پروژه آزادی ازبرنامه زمان‌بندی عقب نیست/ نصب روزشمار در میدان

کرمان–رئیس شورای شهر کرمان ازپیشرفت۸.۵درصدی پروژه زیرگذرآزادی خبر دادوگفت:این در حالیست که طبق برنامه زمان‌بندی‌شده میزان پیشرفت باید شش درصد می‌بود و هیچ‌گونه عقب‌ماندگی دراجرای پروژه وجودندارد.

به گزارش خبرنگار مهر، این روزها شهر کرمان شاهد اجرای پروژه‌های متعدد شهری است و مسئولین نوید آینده‌ای درخشان را برای این شهر می‌دهند. این در حالی است که اجرای این پروژه‌ها به‌ویژه پروژه زیرگذر میدان آزادی که باعث مسدود شدن راه‌های منتهی به این میدان شده مشکلاتی را برای مردم به‌ویژه کسبه رقم‌زده است.

اما با توجه به اینکه هنوز عملیات خاک‌برداری در میدان آزادی آغاز نشده است تفکر عمومی بر این شکل‌گرفته که چرا اقدامی در این زمینه به‌صورت محسوس صورت نمی‌گیرد. برای بررسی روند اجرای پروژه گفته‌شده به سراغ رئیس شورای اسلامی شهر کرمان رفتیم. وی معتقد است که این پروژه در مرحله جابجایی تأسیسات بوده و این مرحله زمان‌بر است و مردم باید صبر پیشه کنند.

زیرگذر میدان آزادی جنجالی‌ترین پروژه کرمان

علی‌اکبر مشرفی در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به اجرای پروژه میدان آزادی اظهار کرد: مشکلاتی در این خصوص برای مردم ایجادشده و راهی برای آن‌ها وجود ندارد اما گام‌هایی برای کاهش آن‌ها برداشته‌شده است.

وی ضمن عذرخواهی از کسبه میدان آزادی گفت: سال‌ها چهره کرمان درخور شهری که باید به‌عنوان شهر پشتیبان منطقه جنوب شرق کشور باشد نبود و پیشرفت چندانی در آن رخ نداده بود؛ امروز مسئولین با همت و پشتکار دست‌به‌دست هم داده و طرح‌های متعدد و عظیمی را در شهر کرمان کلید زده‌اند.

مشرفی ادامه داد: با اجرای این طرح‌ها چهره‌ها کرمان ظرف دو تا سه سال آینده کاملاً متحول خواهد شد.

وی یکی از اساسی‌ترین و جنجالی‌ترین این طرح‌ها را پروژه میدان آزادی دانست و افزود: این میدان امروز تقریباً در مرکز تجاری شهر کرمان قرار گرفته و دچار مشکل ترافیکی شدیدی بود و مردم زمان خود را در ترافیک این منطقه از دست می‌دادند و روزبه‌روز بر مشکل این تشدید می‌شد.

رئیس شورای اسلامی شهر کرمان با اشاره به افزایش جمعیت ساکنین این شهر و تعداد خودروها گفت: این معضل باعث شد که مسئولین به دنبال چاره‌ای برای رفع مشکل ترافیک شهر کرمان باشند. باید اقدامی اساسی در این خصوص صورت می‌گرفت تا گره ترافیکی میدان آزادی در زمان معقولی باز شود.

وی با اشاره به اینکه اجرای پروژه میدان آزادی مشکلاتی را برای کسبه این منطقه ایجاد کرده است، ادامه داد: به‌طورقطع هر تحولی مشکلاتی را در حین انجام به همراه دارد و نمی‌توان رشد و تغییر را بدون زحمت داشته باشیم.

پیمانکار از برنامه زمان‌بندی عقب نیست

مشرفی در خصوص روند اجرای پروژه زیرگذر میدان آزادی اظهار کرد: این پروژه در تاریخ ۱۰ مهرماه تحویل پیمانکار شد به این معنا که ۵۰ روز است که کار در خصوص این پروژه آغاز شده و طبق برنامه زمان‌بندی پروژه گرفته در این مدت باید شش درصد پیشرفت داشته باشد و این در حالی است تاکنون ۸.۵ درصد کار در میدان آزادی انجام‌شده است.

وی با تأکید بر اینکه پیمانکار از برنامه زمان‌بندی عقب نیست، افزود: هفته آینده تابلو شمارش معکوس در محل اجرای پروژه نصب می‌شود تا همشهریان بتوانند هر روز میزان پیشرفت پروژه را مشاهده کنند و بر اساس آن متوجه شوند که پیمانکار چه مقدار برای اتمام پروژه زمان دارد.

وی با اشاره به اظهارات برخی از مردم در خصوص ملموس نبودن کار در میدان آزاد، تصریح کرد: برای اینکه این عملیات به این مرحله برسد باید زمان بگذرد.

رئیس شورای اسلامی شهر کرمان گفت: زمانی کار در این پروژه برای مردم ملموس می‌شود که خاک‌برداری شروع شود اما مردم باید بدانند که در حال حاضر کارهای مربوط که جابجایی تأسیسات در حال انجام است که حجم زیادی ندارد اما زمان‌بر است.

مشرفی با اشاره به اینکه کارهای خرد بیشتر از کارهای عمده زمان نیاز دارد، ادامه داد: یکسری مشکلات مانند جابجایی کابل‌های برق و مخابرات، تغییر مسیر لوله‌های آب و جابجایی تأسیسات در اجرای پروژه زیرگذر میدان آزادی وجود دارد که در برنامه زمان‌بندی دیده‌شده است، اما باید بدانیم که انجام این اقدامات آسان نبوده و زمان‌بر است.

رئیس شورای اسلامی شهر کرمان گفت: مشکلی که در این خصوص وجود دارد این است که گاهی نقشه‌ها منطبق بر مکان‌های حقیقی لوله‌ها و کابل‌ها نیست و در این‌گونه موارد کار کمی عقب می‌افتد و پیمانکار مجبور است با سعی و خطا به محل لوله برسد تا سازمان‌های ذیربط بتوانند برای جابجایی تأسیسات اقدام کنند.

مسدود کردن محورهای منتهی به محل اجرای پروژه اجتناب‌ناپذیر است

وی با اشاره به اینکه برای جابجایی تأسیسات باید محدوده اجرای پروژه بسته می‌شد، افزود: در صورت وجود ترافیک سرعت و کیفیت کار به‌ شدت کاهش پیدا می‌کرد و برای اجرای دقیق پروژه لازم بود که ترافیک منطقه کنترل شود تا کار با فراغ بال و دقت بالا صورت گیرد.

مشرفی بابیان اینکه امیدواریم همشهریان کرمانی کمی صبور باشند، گفت: مسئولان نیز در تلاش‌اند که این پروژه در اسرع وقت اجرایی شود. بعد از احداث زیرگذر آزادی بار ترافیک در این منطقه کاسته و زندگی راحت می‌شود و کسبه بهتر می‌توانند کار کنند.

رئیس شورای اسلامی شهر کرمان یادآور شد: در حال حاضر نه تنها از برنامه زمان‌بندی اجرای زیرگذر آزادی عقب نیستیم و بلکه کار در این زمینه دو درصد از جلوتر از میزان تعیین‌شده است.

مشرفی ادامه داد: امیدواریم با تمهیداتی که در حال انجام است این زیرگذر زودتر از زمان پیش‌بینی‌شده به اتمام برسد.

وی مدت‌زمان پیش‌بینی‌شده برای اجرای این پروژه را ۲۴ ماه دانست و افزود: امیدواریم عملیات احداث زیرگذر میدان آزادی ظرف ۲۰ ماه به پایان برسد.

بیشترین بار مشکلات پروژه زیرگذر آزادی بر دوش کسبه

رئیس شورای اسلامی شهر کرمان تصریح کرد: بیشترین بار اجرای این پروژه به دوش کسبه است و ما در تلاش برای کمتر کردن این فشار هستیم.

وی در خصوص تأمین امنیت محدوده اجرای پروژه میدان آزادی اظهار کرد: فرماندار کرمان نیز پی گیر حضور پلیس در این منطقه است و تا امروز نیز شاهد حضور پررنگ پلیس برای تأمین امنیت مردم بوده‌ایم.

رئیس شورای اسلامی شهر کرمان تصریح کرد: کارهایی که امروز در شهرداری کرمان به همت استاندار در حال انجام است که در تاریخ کرمان بی‌سابقه بوده و تحول عظیمی را در این شهر رقم خواهد زد.

مشرفی از انجام ۸۰۰ میلیارد تومان پروژه در کرمان خبر داد و یادآور شد: دو سال آینده شاهد شهری متفاوت و زیبا خواهیم بود.

کد خبر 2978242

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 5 =