نیروی دریایی ارتش به موشک کروز قدیر مجهز شد

انبوهی از موشک های کروز دریایی قدیر توسط وزارت دفاع با حضور سردار دهقان و امیر دریادار سیاری به مناسبت ۷ آذرماه به نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران تحویل شد.

به گزارش خبرگززاری مهر، به مناسبت 7 آذر روز نیروی دریایی راهبردی ارتش جمهوری اسلامی ایران با حضور سردار حسین دهقان وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح و دریادار حبیب‌الله سیاری فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران، انبوهی از موشك های كروز دریایی قدیر به نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران تحویل شد.

سردار دهقان در مراسم تحویل دهی انبوه موشك قدیر طی سخنانی در جمع خبرنگاران با تبریك هفتم آذر روز نیروی دریایی به فرماندهان و رزمندگان دریادل نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی اظهار داشت: موشك كروز دریایی قدیر كه توسط دانشمندان و متخصصان زبده و كارآمد سازمان صنایع هوافضای وزارت دفاع طراحی و ساخته شده است برای نخستین بار در اختیار نیروی دریایی راهبردی ارتش جمهوری اسلامی ایران قرار گرفت.

ویژگی‌های موشک قدیر

وزیر دفاع گفت: موشك قدیر با برد بلند و دارای ویژگی هایی همچون آماده سازی و واكنش سریع، ارتفاع پروازی پائین، دقت بالای ناوبری، انهدام دقیق اهداف مورد نظر، قدرت تخریب و ضد جنگ الكترونیك بالا است.

وی تصریح كرد: وزارت دفاع تجهیز نیروهای مسلح به تسلیحات پیشرفته و با فناوری های بالا و روزآمد سازی سامانه های در اختیار آنها را در دستور دائمی و مستمر فعالیت های پژوهشی و صنعتی خود قرار داده است.

سردار دهقان با بیان اینكه تجهیزات پیشرفته در كنار روحیه بسیجی و شهادت طلبانه، مدیریت جهادی و انگیزه های الهی آحاد نیروهای مسلح و حضور آگاهانه ملت عزیز و در صحنه ایران از عوامل اصلی بازدارندگی جمهوری اسلامی ایران به شمارمی رود گفت: دشمنان ما نسبت به این عوامل آگاهی دارند و بارها آن را آزموده اند و به همین دلیل جرأت اقدام علیه منافع ایران اسلامی را ندارند و مطمئن هستند هر نوع اقدام جسارت آمیز و غیر عقلانی آنها با پاسخی پشیمان كننده مواجه خواهد شد.

وزیر دفاع خاطر نشان كرد: شرایط امروز  منطقه به صورت فزاینده ای رو به آشوب و بحران های جدی است و دلیل اصلی این بحران ها، حضور و مداخله نیروها یا بازیگران منطقه ای و فرامنطقه ای  است كه باحمایت های آشكار و پنهان از جریان های تروریستی نه تنها  تهدید برای منطقه بلكه تهدید جدی برای كل دنیا محسوب می شوند و در این مسیر آنچه كه برای ما همواره مهم بوده، هست و خواهد بود، قرارداشتن در موضع بازدارندگی موثر برای مقابله با اینگونه  تهدیدات است.

وی افزود: نیروهای مسلح ما برای مقابله با تهدیدات احتمالی دشمنان، بارصد راهبردی تحولات منطقه ای و الزاماتی كه تامین كننده امنیت ملی كشور است، هر روز با افزایش توانمندی و تجهیز كردن خود به سلاح های موثر در عرصه های مقابله، بر توان و قابلیت خود می افزایند.

سردار دهقان اظهار داشت: امروز دنیا بر این باور است كه جمهوری اسلامی ایران عامل ثبات، امنیت و نظم منطقه و تاثیرگذار در وضعیت امنیت جهانی است.

وزیر دفاع تصریح كرد: جمهوری اسلامی ایران هیچ چشم طمعی به هیچ جغرافیا و مرزی ندارد بلكه این اصالت تاریخی را برای خودش قائل است كه ضمن تلاش برای استقرار ثبات و امنیت، با عوامل ناامن كننده در هرجایی كه باشد بخصوص آنجایی كه نظام سلطه خودش را در قالب آنها به عرصه می آورد مقابله كند.

وی تصریح كرد: انشاالله فرماندهان ورزمندگان شجاع نیروی دریایی راهبردی ارتش جمهوری اسلامی ایران با در اختیار گرفتن این تجهیزات جدید و با حضور قدرتمندانه خود در تثبیت و حفظ امنیت و ثبات فعالانه عمل می كنند و خواسته ملت و رهبری عزیز و ملت های منطقه كه همواره خواستار ثبات و امنیت بودند را محقق خواهند كرد.

وزیر دفاع در پایان این موفقیت بزرگ را به رهبر عظیم الشان انقلاب اسلامی، ملت بزرگوار، صنعتگران و همه دریادلان نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران تبریك گفت و برای آنان در انجام ماموریت های خطیری كه برعهده دارند آرزوی موفقیت و سربلندی كرد.

موشک‌های جدید وزارت دفاع توان رزمی نیروی دریایی ارتش را بالا می‌برد

در ادامه این مراسم امیر سیاری فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران اظهار کرد: با موشك های جدید ساخت وزارت دفاع قطعا توان رزمی مان بالا خواهد رفت و با اعتماد به نفس بیشتری عملیات انجام می دهیم.

وی با اشاره به ماموریت نیروی دریایی راهبردی ارتش جمهوری اسلامی ایران در دفاع از مرزهای جمهوری اسلامی به ویژه مرزهای آبی، منابع و منافع نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در آب های تحت حاكمیت نظام و آب های آزاد دنیا گفت: برای انجام این ماموریت خطیر یعنی دفاع از مرزهای آبی و دفاع از منابع و منافع كشور، نیروی دریایی نیازمند داشتن تجهیزات مناسب است.

امیر سیاری با بیان اینکه تجهیزاتی كه می تواند در انجام این ماموریت ما را یاری دهد از الزامات نیروی دریایی راهبردی است تاکید کرد: وجود ناوهای موشك انداز و ناوشكن هایی كه بتواند به ویژه در آب‌های دوردست و در شرایط خاص اقیانوسی ماموریت انجام دهند. اما این ناوشكن ها و ناوهای موشك انداز و در سطح دیگر  زیردریایی ها نیازمند داشتن تجهیزات خاص خودش است كه بتوانند هر جایی كه  لازم باشد وارد عمل شوند.

فرمانده نیروی دریایی ارتش با تاکید براینكه اژدر و موشك دو سلاح مهم و استراتژیك یگان های دریایی در سطح وزیردریا است، گفت: این اژدر و موشكی كه مورد نیازمان است به لطف خدا و همت بزرگ  برادران و صنعتگران عزیزمان در وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح تامین می شود و موشك هایی كه ما امروز بهره برداری می كنیم موشك های بسیار خوب و مناسبی برای انجام ماموریت های  مختلف چه ساحل به سمت دریا و چه سطح به سطح یعنی از روی یگان شناور به سمت اهداف دریا  و یا از طریق زیردریایی ها است.

امیر سیاری گفت: به هر میزان كه توان موشكی ما بالاتر، دقتش بیشتر، بردش بالاتر، قابلیت انعطافش زیادتر، سرجنگی آن بهتر و حساسه هایش مناسب‌تر باشد قطعا توان موشكی ساحل به دریا و ناوها و ناوشكن‌های ما در عرصه دفاع از مرزهای آبی بیشتر و بهتر خواهد بود.

وی در پایان گفت: با وجود داشتن موشك های مناسبی كه ما در اختیار داریم و موشك های جدیدی كه از وزارت دفاع تحویل گرفته ایم قطعا توان رزمی‌مان بالا خواهد رفت و با استفاده از این موشك‌ها و با ویژگی‌های خاصی كه وزیر محترم دفاع در ارتباط با آن اشاره کردند، قطعا ما می توانیم با اعتماد به نفس بیشتر و با قابلیت و توان رزمی بالاتر در هر جایی كه لازم باشد برای دفاع از مرزها، منابع و منافع كشور عملیات انجام دهیم‌.

کد خبر 2982164

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 5 =