دانشگاهها و پادگانها به خارج از شهر منتقل مي شوند/طرح تردد نوبتي خودروها سال 85 اجرا نمي شود

استانداري تهران به منظور خروج از حالت ازدحام ، آمادگي دارد براي انتقال دانشگاهها و پادگانها به خارج از شهر ، زمين مناسب و تسهيلات لازم در اختيار آنها قرار دهد.

به گزارش خبرنگار اجتماعي خبرگزاري مهر ، دكتر كامران دانشجو استاندار تهران در جمع خبرنگاران در مورد انتقال دانشگاهها و پادگانها به خارج از شهر افزود: به منظور كاهش ترافيك و جلوگيري از ازدحام جمعيت در تهران ، مذاكراتي با دانشگاهها و پادگانهاي موجود در شهر صورت گرفته و تاكنون دانشگاه علم صنعت و شهيد بهشتي با انتقال موافقت كرده اند و همچنين با هماهنگي فرمانداري دماوند قرار شده زميني براي مجموعه كارشناسي دانشگاه علم و صنعت در اين شهرستان به آنها داده شود .

وي در خصوص ايمن سازي پالايشگاههاي جنوبي شهر تهران گفت: با توجه به اينكه عمر زيادي از خطوط پالايشگاههاي تهران مي گذرد و فرسودگي خطوط و همچنين اهميت موضوع در شوراي امنيت وزارت كشور ستادي تشكيل شده و اين ستاد موظف شده برنامه هايي را جهت رفع مشكلات با سازمان محيط زيست در اين زمينه و همچنين بازسازي و مرمت خطوط پالايشگاهها اجرا كنند.

استاندار تهران ادامه داد: كارهاي كارشناسي آغاز شده و مرمت و بازسازي خطوط از سال 85 آغاز خواهد شد.

وي در مورد تبديل شدن استان تهران به چند استان گفت: اين مورد تاكنون مطرح نبوده و بدين منظور بايد كارهاي كارشناسي منسجم صورت گيرد و همچنين طرح مديريت شهري استان تهران نيز منتفي نيست و بر اساس دستور رئيس جمهور در حال پيگيري اين طرح هستيم تا براي اجراي آن با مشكلي مواجه نشويم.

دانشجو در خصوص ادامه طرح تردد نوبتي خودروها افزود: اين طرح به دليل بحران آلودگي هوا اجرا و بر اساس آن محدوديتهاي در تردد وسايل نقليه به وجود آمد و به موجب آن هم اكنون ظرفيت اتوبوسها بيشتر و تردد در سطح شهر سريعتر شده است.

وي با اشاره به اينكه اجراي اين طرح به معناي عدم اقدامات زير بنايي و توسعه شبكه حمل و نقل عمومي نيست ، گفت: استانداري به شوراي عالي ترافيك پيشنهاد داده در سال جديد با توجه به اينكه وارونگي هوا كمتر و مدارس و دانشگاهها نيز تعطيل مي شوند از 25 اسفند 84 تا 25 شهريور 85  طرح زوج و فرد اجرا نشود كه در نهايت شوراي عالي ترافيك بايد اين طرح را تصويب كند.

دانشجو در ارتباط با قطع درختان لويزان تاكيد كرد: رسيدگي به اين امر بر عهده شوراي شهر ، شهرداري ، محيط زيست و منابع طبيعي است و اينكه تخلفي صورت گرفته يا نه ، بايد در دادگاه رسيدگي شود و استانداري در اين ميان وظيفه اي ندارد.

وي گفت: چنانچه تخلفي صورت گرفته باشد بايد طبق مقررات با آنان برخورد شود و دستگاه مورد نظر هزينه تخلف را پرداخت كند و در صورتي كه تخلف صورت نگرفته باشد نبايد چنان برخورد شود كه آبروي دستگاه مربوطه به خطر افتد.

استاندار تهران با اشاره به اينكه تاكنون هيچ موردي از آنفلوآنزاي مرغي در سطح تهران ديده نشده است ، افزود: جاي نگراني در اين زمينه وجود ندارد از زمان مطرح شدن اين بيماري در كشورهاي همسايه سازمان دامپزشكي اقداماتي در جوار مرزهاي ورودي انجام داده و پرندگان مشكوك را از بين برده به طوريكه سازمان دامپزشكي جهاني ايران را به عنوان بهترين كنترل كننده آنفلوآنزا معرفي كرده است.

وي در مورد اختلافات شوراي شهر و شهرداري تهران گفت: در كارهاي اجرايي ممكن است اختلاف نظر به وجود آيد اما اين امر به منزله بروز اختلاف ميان آنها نيست.

استاندار تهران در خصوص برگزاري انتخابات شوراياري ها افزود: تنها مشكل در مورد انتخابات شوراياري ها اين است كه  بر اساس قانون ، شوراي شهر تهران نمي تواند برگزاركننده انتخابات عمومي باشد و به آراء عمومي رجوع كند.

دانشجو تاكيد كرد: اين موضوع در هيات حل اختلاف مورد بررسي قرار گرفت و در نهايت شوراي حل اختلاف نظر فرمانداري را مبني بر اينكه شوراي شهر نمي تواند برگزار كننده انتخابات عمومي باشد ، تاييد كرد.

وي در ارتباط با ساخت و ساز غير مجاز افزود: نظارت بر ساخت سازهاي غير مجاز در حريم شهر بر عهده شهرداري و شوراي شهر است و خارج از حريم شهر تهران نيز تاكنون اقدامات مناسبي در برخورد با سودجويان و زمين خواران دولتي و غير دولتي صورت گرفته است.

همچنين معاون عمراني استانداري تهران در مورد ساخت و سازهاي غير مجاز گفت: در ارتباط با برخورد و جلوگيري از ساخت و سازهاي دولتي و غير دولتي در خارج از حريم شهر تهران دو ستاد تشكيل شده به نحوي كه طي 2 ماه گذشته اين ساخت و سازهاي به صفر رسيده و همچنين به منظور جلوگيري از بروز تخلفات براي روستاهاي بالاي 100 خانوار طرح هادي روستايي تدوين خواهد شد.

درون پرور افزود: بالا بردن ارزش معاملاتي ساختمان در سال 85 از ديگر اقداماتي است كه با هماهنگي شوراي شهر به منظور برخورد با افراد سوجو و  كنترل ساخت و سازهاي غير مجاز صورت خواهد گرفت.

وي تصريح كرد: به منظور جلوگيري از قطعه قطعه كردن زمين هاي كشاورزي با شوراي شهر و شهرداري تهران جلساتي برگزار شده و بر اين اساس بر اعمال شوراي شهر و شهرداريها نظارت بيشتري صورت خواهد گرفت و با افراد سود جويي كه در درون شورا و شهرداري اقدام به قطعه قطعه كردن زمين ها مي كنند برخورد لازم صورت گيرد.

 

کد خبر 294099

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 7 =