کارکنان شهرداری نیشابور تعدیل می شوند/مخالفت با حقوق ۲۰ میلیونی

نیشابور- سخنگوی شورای اسلامی شهر نیشابور گفت: طبق مصوبه شورای شهر تمام نیروهایی که از پس از تاریخ دوازدهم شهریور ماه سال ۹۲ در شهرداری به کارگیری شدند تعدیل می شوند.

حسن شاملی در گفتگو با مهر بیان کرد: این تعدیل نیروهای روزمزدی را که قبلا در شهرداری مشغول به خدمت بودند شامل نمی شود.

وی افزود: در راستای سبک‌سازی منابع انسانی  شهرداری و تعدیل نیروهای مازاد شهرداری لیست ۲۷ نفره را به شورا تحویل داد که برآورد شورا حدود ۹۰ نفر بود.

وی بیان کرد: از انجا که لیست افراد مازاد قابل تعدیل ارسالی از سوی شهرداری  ناقص بود لذا مورد پذیرش شورای شهر قرار نگرفت و در همین راستا شورا از شهردار خواسته است تا بدون تبعیض این لیست را تکمیل کند.

پرداخت بدهی شهردار از حساب شهرداری خطای اداری بود

شاملی در خصوص شایعات پرداخت بدهی شخصی شهردار از محل وام شهرداری نیز گفت: بدهی ایشان به مبلغ ۳۵۰ میلیون تومان در بانک اقتصاد نوین بوده اما در بانک کشاورزی به واسطه اشتباه اداری این مبلغ از وام شهرداری کسر شد که با پیگیری شخص شهردار و رفع بدهی مبلغ کسر شده از وام بانک کشاورزی دوباره برگشت داده شد و همه چیز به حالت اول برگشت.

با حقوق ۲۰ میلیونی شهردار موافقت نشد

این عضو  شورای اسلامی شهر درخصوص مباحث پیش آمده در خصوص اضافه پرداخت حقوق شهردار، گفت: پیشنهاد شهردار برای حقوقش هشت میلیون تومان ثابت و ۱۲ میلیون تومان ترمیم بود که در جلسه علنی این هفته فقط همان حقوق ثابت تصویب شد.

شاملی اضاقه کرد: در خصوص حقوق علی‌الحساب برداشتی شهردار ایشان حق داشته که علی‌الحساب برداشت کند اما مطابق مواد قانونی زیاده از حد برداشت کرده و متعهد شد که اضافات را برگرداند.

وی همچنین درباره چک وصول نشده مالک الماس سنتر، گفت: متاسفانه خیلی از مطالبات شهرداری در قالب چک وصول نشده است که چک ۸۰۰ میلیون تومانی الماس سنتر از این دست است.

وی گفت: در این راستا چندین وکیل گرفته شده تا چک‌هایی از این دست را برای شهرداری وصول کند.

رئیس کمیسیون رئیس کمیسیون خدمات شهری و حمل و نقل  شورای اسلامی شهر نیشابور ادامه داد: ما نمی‌توانیم به شهردار در خصوص به‌کارگیری مشاور اعمال نظر کنیم و قاعده شهرداری هم پرداخت حقوق پرداخت حق مشاوره حداکثر ۸۰ ساعت و حداکثر ۲۵ هزار تومان بوده است.

دکه های مطبوعاتی ساماندهی می شود

شاملی در خصوص مشکل جمع‌‌آوری دکه‌های مطبوعاتی، گفت: مشکلات فراوانی از بابت دکه‌ها به محیط شهری تحمیل شده است که در همین راستا شهرداری قصد جابه‌جایی ۱۵ دکه و ساماندهی  بقیه را داشت و به همین خاطر شورای شهر مصوب کرد کسانی که قرار داد دارند به هیچ وجه شهرداری تا پایان قرار داد متعرض آنها نشود.

وی در خصوص مشکلات دستفروشان، گفت: مجموعه شورا با دستفروش در تریا پارک مخالفند و فضای آنجا جوابگوی ۳۰۰ نفر متقاضی نیست.

به گفته وی به دلیل اختلاف بین غرفه‌داران و مشکلات پیش آمده از سوی دادستان شب بازار تریاپارک تعطیل شد ولی از شب گذشته و پس از گرفتن تضمین‌های  لازم راه‌اندازی شد.

وی اضافه کرد: به‌دنبال ایجاد شب بازار در چند محل شهر با اولویت متقاضیان نیشابوری هستیم.

شهرداری ها در پرداخت حقوق مشکل دارند

سخنگوی شورای اسلامی شهر نیشابور یادآور شد: در دوران رکود اقتصادی و عدم پرداخت مطالبات به حق شهرداری از سوی مراکز دولتی و عمومی و نیز گروهی از مردم به سر می‌بریم و اطلاع داریم بعضی شهرداری‌ها در پرداخت حقوق پرسنل مشکل دارند.

وی با بیان اینکه ۶۵ درصد جذب بودجه ۱۳۴ میلیارد تومانی امسال محقق شده است ادامه داد: ما موضوع پنهانی از خبرنگاران نداریم و لذا از رسانه ها انتظار می رود در تعامل با ما باشند و شهرداری و شورای شهر را در تقابل به خود ندانند.

وی تاکید کرد: درخواست داریم تا رسانه ها  خدمات شورای چهارم را ببینید و بیان کنید چون تنها بیان انتقادات کفایت نمی‌کند.

شاملی تصویب لایحه تفویض اختیار کامل به شهرداران مناطق، اختصاص ۳۰ میلیارد اعتبار برای جداسازی آب شرب از آبیاری فضای سبز، برون‌سپاری نگهداری فضای سبز به شکل جمعی در شمال و جنوب شهر، توافق با اداره اوقاف برای ایجاد هفت پارک محله‌ای در مناطق محروم، به اتمام رساندن پنج هکتار از ۹ هکتار فضای بوستان ارغوان، طراحی بوستان ۲۰۰ هکتاری بشرآباد در کوهپایه بینالود، مصوبه تولید برق از ۲۳۰ تن پسماند تولیدی روزانه و واگذاری چهارشنبه بازار به بخش خصوصی را تنها بخشی از خدمات شورای چهارم به شهروندان نام برد.

 

کد خبر 2942327

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 13 =