پیش‌شرط‌های رشد اقتصادی پایدار

قائم مقام وزیر صنعت، یکی از پیش شرط‌های رشد اقتصادی پایدار را توجه به ظرفیت‌های کارآفرینی دانست و گفت: زنان می توانند در تحقق رشد اقتصادی نقش آفرین باشند.

به گزارش خبرنگار مهر، مجتبی خسروتاج در دومین همایش بین المللی نقش زنان در توسعه پایدار گفت: توجه به ظرفیت های کارآفرینی زنان می‌تواند در رسیدن به رشد اقتصادی پایدار موثر باشد، همانطور که تجربه فضای اقتصاد و بازرگانی غیر دولتی هم همین را نشان می دهد.

قائم‌مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت افزود: به موازات نوآوری‌های بنگاهها در سطح بین المللی و فشردگی پیدا کردن بازار مشتری در این شرایط اقتصادی وقتی به کلید حل معما بر می گردیم؛ برای خروج از رکود هیچ راه حلی جز نوآوری که ریشه در توسعه کارآفرینی دارد به ذهن نمی رسد.

وی با بیان اینکه در اقتصاد کشور ما بیشتر متکی بر مزیتها و رقابتها بوده است، تصریح کرد: تاکید عمدتا بر این بود که اقتصاد از مزیتهای انرژی و چهارفصل آب و هوایی برای تولید و متکی بر بخش توریسم و خلاصه بر منابع طبیعی و انرژی استفاده ببرد.

خسرو تاج اضافه کرد: اقتصاد متکی برنوآوری و کار آفرینی از تئوریهای جدید بوده تا با تکیه بر  منابع انسانی، اقصادی متکی بر منابع و سرمایه را به اقتصاد متکی به نوآوری و نقش کار آفرینان در میزان موفقیت آن بنگاهها افزایش دهیم.

قائم مقام وزیر صنعت، معدن وتجارت با تشریح مجموعه سیاستهای اقتصاد مقاومتی اضافه کرد: رشد بهره‌وری در اقتصاد اعم ار تولید، توزیع و مصرف، پس انداز ملی، توازن منطقه ای، کاهش نابرابری های منطقه ای، مزیتهای منطقه ای، گفتمان سازی اقتصاد مقاومتی، فرهنگی، اخلاقی- اجتماعی کشور، ارتقاء ارزش افزوده، پرهیز از خام فروشی باید حتما مد نظر باشد.

خسروتاج با تأکید بر مزیتهای رقابتی؛ آسیب های اجتماعی اقتصاد دانش بنیان، تنوع بخشی به بازارهای صادراتی و تمرکز بر بازارهای پیرامونی را نیز از دیگر اهداف اقتصاد مقاومتی دانست و گفت:مدرن سازی و بروز رسانی نظام توزیع، ایجاد کریدور خدمات توسعه کسب و کارهای بانوان با بهره گیری از تجربه کریدور خدمات صادراتی دانش بنیان در معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری نیز می تواند ازدیگر اهداف همایش امسال باشد.

کد خبر 2917798

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 8 =