انکارنشدنی برنامه ریزی یکی از مهم ترین اصولی است که نظام های صنفی فارغ از کشاورزی و غیرکشاورزی باید همواره آن را سر لوحه اقدامات و چشم اندازهای خود قرار دهند که در صورت منسجم بودن یقینا نتایج مطلوبی را برای بهره بردان و فعالان بخش کشاورزی در پی خواهد داشت.

کد خبر 2915945

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 0 =