سپاهان – تراکتور؛ روز تسویه‌حساب/ ماموریت سخت تبریزیها در اصفهان

تبریز - تراکتورسازی تبریز برای دور شدن از روزهای ناخوش در هفته ششم پانزدهمین لیگ برتر فوتبال ایران به دیدار رقیب اصلی خود، سپاهان صدرنشین در اصفهان می رود.

خبرگزاری مهر – سرویس استان‌ها: تیم فوتبال تراکتورسازی تبریز برای دور شدن از مقطع ناموفق و روزهای ناخوش خود هفته‌های آغازین پانزدهمین دوره لیگ برتر باشگاه‌های کشور باید رقیب اصلی خود تیم سپاهان صدرنشین را در اصفهان از پیش رو بردارد، کاری که حسین فرکی و شاگردانش هرگز به‌راحتی تن به آن نخواهند داد و ازاین‌رو تونی اولی ویرا برای رها شدن از تیغ تیز انتقادات، باید یک مأموریت سخت را به سرانجام برساند.

هفته ششم رقابت‌های فوتبال لیگ برتر باشگاه‌های کشور امروز (سه‌شنبه) با انجام پنج بازی پیگیری می‌شود و طی آن در یک بازی مهم، حساس و حیثیتی، تیم تراکتورسازی تبریز در اصفهان به میهمانی تیم سپاهان اصفهان می‌رود.

این دیدار با توجه به اتفاقات رخ‌داده در واپسین هفته لیگ چهاردهم که طی آن سپاهان به‌جای تراکتورسازی قهرمان شد، می‌تواند دستخوش اتفاقات و صحنه‌های جذاب و جالبی باشد و به لحاظ فنی نیز می‌توان پیش‌بینی کرد که مصاف تراکتورسازی در خانه سپاهان، در ردیف بهترین بازی‌های لیگ قرار بگیرد که البته این مهم در حالی رخ خواهد داد که هم تونی و هم فرکی دست از احتیاط بردارند و فقط برای برد بازی کنند. امروز همان روزی است که تراکتوری‌ها منتظرش بودند تا آن دروغ بزرگ هفته آخر لیگ چهاردهم را با کسب نتیجه‌ای خوب در فولادشهر، تسویه‌حساب کنند.

بازی ویژه برای تراکتوری‌ها

مصاف تراکتورسازی در خانه سپاهآن‌همواره برای هواداران پرشور تیم تبریزی دارای اهمیت و حساسیت خاصی بوده است. پس از نتایج جالب و بازی‌های خوبی که تیم تراکتورسازی در سال‌های اخیر در دیار نصف جهان انجام داده است، هواداران این تیم امروز هم برای کسب نتیجه‌ای خوب برابر سپاهان امیدوار هستند. بااین‌حال اما شرایط فعلی تراکتورسازی با وضعیت یکی، دو فصل گذشته‌اش تا حدودی متفاوت است و هنوز تیم تونی اولی ویرا همانی نشده است که دوستداران تراکتورسازی انتظارش رادارند.

دیدار تیمهای سپاهان اصفهان و تراکتور سازی تبریز

در سوی مقابل هواداران سپاهان نیز از بازی با تراکتور خاطرات خوبی دارند و حتی به‌صورت غیرمستقیم از سوی تراکتورسازی منتفع شده‌اند که این منفعت اصفهانی‌ها از بازی و نتیجه‌گیری تراکتور، چندآن‌هم دور نیست. همین بازی هفته پایانی لیگ چهاردهم که تراکتورسازی در عرض کمتر از ۱۵ دقیقه دو گل از نفت خورد تا برابر رقیب تهرانی‌اش پیروز نشود، سود بزرگی برای سپاهان بود و آن‌ها توانستند از این نتیجه مساوی بازی تراکتورسازی برابر نفت تهران استفاده کرده و قهرمان لیگ چهاردهم شوند. شکی نیست که سپاهان بخش اعظم پنجمین قهرمانی‌اش در تاریخ لیگ برتر را که حدود چهار ماه قبل رخ داد، مدیون تراکتورسازی است و حالا نوبت آن است که تراکتوری‌ها تا حدودی این طلب خود را از سپاهانی‌ها بستانند.

کشتی تراکتور به دنبال ساحل آرامش

بازی امروز تراکتورسازی در اصفهان، از طرفی می‌تواند این تیم را از یک مقطع ناموفق و روزهای ناخوش، آن‌هم در آغازین هفته‌های لیگ پانزدهم دور کند و وارد مقطعی جدید و روشن کند. تراکتورسازی در بازی امروز درصورتی‌که بتواند سه امتیاز را به جیب بزند، تیغ تیز انتقادات از سمت تونی اولی ویرا و سعید عباسی مدیرعامل باشگاه تراکتورسازی دور خواهد شد و کشتی سرخ تراکتور به ساحل آرامش نزدیک خواهد شد. با این حساب می‌تواند حساسیت و اهمیت بازی امروز دو تیم سپاهان و تراکتورسازی را بیش از هر بازی دیگری عنوان کرد و ارزش‌های سه امتیاز این دیدار را نیز فوق‌العاده ارزیابی کرد. تراکتورسازی هم‌اکنون با شش امتیاز از پنج بازی در جایگاه نازل نهم و در بین تیم‌های نیمه پائینی جدول ایستاده است. رتبه‌ای که به‌هیچ‌عنوان برازنده این تیم مدعی و پرهوادار نیست و اکنون کمتر هواداری از بین دوستداران تراکتورسازی توان تماشای جدول رادارند. تیمی که طی سال‌های اخیر همواره در بین بالانشینان جا داشته و رنگ خانه‌های دوم، سوم به پائین را به‌ندرت به خود دیده است.

اولین شکست سپاهان، آرزوی تراکتورسازان

در سوی مقابل اما تیم سپاهان اصفهان که لقب مدافع عنوان قهرمانی و همچنین صدرنشین بدون شکست لیگ پانزدهم را یدک می‌کشد، امروز دیداری سخت برابر تراکتورسازی پیش رو دارد و برای اینکه صدرنشینی‌اش را تثبیت کند و از تیم‌های تعقیب‌کننده فاصله بگیرد، مجبور است تا تراکتور را بدون سوغات روانه تبریز کند. البته شرایط ویژه تراکتورسازی در هفته‌های اخیر لیگ برتر موجب شده تا این تیم با تمام توان برابر سپاهان صف‌آرایی کند و این موضوع موجب شده تا حسین فرکی و شاگردانش انتظار یک بازی دشوار را برابر رقیب تبریزی‌شان داشته باشند. سپاهان که چهار پیروزی و یک تساوی در پنج هفته آغازین لیگ پانزدهم برایش ثبت‌شده است، ۱۳ امتیازی است و بالاترین خانه جدول ۱۶ تیمی لیگ برتر را در اختیار دارد. رقم خوردن اولین شکست فصل تیم سپاهان که تنها تیم بدون باخت لیگ تا پایان هفته پنجم است، می‌تواند بهترین آرزوی این روزهای هواداران تراکتورسازی باشد. البته سپاهانی‌ها به لحاظ روحی روانی وضعیتی بسیار مناسب‌تری نسبت به حریف تبریزی خوددارند و این فاکتور مهم می‌تواند درنتیجه بازی امروز تأثیرگذار باشد.

دیدار تیمهای سپاهان اصفهان و تراکتور سازی تبریز

یک لشکر غایب مهم برای سپاهان

دو تیم برای بازی امروز چند مهره اصلی خود را به همراه نخواهند داشت. سامان نریمان جهان و سروش رفیعی دو بازیکن کلیدی تراکتورسازی هستند که گفته می‌شود وضعیت مصدومیت آن‌ها رو به بهبود است اما خبرها حکایت از آن دارد که احتمال حضور این دو بازیکن در ترکیب تراکتورسازی برای مصاف با سپاهان ضعیف است و فردین عابدینی نیز نتوانسته خود را به این بازی برساند.

در سوی مقابل اما سپاهان با یک لشکر غایب به این بازی می‌آید. محمدرضا خلعتبری در دیدار هفته پیش برابر سایپا کارت زرد گرفت تا بازی حساس با تراکتورسازی را به دلیل سه‌اخطاره بودن از دست بدهد. ترانسفر شدن احسان حاج صفی، ستاره هفته‌های اخیر سپاهان به آلمان در مقطعی رقم خورد که این بازیکن قبل از رویارویی با تراکتورسازی از سپاهان رفت. لوسیانو پریرا و لئوناردو پادوانی به دلیل صادر نشدن کارت ITC شان و همچنین غیبت محرم نوید کیا در تمرینات، باعث شده تا فرکی این سه مهره خود را نیز در دیدار با تراکتورسازی در اختیار نداشته باشد. گفته می‌شود میلاد سرلک و وریا غفوری نیز شاید به بازی با تراکتورسازی نرسند.

تقابل جالب حبیب گردانی با تراکتور و تونی

اما مصاف دو تیم سپاهان و تراکتورسازی یک اتفاق ویژه نیز در پی خواهد داشت. اولین تقابل حبیب گردانی مدافع فصل گذشته تراکتورسازی با این تیم و تونی اولی ویرا، می‌تواند یکی از نکات جذاب و جالب‌توجه بازی امروز فولادشهر اصفهان باشد. گردانی فصل گذشته در چند مقطع با تونی دچار اختلاف شد و در پی آن، این مدافع چپ بومی تراکتور به نیمکت منتقل شد و پس‌ازآن بود که حبیب ادعا کرد نمی‌خواهد در تراکتور بماند و تونی هم علناً او را نخواست.

حال حبیب گردانی پس از رفتن از تبریز و پیوستن به سپاهان، برای اولین بار باید با پیراهن یک تیم غیر تبریزی برابر تیمی از شهر خود قرار بگیرد. گردانی ۱۵ سال فوتبال خود را در تیم‌های شهرداری و تراکتورسازی تبریز سپری کرده و تا قبل از لیگ پانزدهم، در هیچ تیم غیر تبریزی بازی نکرده بود تا اینکه امروز باید با پیراهن زرد سپاهان برابر تیم شهر خود تراکتورسازی به میدان برود. رویارویی احتمالی شجاع خلیل زاده و علی حمودی با تیم سابقشان سپاهان نیز می‌تواند برای این دو بازیکن و خود اصفهانی‌ها جالب‌توجه باشد.

دیدار تیمهای سپاهان اصفهان و تراکتور سازی تبریز

برنامه بازی‌های امروز

دیدار تیم‌های سپاهان اصفهان و تراکتورسازی تبریز از چارچوب بازی‌های هفته ششم لیگ برتر فوتبال باشگاه‌های کشور از ساعت ۱۷:۳۰ امروز سه‌شنبه ۲۴ شهریور در ورزشگاه فولادشهر اصفهان به انجام می‌رسد.

از ساعت ۱۷ امروز تیم‌های گسترش فولاد تبریز و استقلال تهران در ورزشگاه بنیان دیزل (اختصاصی گسترش فولاد) به دیدار هم می‌روند و همزمان با بازی تبریز، در مشهد مقدس دو تیم همشهری پدیده و سیاه‌جامگان برابر یکدیگر صف‌آرایی می‌کنند. همزمان با دیدار مهم سپاهان و تراکتورسازی در اصفهان، راه‌آهن تهران و ملوان بندرانزلی رو درروی یکدیگر قرار می‌گیرند و در آخرین بازی امروز، از ساعت ۱۸:۴۵ تیم فولاد خوزستان در خانه پذیرای تیم ذوب‌آهن اصفهان خواهد بود.

از ساعت ۱۸:۳۵ فردا چهارشنبه نیز تیم پرسپولیس در ورزشگاه آزادی تهران برابر تیم سایپا صف‌آرایی می‌کند. از همین چارچوب دیروز دو تیم استقلال خوزستان و صبای قم در اهواز به‌تساوی یک‌بریک رضایت دادند.

گزارش از: محمود نصیرپور

 

کد خبر 2915947

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 0 =