۵۰۰۰ كارگر حوزه صنعت در گلپایگان وضعیت شغلی مناسبی ندارند

گلپایگان- فرماندار گلپایگان گفت: بر اثر مشكلات موجود در كشور بیش از ۵۰۰۰ كارگر حوزه صنعت در شهرستان گلپایگان وضعیت شغلی مناسبی ندارند.

به گزارش خبرنگار مهر، حسین فراست، فرماندار گلپایگان در جلسه كارگروه اشتغال مشترك بین شهرستان های گلپایگان و خوانسار كه ظهر شنبه برگزار شد، با بیان اینكه برای جذب اعتبارات تخصیصی به ویژه در اختصاص وام هایی با رقم پایین باید از بوروكراسی اداری كاسته شود، اظهار داشت: متأسفانه به علت ركود شدید، سال گذشته از هر کارگاه تولیدی در گلپایگان ۱۰ کارگر از کار بیکار شدند و متأسفانه امسال ارقام بالاتری گزارش شده است و بر این اساس چندین كارگاه نیز تعطیل شده كه امیدواریم با رفع مشكلات، مسایل تعطیلی كارگاه ها و تعدیل كارگران نیز رفع شود.

وی افزود: متأسفانه بر اثر مشكلات موجود در كشور بیش از ۵۰۰۰ كارگر حوزه صنعت در شهرستان وضعیت شغلی مناسبی ندارند و این امر با توجه به تولید انبوه و عدم خرید از سوی مردم كارگاه ها را به تعطیلی كشانده است.

در ادامه رسول شهركی، مدیر صندوق كارآفرینی امید استان اصفهان، با بیان اینكه این صندوق در سنوات قبل متولی وام های خوداشتغالی و مشاغل خانگی بود كه با تغییر دولت، اسم و نحوه كاركرد آن نیز متفاوت از گذشته شد، گفت: در حال حاضر وام هایی برای برند، پشتیبان و كارفرمایی اختصاص می یابد، لیكن طرح در راستای تخصیص وام ها وارد نشده است و اكثر طرح ها مانند سنوات گذشته در زمینه خوداشتغالی است.

وی تصریح كرد: در حال حاضر بحث وام مشاغل خانگی به ۱۰۰ میلیون ریال افزایش یافته و با توجه به طرحی ارائه شده از سوی متقاضی، به صورت مرحله ای قابل اعطا است و وام گیرنده باید با ارائه مدارك مورد نیاز و داشتن شرایط قانونی به ویژه اینكه كارمند دولت نباشد برای دریافت این وام اقدام كند كه در این راستا خانم های سرپرست خانوار در اولویت بوده و خارج از نوبت به آنها وام اعطا می شود.

مدیر صندوق كارآفرینی امید با اشاره به اینکه سیاست های دولت در راستای خدمات دهی و اعطای وام به كسب و كارهای كوچك است، تاکید كرد: سرانه اشتغال در حال حاضر ۲ میلیارد ریال است كه به ازای این هزینه یك اشتغال ایجاد می شود.

در ادامه میثم سلیمانی رئیس اداره تعاون، كار و رفاه اجتماعی گلپایگان با بیان اینكه صنعت ما در حال حاضر وضعیت بحرانی را طی می كند، اظهار داشت: متأسفانه در واحدهای صنعتی شهرستان گلپایگان ۱۵۴ نفر تعدیل نیرو صورت گرفت كه ۸۶ نفر آنها به بیمه معرفی شدند.

وی افزود: اگر تسهیلات در قالب سرمایه در گردش اعطا شود، اثرات مطلوب تری خواهد داشت.

رئیس اداره تعاون، كار و رفاه اجتماعی گلپایگان با اشاره به اینكه در راستای ایجاد اشتغال در شهرستان با شاخصه های اقتصاد مقاومتی به تشكیل شركت تعاونی توسعه و عمران به وسیله مردم اقدام كنیم و بار را از دوش دولت برداریم، تصریح كرد: با توجه به اینكه زمینه اشتغال شهرستان گلپایگان، كشاورزی است، لازم است بیشتر توجه به اشتغال در راستای امر كشاورزی باشد.

سلیمانی با اذعان به اینكه دو هزار و ۱۱۶ فرصت شغلی از طریق كارگروه برای شهرستان گلپایگان در سال ۹۴ تكلیف شده است، افزود: ۳۵ درصد فرصت شغلی شهرستان كه بالغ بر ۶۲۵ فرصت شغلی است برای اداره راه و شهرسازی در نظر گرفته شده بود.

کد خبر 2954371

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 1 =