ساخت انیمیشن «راه و بی راه» در ۱۵ قسمت با موضوع کسب و کار

مجموعه انیمیشن «راه و بی راه» به تهیه کنندگی و کارگردانی زحل رضوی این روزها در مرحله کامپوزیت قرار دارد و تا سه ماه آینده آماده نمایش خواهد شد.

زحل رضوی تهیه کننده و کارگردان انیمیشن به خبرنگار مهر گفت: «راه و بی راه» مجموعه ای به مدت ۲۱۰ دقیقه است که در ۱۵ قسمت ۱۴ دقیقه ای آماده نمایش می شود. این انیمیشن برای اولین بار با روش «بن گذاری» در نرم افزاری به نام تون بوم هارمونی «Toon boom harmony» کار می شود. استفاده از این نرم افزار به نوعی ویژگی کار به حساب می آید چراکه تا کنون تولیدات دوبعدی انیمیشن با روش مذکور نبوده و از این باب گامی نو در ارتقای صنعت انیمیشن دو بعدی برداشته ایم.

مدیر گروه «کلبه انیمیشن راورا» افزود: این نرم افزار توسط گروه «راورا» در ایران ترجمه شده و به واسطه مدیر فناوری و نرم افزار گروه مهدی صفارپور جهت استفاده در این پروژه برنامه ریزی و به کاربران پروژه آموزش داده شده است. علی رغم ویژگی ها و دشواری تولید این اثر، ما هیچ حمایت مالی نداشتیم و هزینه های ساخت مجموعه «راه و بی راه» برای اولین بار در حوزه سریال‌سازی انیمیشن ایران کاملا شخصی و مستقل تامین شد به همین خاطر برای پخش و نمایش هم قطعا شرایط متفاوت تری را نسبت به کارهای دیگر تجربه خواهیم کرد.

وی با اشاره به اینکه پخش این انیمیشن که بیشتر نوجوانان را مخاطب هدف قرار داده است ابتدا از جشنواره ها آغاز خواهد شد، بیان کرد: بعد از آن قصد داریم روی بازارهای داخلی و خارجی انیمیشن تمرکز کنیم. «راه و بی راه» در فضایی کاملا بومی و بکر در بافت قدیم ایران به تصویر آمده و محوریت داستان با حضور دو کاراکتر قهرمان و ضد قهرمان در فضای کسب و کار شکل می گیرد. در بطن قصه های این اثر دراماتیک نکته‌هایی نهفته است که مشتری مداری، کیفیت و روش درست تجارت را آموزش می دهد.

این تهیه کننده که پیش از این انیمیشن هایی چون «دشت تمشک» و «کلاغ ها» را روی آنتن تلویزیون برده است گفت: در حالی که یک اثر تولیدی هم ناظر نگارشی دارد هم ناظر کیفی و سازندگان کار انیمیشن زمان و هزینه زیادی پای کار می گذارند اما شبکه به خودش اجازه می دهد بدون رعایت این مسایل، قیچی بیندازد و از یک انیمیشن که ارزش ثانیه ای دارد یک تا دو قیقه حذف کند.

وی در پایان گفت: من پیش از این تجربه پخش آثارم را در تلویزیون داشتم و متاسفانه به گونه ای کار را ناقص کرده اند که نه تنها این اتفاق را توهین به خودم دانستم بلکه باعث شدند خط روایی قصه از مسیر درستش خارج شود و مخاطبان تلویزیون بی خبر از اتفاقات قبل از پخش، تولیدکنندگان اثر را به تولید انیمیشنی بی خط و ربط متهم کردند.

کد خبر 2995435

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha