«سفرهای پرماجرای داری و ناری» به بازار نشر رسید

مجموعه ۲۰ جلدی «سفرهای پرماجرای داری و ناری» منتشر شد تا کودکان و نوجوانان علاقه‌مند در قالب آن به دیار یکی از مشاهیر ایران بروند و زندگی او را تصویر کنند.

به گزارش خبرنگار مهر، نشر نخستین، ۲۰ جلد کتاب با عنوان «سفرهای پرماجرای داری و ناری» منتشر کرده. این مجموعه در قالب داستان تخیلی، کودکان این مرزوبوم را با زندگی و آثار اندیشمندان و مشاهیر ایران، همچنین تاریخ و جغرافیای سرزمین‌مان آشنا می‌کند. ابوعلی سینا، رازی، خیام، فردوسی، مولوی، ناصرخسرو، سعدی، حافط، عطار و... از جمله مشاهیری هستند که در این مجموعه به آنها پرداخته شده است.

ماجرای کتاب از زبان یک خواهر و بردار روایت می‌شود و به شرح سفرهاشان می‌چردازد. ناری، ۱۰ سال دارد و برادر او داری، ۱۲ ساله است. این دو عاشق مطالعه هستند و وقت آزادشان را با خواندن کتاب‌های علمی و تاریخی می‌گذرانند.

داستان از آنجا شروع می‌شود که ناری و داری از شهرهای گرمسار و سمنان و دامغان و شاهرود می‌گذرند و پیش از سبزوار، به روستای ظریف آباد و خانه مادربزرگ خود می‌رسند. در زیرزمین خانه مادربزرگشان، یک صندوق چوبی می‌بینند که در آن چند کتاب قدیمی هست.

 عنوان کتاب «شرح حال اندیشمندان و مشاهیر سرزمین ایران» است و زیر عنوان با خط ریز نوشته شده: «کسانی که به این کتاب دسترسی پیدا کنند، کافی است چشم‌هاشان را ببندند و به هر شخصیتی که شرح حالش در کتاب نوشته شده و یا هر مکانی که در کتاب آمده فکر کنند. آن‌گاه در آنجا خواهند بود...»

این مجموعه از «دیداری شگفت با ابوعلی سینا» آغاز و به «دیداری شگفت با غیاث الدین جمشید کاشانی» پایان می‌یابد. ابوالقاسم فیض‌آبادی نویسنده «سفرهای پرماجرای داری و ناری» است. میثم خانکشلو، میلاد کشتدار و سمیه رحمتی‌خواه، تصویرگری این مجموعه را برعهده داشته‌اند. تصاویری که دوره تاریخی که مشاهیری چون عطار و بوعلی سینا و مولانا و سعدی در آن زندگی می‌کردند را به خاطر می‌آورد اما برای کودکان چندان جذاب نیست.

مجموعه «سفرهای پرماجرای داری و ناری» از جانب دبیرخانه ساماندهی منابع آموزشی و تربیتی آموزش و پرورش در فهرست کتاب‌های مناسب آموزشی قرار گرفته است و اما در مجموعه جدید داری و ناری، یک جلد با برگه‌های سفید هم گنجانده شده تا مخاطبان آن چه می‌خواهند را بنویسند و تصویر کنند.

هر کدام از جلدهای مجموعه «سفرهای پرماجرای داری و ناری» به قیمت ۳۰۰۰ تومان و در ۲۰۰۰ نسخه، برای بچه‌‌های پنجم و ششم دبستان از سوی نشر نخستین منتشر شده است.

کد خبر 2967741

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 6 =