الگوی جدید قراردادهای نفتی تصویب شد/ مصوبه جدید شرایط ترخیص کالا

هیات وزیران، شرایط عمومی و ساختار و الگوی قراردادهای بالادستی نفت و گاز را تصویب کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر، هیات وزیران در جلسه روز چهارشنبه خود به ریاست حسن روحانی رئیس جمهور، شرایط عمومی و ساختار و الگوی قراردادهای بالادستی نفت و گاز را تصویب کرد.

هدف از این مصوبه، افزایش بهینه ظرفیت تولید نفت و گاز طبیعی کشور به ویژه در میدان‌های مشترک، اجرای طرح‌ها، استفاده از شیوه‌های نوین و انعقاد قرارداد با شرکت‌های صاحب صلاحیت نفتی در اکتشاف، توصیف، توسعه، تولید و بهره‌برداری از میدان‌های نفتی و گازی و تشویق و حمایت از جذب و هدایت سرمایه‌های داخلی و خارجی است.

سیدمهدی حسینی رئیس کارگروه اصلاح قراردادهاي نفتي وزارت نفت اخیرا در گفتگو با مهر با تشریح ۷ ویژگی نسل جدید قراردادهای نفتی از تعریف نظام پاداش در قراردادهای نفتی ایران خبر داد و گفت: در مدل جدید قراردادهای نفتی ۷ زمینه فعالیت دیده شده است.

در همین حال، امیرحسین زمانی نیا معاون امور بین‌الملل وزیر نفت اخیرا با بیان اینکع ایران برای مذاکره با سرمایه گذاران احتمالی به منظور مشارکت در پروژه‌های نفت و گاز، مدل تازه قراردادهای نفتی این کشور را با عنوان قرارداد نفتی ایران (IPC) تدوین کرده است، گفته است: مدل تازه قراردادهای نفتی ایران برخی نقص ها و مشکلات قراردادهای پیشین بیع متقابل را برطرف کرده است.

در مدل تازه قراردادهای نفتی ایران این قراردادهای جدید طولانی تر از مهلت قراردادهای بیع متقابل و هزینه خدمات شرکت‌های بزرگ بین‌الملی نفت و گاز که در پروژه های این کشور سرمایه گذاری می کند را شرکت نفت می‌پردازد.

مصوبه جدید دولت درباره شرایط ترخیص کالا

در امروز چهارشنبه هیات وزیران همچنین آئین نامه اجرایی قانون مقررات صادرات و واردات در زمینه شرایط ترخیص کالاهایی که سود بازرگانی آنها توسط دولت در طول سال افزایش یا شرایط ورود آنها تغییر یافته و یا ورود آنها ممنوع اعلام می‌شود، براساس مقررات قبل از افزایش و تغییر یا اعلام ممنوعیت اصلاح شد.

کد خبر 2928699

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 10 =