زرویی نصرآباد تندیس کتاب عاشورایی‌اش را به سیدمهدی شجاعی اهدا کرد

ابوالفضل زرویی نصرآباد تندیس جایزه برترین اثر داستانی عاشورایی را که برای کتاب «ماه به روایت آه» دریافت کرده است را به سید مهدی شجاعی تقدیم کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، ابوالفضل زرویی نصرآباد، شاعر و نویسنده که چندی پیش به دلیل نگارش کتاب «ماه به روایت آه» به عنوان نویسنده برگزیده جایزه ادبی کتاب سال عاشورا معرفی شده بود، با نگارش یادداشتی این جایزه را به سید مهدی شجاعی تقدیم کرد.

متن این یادداشت که زرویی در اختیار مهر قرارش داده است به شرح زیر است:

به نام خدا

حکایت واقعه عاشورا، همچون عشق، حکایتی است که شنیدن و بازشنیدنش از زبان و بیان هرکس، شنیدنی و غیر تکراری است؛ خواه به زبان نظم و نثر و داستان باشد یا نقاشی و سینما و چه با بیان شریف اهل تاریخ و مقتلنویسان باشد یا بیان الکن و نارسای این قلم شکسته هیچ مدان. لطف و جذبهای اگر هست ـ که هست ـ، در اصل ماجراست که در بیان نمی‌گنجد.

 خدا را هزارهزار بار شاکرم که هربار بر مصیبت دوستانش قلمی گریانده ام، بیش از مرتبه و لیاقتم، مزد و آبرو یافتهام. تازه ترین عنایت از این دست، انتخاب وجیزه ناچیزم به عنوان اثر برگزیده رشته ادبیات داستانی در نخستین دوره کتاب سال عاشورا و دریافت جایزه دعبل است.

از بزرگوارانی که از سر تشویق، حاصل قلم بنده را شایسته این مایه‌ التفات دانستهاند، سپاسگزارم و این محبت را با افتخار بر سر چشم می‌گذارم اما با کسب اجازه از همین عزیزان، تندیس این جایزه را با احترام و خاکساری به دوست نازنینم سیدمهدی شجاعی و نشر نیستان تقدیم میکنم.

 واقع امر آن است که صاحب حقیقی این افتخار،  اوست که بی آنکه در من لیاقتی دیده باشد، برای انجام این کار، به من انگیزه و دلگرمی داد. حتی اگر خود بر زبان نیاورم، خدا آگاه است که من چندین برابر اجر دنیایی خود را بابت این اثر، از نشر نیستان دریافت کردهام.

 جدای از این، اهدای این تندیس، به منزله قدردانی شاگرد از استاد است. حق آن است که سیدمهدی شجاعی در این سالها آیینه دار ادبیات آیینی فخیم بوده و درست نویسی در این رشته را ـ به هر دو معنای فنی و محتوایی ـ به بسیاری، از جمله بنده آموخته است. او بر خلاف عموم نویسندگان این عرصه، عشق فطری و جوشش درونی را برای نگارش متون ادبی ـ آیینی کافی نمی داند و نوشته هایش حاصل کوشش و پژوهش است.  

 برای سلامت و کامروایی این وجود شریف، دعا میکنم و در نهایت تواضع، از او می خواهم که این تندیس را بپذیرد.

 دوم آبان ماه ۱۳۹۴
 مطابق با عاشورای حسینی(ع)
 ابوالفضل زرویی نصرآباد

یادآوری می‌شود کتاب «ماه به روایت آه» روایتی است داستانی از زندگی حضرت ابوالفضل(ع) که انتشارات کتاب نیستان آن را منتشر کرده است.

کد خبر 2949983

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 3 =