فرصتی هنری برای دانشجویان/ یک هفته نمایشنامه‌خوانی کنید

مدیر مرکز فیلم و تئاتر دانشجویان از برگزاری هفته نمایشنامه خوانی آثار نغمه ثمینی در تالار ناصر خسرو خبر داد و عنوان کرد فرصت اجرای عمومی به آثار برگزیده اعطا خواهد شد.

حسین آشوری مدیر مرکز فیلم و تئاتر دانشجویان و مدیر تالار ناصر خسرو درباره برگزاری جلسات نمایشنامه خوانی در این تالار به خبرنگار مهر گفت: مرکز فیلم و تئاتر دانشجویان در نظر دارد برای ترویج آثار فاخر نویسندگان ایرانی در میان دانشجویان هر فصل اقدام به برگزاری هفته نمایشنامه خوانی یکی از نویسندگان معاصر کند که در اولین برنامه نمایشنامه خوانی آثار نغمه ثمینی توسط دانشجویان علاقه مند خوانده خواهد شد.

وی ادامه داد: به گروه های برگزیده که از لحاظ نحوه خوانش نقش خوانان، درک صحیح کارگردان از متن و نقش ها و دیگر جنبه های فنی، استانداردهای لازم را کسب کنند فرصت تمرین و اجرای عموم در تالار ناصر خسرو اعطا خواهد شد. مهلت اعلام آمادگی و ثبت نام در این برنامه ۱۰ آذر ۹۴ خواهد بود. این هفته نمایشنامه خوانی از ۲۲ تا ۲۶ آذرماه برگزار می شود و طی آن ۱۰ نمایشنامه از نغمه ثمینی توسط دانشجویان علاقه مند خوانش خواهد شد.

آشوری درباره اعلام فراخوان این جلسات نمایشنامه خوانی بیان کرد: این نمایشنامه ها توسط خودِ خانم ثمینی انتخاب شده و تقریبا همه آثار نمایشی او را در بر می گیرد. فراخوان این هفته نمایشنامه خوانی در دانشگاه تهران منتشر شده اما قصد ما این است که این فراخوان به صورت عمومی تر در اختیار علاقه مندان به شرکت در این هفته نمایشنامه خوانی قرار گیرد.

مدیر تالار ناصرخسرو عنوان کرد: فعلا محدودیتی برای حضور افراد در این برنامه وجود ندارد و همه علاقه مندان می توانند برای نمایشنامه خوانی آثار خانم ثمینی اعلام آمادگی کنند. در طول ۵ روز برگزاری این برنامه حداقل دو یا سه نمایشنامه خوانش خواهد شد.

وی در پایان صحبت هایش بیان کرد: متاسفانه دانشجویان ما با متن های با کیفیت و خوب آشنا نیستند و این متون را مورد مطالعه قرار نمی دهند. نداشتن شناخت و آگاهی درباره نویسندگان ایرانی و آثارشان معضل بزرگ دانشجویان رشته نمایش است. برگزاری این هفته نمایشنامه خوانی در جهت آشنایی بیشتر دانشجویان و معرفی متون با کیفیت و ارزشمند به آنها خواهد بود.

تالار ناصر خسرو در خیابان ۱۶ آذر و جنب تالار مولوی واقع شده است.

کد خبر 2974162

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 7 =