هر ۹۷هزارنفر يك ايستگاه و هر ۵۳ هزار نفر يك كيلومتر مترو

تهران در دهه اخير از شهری با كمترين گسترش شبكه حمل و نقل ريلی و كمترين دسترسی به ناوگان ريلی، امروز به شهری تبديل شده كه از اين نظر شانه به شانه شهرهای پيشرفته جهان حركت كرده و با آنها برابری می كند.

به گزارش خبرگزاری مهر  به نقل از معاونت حمل و نقل ترافیک شهرداری تهران، سابقه احداث قطار شهري در تهران به بيش از يك قرن قبل، يعني زماني كه يك خط آهن رو زميني بين دروازه شهر ري و ميدان باغ شاه به نام ماشين دودي ساخته شده باز مي گردد، در صورتي كه تحول جدي در حمل و نقل ريلي پايتخت و بهره برداري از متروي تهران در دهه اخير، رقم خورد.

بر اساس اين گزارش، مترو به عنوان يكي از مهم ترين راهكارهاي حل مسأله ترافيك و مشكل آلودگي هوا در جهان شناخته شده و از مزاياي بسياري همچون كاهش زمان و هزينه سفرهاي درون شهري، سهولت در جا به جايي، كاهش آلودگي هوا و كاهش مصرف انرژي برخوردار است و در بين مُدهای حمل و نقلي، از نظر اقتصادي، اجتماعي، بهداشتي و زيست محيطي، برترين گزينه است.

تهران يكي از پيشرفته ترين متروها را بين ۱۰۶ شهر جهان دارد

 بنا بر اين گزارش، مترو به عنوان پاك ترين، سالم ترين، ايمن ترين و به طور كلي كارآمدترين شبكه حمل و نقلي، نقش انكار ناپذيري در حل مسائل و مشكلات اقتصادي، اجتماعي، بهداشتی و محيط زيستي ناشي از ترافيك دارد، به طوري كه سفر با مترو باعث صرفه جويی روزانه دو ميليارد تومان در مصرف سوخت مي شود كه در كنار آن، آلودگي هوا و خسارات آن نيز كاهش مي يابد.

اين گزارش مي افزايد، هر روز بالغ بر سه ميليون سفر در تهران با مترو انجام مي شود كه با احتساب شش دهم ليتر صرفه جويي در مصرف سوخت در هر سفر، روزانه يك ميليون و ۸۰۰ هزار ليتر در مصرف سوخت صرفه جويي مي شود، ضمن اين كه با احتساب ۲۷ دقيقه صرفه جويي در وقت در هر سفر با مترو، ‌روزانه حدود يك و نيم ميليون ساعت نيز در وقت شهروندان صرفه جويي می شود.

بررسي رتبه متروي پايتخت كشورمان در بين متروي ۱۰۶ شهر جهان، حاكي از اين است كه متروي تهران با طول ۱۷۰ کیلومتر، يكي از ۲۰ متروي طولاني جهان و از نظر تعداد سفر در روز با حدود ۳ ميليون سفر روزانه، يكي از ۱۰ متروي پر مسافر دنياست و به علاوه، از نظر شاخص تعداد مسافر بر كيلومتر، متروي تهران يكي از ۲۰ متروي پر تراکم و از نظر تعداد ايستگاه با ۱۹۳ ايستگاه، يكي از ۳۰ متروي برتر جهان است، ضمن اين كه از نظر قيمت بليت مترو يكي از ۵ شهر ارزان دنياست.

هر ۷۶۰۰ تهراني يك واگن مترو

 بر پايه اين گزارش، متروي تهران تا سال ۷۸، تنها ۶۰ دستگاه واگن در اختيار داشت كه اين تعداد در سال ۸۴ به ۳۵۱ دستگاه رسيد اما پس از يك دهه رشد صعودي در آستانه سال جديد تحصيلي امسال، به يك هزار و ۲۴۹ دستگاه واگن افزايش پيدا كرد كه به اين ترتيب، به طور متوسط سهم هر ۷ هزار و ۶۰۰ نفر مردم تهران از ناوگان ريلي، يك دستگاه واگن مترو است.

اين گزارش مي‌افزايد، در تهران تا سال ۷۸ تنها ۱۲ ايستگاه مترو وجود داشت كه اين تعداد در سال ۸۴ به ۴۱ ايستگاه رسيد اما بعد از يك دهه رشد صعودي و پس از افتتاح بخش شمالي خط سه مترو با حضور رييس جمهور و شهردار تهران در ايستگاه متروي قائم به ۹۳ ايستگاه، به کمتر از هر ۱۰۰ هزار نفر یک ایستگاه و به طور مشخص به هر ۹۷ هزار نفر يك ایستگاه، ‌كاهش پيدا كرده است.

بر مبناي اين گزارش، تهران تا سال ۷۸ تنها ۴۰ كيلومتر خط مترو داشت كه اين ميزان تا قبل از سال ۸۴ به ۷۹ كيلومتر رسيد كه ۴۰ كيلومتر آن روي زمين قرار داشت و به عبارتي، تنها ۳۹ كيلومتر آن زير زمين بود اما اين خطوط بعد از يك دهه رشد صعودي و پس از افتتاح بخش شمالي خط سه مترو به طول ۱۸ كيلومتر در آستانه سال جديد تحصيلي امسال، به ۱۷۰ كيلومتر رسيد كه ۱۲۸ كيلومتر آن زير زمين قرار دارد و به طور متوسط سهم مردم تهران از خطوط مترو هر ۵۳ هزار نفر يك كيلومتر مترو است.

 

کد خبر 2955755

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 7 =