«تئاتر كاربردی» منتشر شد/ انتشار ۴ كتاب در حوزه كودک و نوجوان

انتشارات نمایش به تازگی کتاب «تئاتر كاربردی» را با ترجمه علی ظفر قهرمانی‌نژاد منتشر كرده است.

به گزارش خبرگزاری مهر، انتشارات نمایش، کتاب «تئاتر كاربردی» نوشته مونیكا پرندرگست و جولیانا ساكستن را با ترجمه علی ظفر قهرمانی نژاد به مناسبت برگزاری دهمین جشنواره بین المللی تئاتر خیابانی مریوان منتشر كرد.

كتاب «تئاتر كاربردی» نخستین مجموعه ای است كه كنشگران و دانشجویان را یاری می‌دهد تا برای پروژه های تئاتری اجتماع بنیاد خویش، چارچوب های انتقادی فراهم كنند. ویراستاران این كتاب ۳۰ مورد پژوهشی را در زمینه تئاتر كاربردی از ۱۵ كشور عرضه كرده اند كه طیف وسیع كاربرد را اعم از تئاتر، آموزش، درمان، حقوق بشر و توسعه اجتماعی پوشش می دهد. این كتاب با ارائه مطالب ضروری، بررسی جامعی از این حوزه را فراهم می آورد. كتاب حاضر با مروری تاریخی و نمایشی بر تئاتر كاربردی، رویكردها و الگوی روشن و بالنده ای برای به كارگیری عرضه می كند.

كتاب تئاتر كاربردی در سال ۲۰۱۰ از جانب اتحادیه تئاتر و آموزشگری امریكا به عنوان كتاب ممتاز سال مورد تقدیر قرار گرفت.

 این كتاب در تیراژ ۲۰۰۰ جلد  و با قیمت ۲۵۰۰۰ تومان توسط انتشارات نمایش برای مخاطبان و علاقمندان حوزه تئاتر به چاپ رسیده است.

انتشار ۴ كتاب در حوزه كودک و نوجوان

به زودی چهار كتاب در حوزه كودک و نوجوان توسط انتشارات نمایش منتشر خواهد شد.

انتشارات نمایش به مناسبت بیست و دومین جشنواره تئاتر كودک و نوجوان «مجموعه نمایشنامه: ۳» نوشته دیوید وود، ترجمه حسین فدایی حسین، «كودكان، نوجوانان و تجربه تئاتر (كاوش و افزایش تجربیات تئاتری كودكان و نوجوانان)» نوشته میتو ریزن، ترجمه منوچهر اكبرلو، «صبح بخیر قوقولی (سه نمایشنامه كودک)» نوشته مجتبی مهدی، «قصه خوب خدا (دو نمایشنامه)» نوشته حمیدرضا نعیمی را منتشرخواهد كرد.

کد خبر 2938000

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 9 =