شورای حل اختلاف ویژه شرکت های دانش بنیان تشکیل شد

رئیس مرکز مالکیت معنوی سازمان ثبت اسناد و املاک کشور از تشکیل شورای حل اختلاف در حوزه علم و فناوری در پارک علم و فناوری پردیس خبر داد.

محمد حسن کیانی، در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: با توجه به اینکه در نقشه جامع علمی کشور، تاسیس نهاد های حل اختلاف در حوزه علم و فناوری مورد تاکید مقام معظم رهبری قرار گرفته است به همین دلیل نهادی با عنوان شورای حل اختلاف حوزه علم و فناوری را در پارک فناوری پردیس راه اندازی کردیم.

وی با بیان اینکه این شورا در راستای پیگیری های پارک پردیس، مرکز مالکیت فکری، دادگستری تهران، معاون قوه قضاییه و ریاست شورای حل اختلاف در خصوص ایجاد شوراهای تخصصی حل اختلاف شکل گرفته است، گفت: اختلافات در حوزه علم و فناوری بیشتر مربوط به شرکت های دانش بنیان است.

به گفته سرپرست شورای حل اختلاف حوزه علم وفناوری، این شورا صلاحیت حل کلیه اختلافات حوزه علم، دانش و فناوری را دارد.

کیانی خاطرنشان کرد: قلمرو تخصصی این شورا ویژه شرکت های دانش بنیان مستقر و خارج از پارک های علم وفناوری است.

وی افزود: بیشتر دیدگاه شورای حل اختلاف حوزه علم و فناوری ، حل اختلافاتی است که در حوزه دانش و فناوری حادث می شود و بر مبنای صلح و سازش مشکلات این شرکت ها را برطرف می کند، همانگونه که همه شوراهای حل اختلاف این رویه را در پیش می گیرند.

رئیس مرکز مالکیت معنوی سازمان ثبت اسناد و املاک کشور تاکید کرد: البته در ابتدا قصد داریم که به واسطه این شورا، شرکت های دانش بنیان را از تکالیف خود مطلع کنیم، تا این، مقدمه ای برای کاهش اختلاف در حوزه علم وفناوری باشد.

کیانی گفت: شورای حل اختلاف در حوزه علم و فناوری  متشکل از متخصصان اهل فن و حقوقی است تا بتوانند برای فصل خصومت در این حوزه موثر باشند.

وی بابیان اینکه البته ایجاد چنین شورایی از سال ۱۳۹۳ تاکنون در حال پیگیری بوده است، گفت: سرانجام موفق شدیم این شورا را در پارک فناوری پردیس تشکیل دهیم.

کد خبر 2997089

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha