وزارت بازرگاني و مركز توسعه صادرات ايران در راستاي اجراي برنامه توسعه صادرات غير نفتي و حمايت از صادرات كنندگان، بيش از 870 ميليارد ريال جوايز صادراتي به صادركنندگان در سال 1382پرداخت مي كند.

به گزارش روابط عمومي وزارت بازرگاني،  معاون خدمات صادراتي و بازاريابي مركز توسعه صادرات ايران با اشاره به افزايش قابل توجه پرداخت جوايز صادراتي در سال 82 نسبت به سال گذشته گفت: 470 ميليارد ريال جواير صادراتي به صورت عام ،150 ميليارد ريال جوايز صادرات خدمات فني و مهندسي و 250ميليارد ريال جوايز صادراتي نساجي، چرم و پوشاك در سال جاري پرداخت مي شود.

" حسن سلطاني" افزود: دولت در طرحي سه ساله با هدف ارتقاء سطح تكنولوژي  واحدهاي نساجي چرم و پوشاك، رقابتي شدن توليد، دستياني به سهم بيشتر در بازارهاي جهاني و خروج اين  صنعت از ركود حدود يك هزار ميليارد دلار از طريق جوايز صادراتي به صادركنندگان اين بخش اعطا كرده است.

 به گفته وي، 20 درصد در سال 1380،  15 درصد در سال 1381 و 10 درصد در سال 1382 از ارزش نرخ هاي پايه صادراتي محصولات نساجي و چرم به عنوان جوايز صادراتي اعطا  شده است.

سلطاني گفت : از ابتداي سال 1383جوا يز ديگري در اين بخش پرداخت نخواهد شد و در نتيجه تنها آن دسته از بنگاه هاي اقتصادي كه از لحاظ كيفيت و قيمت داراي محصول قابليت رقابت در بازارهاي جهاني هستندامكان صدور محصول خود را خواهند داشت.

وي  درمورد جوايز اعطا شده در  سال 1381 افزود: در اين سال  615ميليارد ريال جوايز صادراتي در سه بخش جوايز صادرتي عام، جوايز صادرت خدمات فني و مهندسي و جوايز صادرات چرم و پوشاك به تشكل ها و صادركنندگان پرداخت شده است.

سلطاني گفت : در گروه نساجي و چرم سال گذشته 160ميليارد ريال جوايز صادراتي معادل با 15 درصد ارزش نرخ هاي پايه صادراتي محصولات نساجي و چرم به صورت جايزه و كمك بلاعوض پرداخت شده است.   

 

کد خبر 2938

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha